Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Варианти за тунинг на X20XEV, както и разликите му с X20XER

Liubeznia снимка Liubeznia 20 февруари 2009 - 16:29

Мир да има. Само че както винаги във форумните спорове, я някой недочел, я неразбрал и затова се стига до безсмилено писане и чесане на езиците. Темата е по-съвсем друг въпрос, оттам някой споменава ХЕR, другия почва да вика мани го тоя "уж" пипнат еко тек кош който Кадет от 1943г. щял да го сцепи и т.н. и т.н. Всеки си защитава своето. Съгласен съм с 90% от мненията тука, ама айде аз както когато незнам си мълча, така и някой който нито е имал нито има някоя от колите с изброените до тук моторизаций да си мълчи и той щом няма какво да каже. А капачето на свещите дали е синьо или розово... пак XERa си е спънат кош :icon_razz2:


:mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 февруари 2009 - 17:01

Аз само да кажа, че на XER не може да сложиш 15"...мноо големи спирачни апарати има деееаааа.... :icon_razz2:...а също ако някой има да продава някой XER с купето към него..демек цяла кола имам голямото желание да я разгледам, че нещо ме влече...
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 20 февруари 2009 - 17:03
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 17:24

 s7ifl3r, на 20 Feb 2009, 05:01 PM, каза:

Аз само да кажа, че на XER не може да сложиш 15"...мноо големи спирачни апарати има деееаааа.... :icon_razz2:...а също ако някой има да продава някой XER с купето към него..демек цяла кола имам голямото желание да я разгледам, че нещо ме влече...

Апаратите са същите, но с други скоби и дискове 308мм, които спокойно влизат зад 16" от старите турбо модели или иначе казано - джанти с ЕТ42 и надолу... Верно 15ки няма да влезнат...

Публикувано изображение
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 февруари 2009 - 18:05

Междо другото, колеги, пуснах отделна тема за XER-a в форума, че тука взе да става една... нищо против де, ама не отива на заглавието и правилата...

Но все пак, понеже всички си го позволиха и аз ще пусна едно коментарче...

@Оги: Предполагам нещо си се объркал докато си писал, защото макар и екотек, X20XER е Еuro2, докато останалите Astra G са Euro3/4, демек няма такива работи като "всички други промени са с цел понижаване на вредни емисии", но пък си прав за дълголетието май...

@Moonlord: Колега, нали имаш XEV, на него направихте ли му тези промени? И също така какви са ти съмненията в 11 килограмовия маховик и F23SR? Мислиш, че му е тежко на мотора ли? Или че няма респонс? Надявам се не правиш някакви погрешни аналогии с твоя XEV...

@Stranger, твойте телеметрични способности ме шашнаха. Разбра всичко за мотора само по степента на сгъстяване, хода и диаметъра. Евала!
Искам само да проверя дали съм разбрал правилно - кованите бутала, биелите и различния колянов, все са ненужни ъпгрейди и XEV-a може и без тях да върти на 7000 on the safe side?

В предишния си пост бях отправил запитване, но изглежда не сте го прочели (малко кредит ви отпускам), но както и да е. Сега имам още един и се надявам да ми отговорите поне на него и да достигнем до някакъв консенсус по въпроса.
Какво са направили инжинерите в далечната 87-ма когато от 20SEH са минали на 20XE? Kакво точно включва ъпгрейда, какви са благинките получени от този преход и ако направите аналогия със прехода от X20XEV към X20XER и пак съберете changes vs. gains и ще ме разберете, надявам се какво съм искал да кажа до сега...

Всичко е в рамките на добрия тон, разбира се!
Мнението беше редактирано от VanVan: 20 февруари 2009 - 18:05
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 20 февруари 2009 - 18:22

 Moonlord, на 20 Feb 2009, 02:28 PM, каза:

Питай Асен да ти каже за блока как стоят нещата ;) Англичаните твърдят, че на XEV блока е много добър, по-здрав от на XE-то ;) Глава директно не може да се метне или по-точно може, но става тъпа компресията :/ Буталата на ХЕ имат нарези за изпускателните клапани, а на XEV/XER нямат.

Ето proof:
Публикувано изображение

Колкото до разликите - писал съм ги не веднъж ;) Това за Любезния става дума... Да пусне едно търсене и ще види ;)

A Танк ми се струва, че малко преувеличава... Дори и с 15ки и без седалки и тн пак ще пада от Astra с XE, да не говорим, че явно все на сдухани Calibrа и Vectra e попадал и затова ги е бил... Да вземе да се пусне с на Zender Вектрата или с на bobopich бившата Калибра?

колега мойта имаше нарези мбе като я отваряхме ама може некой да и сменял буталата макарче се съмнявам и после и взех пак същите бутала с нарези такива излязаха по каталога :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от gospod_: 20 февруари 2009 - 18:23
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 18:24

Ами мога да ти кажа, че съм се пускал с XER и падам с 3-4 коли. Vectra-та ми тежи точно 1450кг без мен, бензин и всичките ми семейни шитове в багажника... Карам с 95 бензин и е 100% сток. Така или иначе колектора ми е леж - скоро ще мисля за друг - като успея да направя част от нещата, за котио съм говорил по-горе (имам по-приоритетен мотор за правене в момента) - ще се радвам да ги сбориме ;)

Тогава с очите си видях как Golf 4 TDi с чип пукаше стабилно XER-а :icon_razz2:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 февруари 2009 - 18:33

 Moonlord, на 20 Feb 2009, 06:24 PM, каза:

Ами мога да ти кажа, че съм се пускал с XER и падам с 3-4 коли. Vectra-та ми тежи точно 1450кг без мен, бензин и всичките ми семейни шитове в багажника... Карам с 95 бензин и е 100% сток. Така или иначе колектора ми е леж - скоро ще мисля за друг - като успея да направя част от нещата, за котио съм говорил по-горе (имам по-приоритетен мотор за правене в момента) - ще се радвам да ги сбориме ;)

Тогава с очите си видях как Golf 4 TDi с чип пукаше стабилно XER-а :icon_razz2:

А нали си правиш сметка, че съвсем обикновен Golf 4 TDi без чип ще опука мнооо яко т'воя XEV....печките веча са друго измерение...по добре не ги намесвай, щото съм виждал как 150 коня дизел от ВАГ група се подиграва с нашето любимо ХЕ...
Отговори

Оги снимка Оги 20 февруари 2009 - 18:39

 VanVan, на 20 Feb 2009, 06:05 PM, каза:

...


Напълно те разбирам. Начина на изразяване е различен!
Като Пацо каза, че промените са чип, валове и генерация имаше предвид, че това е нужно да се направи на XEV за да достигне мощноста на XER. Това което казваш ти е какво още е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаме, и то не случайно е направено, при условие че готвим такъв мотор ... ако искаме да го караме хиляди километри. Тук идва грешното разбиране, че само като се сменят изброените (в случая от Пацо) чаркове и всичко готово ,колата става 160 коня. Това имах предвид с "другите промени са за дълголетие". За вредните емисии не ми се пише, имам си някаква теория, но е много дълго.
Интересно ми е какво мислиш, дали и каква намеса има по смукателите и дросела?
По дебела ли е тръбата до въздушната кутия от на XEV?
Въобще различни ли са целите смукателни системи на двата двигателя?
Мнението беше редактирано от Оги: 20 февруари 2009 - 18:46
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 февруари 2009 - 18:43

 Оги, на 20 Feb 2009, 06:39 PM, каза:

Напълно те разбирам. Начина на изразяване е различен!
Като Пацо каза, че промените са чип, валове и генерация имаше предвид, че това е нужно да се направи на XEV за да достигне мощноста на XER. Това което казваш ти е какво още е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаме, и то не случайно е направено, при условие че готвим такъв мотор ... ако искаме да го караме хиляди километри. Тук идва грешното разбиране, че само като се сменят изброените (в случая от Пацо) чаркове и всичко готово ,колата става 160 коня. Това имах предвид с "дълголетие"
Интересно ми е какво мислиш, дали и каква намеса има по смукателите и дросела? Един вид дали смукателя (цялата система имам предвид) е достатъчен да има въздух на 7000 оборота или всичко се дължи на валовете?
По дебела ли е тръбата до въздушната кутия от на XEV?

Определено има разлика в всмукателя Оги...ся точно незнам кави бяха, но мисля, че Ван може да обясни, а и тръбата е по дебела....мисля, че пичовете от Dbilas предлагат за XEV всмукател подобен на този на XER...демек и дросела имаше няква малка разлика, която се отразяваше във високите....
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 19:00

По-широк е всмукателя и с по-голям дросел и до там общо взето... все пак е базиран на XEV-ския.

За TDi vs XE по-добре да не говорим... Аз не съм виждал читаво XE изобщо да се пуска с дизел...
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 февруари 2009 - 19:03

Ами има разлики, определено.
Няма резонатори, маркуча е различен и самите колектори заедно с главата са напаснати, заради порта на главата, разбираемо. Като цяло, доста шум излиза отпред на решетката... не жалят спокойствието на народа :)
Дросела не е ли еднакъв?
Мнението беше редактирано от VanVan: 20 февруари 2009 - 19:05
Отговори

Stranger снимка Stranger 21 февруари 2009 - 11:34

 VanVan, на 20 Feb 2009, 06:05 PM, каза:

Искам само да проверя дали съм разбрал правилно - кованите бутала, биелите и различния колянов, все са ненужни ъпгрейди и XEV-a може и без тях да върти на 7000 on the safe side?

Какво са направили инжинерите в далечната 87-ма когато от 20SEH са минали на 20XE? Kакво точно включва ъпгрейда, какви са благинките получени от този преход и ако направите аналогия със прехода от X20XEV към X20XER и пак съберете changes vs. gains и ще ме разберете, надявам се какво съм искал да кажа до сега...


Дали може или неможе, немога да ти кажа със сигурност...понеже не съм виждал разглобен ХЕВ , нито съм се интересувал от екотеците като цяло...ако коляновият му вал не е прекалено тежък, а биелите не са направени от хартия, мисля че не са му нужни и ковани бутала за да върти на 7000 оборота...Ще е изнасилване разбира се, това не го оспорвам...

Гледам разбираш ги нещата и затова немога да си обясня как може да сравняваш преминаването от СЕХ към ХЕ с преминаването на ХЕВ към ХЕР...По точно би било да сравниш НЕ към СЕХ. Друг вал (изместване на върт. момент по високо в оборотите ), електроника и бутала...А и НЕ-то е абсолютно ежедневен двигател, които е модифициран в спортен вариант, кръстен СЕХ!!! Разликите между СЕХ и ХЕ са ОГРОМНИ в сравнение с разликите между ХЕВ и ХЕР...Имаш , друг колянов вал, други биели ( по кекави според мен ) други бутала (заради главата) иначе с доста сходна степен на сгъстяване, и най важното, друга глава...налага още хиляди различия (електроника, дюзи, испускател и прочие ) и фактически това е мотор който няма абсолютно нищо общо със СЕХА. ХЕ-то е доказано спортен мотор, с вграден охладител на маслото, глава разработка на доказана фирма като Косуърт.

И между другото, Кадет ХЕ или дори СЕХ , ще подмине много, ама много лошо който и да е по нов опел от 92-3 година.Незнам колко от вас са имали честа да карат или да се возят на такъв кадет, но тва е страшна машина...така че не го подценявайте само щото е стар

Оффтопик...Паце...де се покри бе момче...немога да те намера да ти се извиня, че оня ден те разминах така брутално с голфа :icon_razz2: пък и за кадета не дойдеш да удариш едно рамо, в тия тежки времена на световна финансова криза
Отговори

VanVan снимка VanVan 22 февруари 2009 - 18:13

Колега, напълно прав си, че разликите между SEH и XE са огромни, но не си толкова прав за "минималните" разлики между XEV и XER.
Сравних двата мотора на Кадет-а, защото това са му двата топ-агрегата - единия по-стар, другия по-нов. И когато се е "наложило" преминаването към XE, това е довело нови биели, бутала и колянов вал, а блока си е NE реално погледнато. Същото е и положението при XEV и XER.
Но дори и да направим сравнение м/у NE и SEH, там пак имаме различна карантийка...
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 22 февруари 2009 - 23:59

аз пък гледам тука разправяте за едни 4-5 бона и как да ги инвестираме, мисля че преди часове на варненската среща видях как бих инвестирал толкова пари :icon_razz2: а именно С20LET от англииско ;) за толкос пари ще е даже вкаран прилежно в коша на мойта екологична астра. И няма 6 и няма 5 и т.н. За толкова пари... вървежа ми ще се оправи тотално дет се вика. Но... кризата така ме е ударила, че му се моля на хев-а ми да гори под 12 градско и така... Между другото тия мотори новите кат ги караш икономично се запушват. Нека и други с наблюдение върху екотеци да кажат, но аз мога да кажа че моя матор определено след махане на катализатора и замяната му с гърне и един приличен цикъл извънградско около 700км не можах да го позная. Най-силно ме впечатли разхода от 12.5 на 11.4 без да си променям маршрутите в града и факта че пак се наслаждавам на макс скороста която имаше като го взех. Така че както беше казал един колега тука - само в лютиницата и всичко ще е ок. Или поне от време на време - примерно цяла седмица тиху и после събота и неделя му сипваш 98 и дръпки туй онуй да види обороти да са намести отвътре :).

ПС - безплатен тунинг за XEV с много малък ефект, но го има. Филтърната кутия има едни конусовидни тръби пластмасови дето се махат лесно и едни резонатори отдолу, ако се махнат в комбинация с K&N панелка заспива ;).
Отговори

yasmania снимка yasmania 23 февруари 2009 - 09:29

Симо и Зигот, защо подяволите се ебавате така с темета ? И двамата знаете заглавието и и вече 3 страници тя върви в добра посока и можем да си извлечем много полезна информация от нея . Докато от постовета на Симо можем да извлечем само това какво има в мечтите и какво 3ти лица са направили.

Модераторите да модерират, или да продължават да се правят , че не ги ебе ! ! !
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 23 февруари 2009 - 13:14

 yasmania, на 23 Feb 2009, 09:29 AM, каза:

Симо и Зигот, защо подяволите се ебавате така с темета ? И двамата знаете заглавието и и вече 3 страници тя върви в добра посока и можем да си извлечем много полезна информация от нея . Докато от постовета на Симо можем да извлечем само това какво има в мечтите и какво 3ти лица са направили.

Модераторите да модерират, или да продължават да се правят , че не ги ебе ! ! !

в моя защита ще кажа че не мисля че мнението ми е излишно. Все пак става дума за това какво може да се направи с ХЕV за еди колко си пари и аз споделих каква е алтернативата за по-голям ефект. Това ще помогне на хората да си направят сметката дали да дадат едни пари за 30коня отгоре или за 60+ коня :). Темата наистина е пълна с полезна информация и всеки би могъл да си отсее информацията и да си направи сметката какво и защо.
Мисля че тази е най-полезната тема за пипането на XEV към днешна дата с по-последни данни от чужди форуми и по-информирани потребители от тук. Това ме навежда на мисълта че по-добре да се преименува темата а не да се трие информацията, за да се придържаме към заглавието само а именно "стават ли валове от ХЕ на XEV".
Така мисля аз, поздрави!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 04 март 2009 - 10:30

на последната среща във Варна разгледах на най-новия ни фен ОРС-то и забелязах че нямаше EGR имаше стойка, но клапана го нямаше. И изглеждаше фабрично. Ако няма EGR възможно ли е да няма и "прахосмукачка" която аз имам на колектора?
Отговори

spasito снимка spasito 04 март 2009 - 10:50

Според мен е имал ЕГР но го няма клапана за прахосмукачката които седи пред ЕГР и самата прахосмукачка просто се загледаи по добре
Публикувано изображение
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 04 март 2009 - 10:58

точно така изглеждаше. Което значи че е имал ЕГР а е нямал прахосмукачка? Което значи че мога да сменя колектора ми с такъв от ХЕ и да нямам прахосмукачка а да имам ЕГР?
Отговори

spasito снимка spasito 04 март 2009 - 11:11

Някои имат прахосмукачки някои нямат маи зависи за коя държава е произведена колата аз мисля моита да я разкарам и без това отдавна нямам катализатор а тя мисля че е точно за това-по бързо достигане на работна температура на катализатора
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg