Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на Y20DTL

NickX снимка NickX 03 февруари 2017 - 12:21

Като цяло както споменах отгоре искам само турбината от ДТХ и кулера , просто исках да попитам да знам ,че ще мога да я закарам до маднеса в Пловдив да я нагласят.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 февруари 2017 - 13:07

Ако не и вадиш душата като правиш проби ще я закараш без проблеми.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 февруари 2017 - 14:29

Май сега е времето за едно уточнение или по- скоро предложение. Понеже както писах вече, и аз събирам железа за нещо такова, ама след като днес си купих два предни амортисьора двойнодействащи газови Монро Рефлекс поради изключително тъпа причина, ще отложа малко упражнението при мен.
Та, понеже колегата няма да плаща труда, искам да предложа един бюджетен вариант. Сетъпа на този бюджетен вариант е следния:
Турбо от 2.0 ДТИ;
Дюзи от 2.2 ДТИ- намират се изгодно, стават от всички 2.2 без значение марката (напр. от Сааб) и модела;
Кулер с пътищата от 2.0 или 2.2 ДТИ, каквото намериш, еднакви са.
Нов софт.
И после внимателно и без зор до Маднеса.
А усмивките после.
П.С. И нали знаеш, че преди да правиш всичко това цялата вакуумна система трябва да е ОК, за да може усмивката да не слиза от лицето ти?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 февруари 2017 - 14:32
Отговори

NickX снимка NickX 03 февруари 2017 - 15:12

 tisho.74, на 03 февруари 2017 - 14:29, каза:

Май сега е времето за едно уточнение или по- скоро предложение. Понеже както писах вече, и аз събирам железа за нещо такова, ама след като днес си купих два предни амортисьора двойнодействащи газови Монро Рефлекс поради изключително тъпа причина, ще отложа малко упражнението при мен.
Та, понеже колегата няма да плаща труда, искам да предложа един бюджетен вариант. Сетъпа на този бюджетен вариант е следния:
Турбо от 2.0 ДТИ;
Дюзи от 2.2 ДТИ- намират се изгодно, стават от всички 2.2 без значение марката (напр. от Сааб) и модела;
Кулер с пътищата от 2.0 или 2.2 ДТИ, каквото намериш, еднакви са.
Нов софт.
И после внимателно и без зор до Маднеса.
А усмивките после.
П.С. И нали знаеш, че преди да правиш всичко това цялата вакуумна система трябва да е ОК, за да може усмивката да не слиза от лицето ти?

Варианта не е лош , но все пак искам към 110-115 коня , ако ги изкара без дюзите ще съм доволен.
Мнението беше редактирано от NickX: 03 февруари 2017 - 15:12
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 февруари 2017 - 17:26

Друг съвет, ако и боднеш едни дюзи от ДТХ няма да има разлика със по големия събрат. Ще си осигуриш поне 125 коня, иначе мисля че тавана ще е 115. Разликата не е малка, а инвестицията за нея ще е под 200 лв. Дюзи има на много места, в Мегапартс са под 20 лв бройката, гумичките ако вземеш със отстъпка ще са около 80 лв. Общо взето така бих направил, за 160-200 лв сигурни още 10 кончета.
Забравих да спомена, че няма проблем да си я зориш преди да идеш до Маднес или който там ще я прави, вече след това може да стане грозно. Внимателно избирай кой ще я пипа софтуерно, да няма после „търся турбо” или „търся колянов вал”. Успех!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 03 февруари 2017 - 17:29
Отговори

NickX снимка NickX 03 февруари 2017 - 18:29

 dimitarmark, на 03 февруари 2017 - 17:26, каза:

Друг съвет, ако и боднеш едни дюзи от ДТХ няма да има разлика със по големия събрат. Ще си осигуриш поне 125 коня, иначе мисля че тавана ще е 115. Разликата не е малка, а инвестицията за нея ще е под 200 лв. Дюзи има на много места, в Мегапартс са под 20 лв бройката, гумичките ако вземеш със отстъпка ще са около 80 лв. Общо взето така бих направил, за 160-200 лв сигурни още 10 кончета.
Забравих да спомена, че няма проблем да си я зориш преди да идеш до Маднес или който там ще я прави, вече след това може да стане грозно. Внимателно избирай кой ще я пипа софтуерно, да няма после „търся турбо” или „търся колянов вал”. Успех!

В маднеса гледах в сайта ,че правят настройки за астрите , но не съм питал на имейл за цени и т.н.
Отговори

NickX снимка NickX 03 февруари 2017 - 18:48

А тоя мотор до колко коня издърждат буталата и т.н ? От любопитство питам.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 февруари 2017 - 19:07

Румънците бяха изкарали 203
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 февруари 2017 - 13:49

За мен пак да се повторя, най добрия вариант и може би най високорезултатен е дюзи от 2.2, турбо от ДТХ + кулер, чип със диностенд някъде. 135 коня отвсякъде ще ги подмине. Всяко нещо спестено от тези неща ще свали мощността осезаемо и няма да има доволна усмивка :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 февруари 2017 - 21:06

Слушай колегата (пък и аз писах същото по- нагоре), че иначе усмивката няма да е хич широка, ами само в лявото ъгълче, а и по- скоро ще останеш дълбоко замислен...
Отговори

NickX снимка NickX 04 февруари 2017 - 23:20

 tisho.74, на 04 февруари 2017 - 21:06, каза:

Слушай колегата (пък и аз писах същото по- нагоре), че иначе усмивката няма да е хич широка, ами само в лявото ъгълче, а и по- скоро ще останеш дълбоко замислен...

Мерси за отзивите , ще го обмисля , а ако не направо ще търся друга кола с повече кончета .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 февруари 2017 - 11:37

 NickX, на 04 февруари 2017 - 23:20, каза:

Мерси за отзивите , ще го обмисля , а ако не направо ще търся друга кола с повече кончета .

... и значително по- висок данък, ако това има значение за теб, разбира се. В момента данъка ти не надхвърля 27-28 лева. Не искам да те навивам, ама всичкото това, което има да се прави при теб, е доста елементарно от страна на работа и далеч не скъпо като части. За мен операцията си струва. При мен съм спрял в момента, защото излезнаха твърде много непредвидени разходи по моята баба вектра (за справка- виж "Какво сме сменили по нашите опели"). Но след около месец, само дано всичко да е ок, почвам да събирам частите.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 февруари 2017 - 11:39
Отговори

NickX снимка NickX 05 февруари 2017 - 14:44

Колега данъка от тая година на астрата ми е 32 или 36 лева не помня . Да не говорим ,че съм я писал на името на баща ми ,които е на 52. За 2015та ми беше 18 лева тая годин отивам да го плащам и дигнат двойно
Мнението беше редактирано от NickX: 05 февруари 2017 - 15:07
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2017 - 10:31

Като си купиш кола над 101 коня, ще разбереш какво има предвид колегата Тишо :mhihi: Там нещата стават страшни.
Отговори

NickX снимка NickX 06 февруари 2017 - 15:22

 Ne6to Smisleno, на 06 февруари 2017 - 10:31, каза:

Като си купиш кола над 101 коня, ще разбереш какво има предвид колегата Тишо :mhihi: Там нещата стават страшни.

да бе знам , дигат се доста особено тука за Пловдивския регион са високи данъците
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 февруари 2017 - 22:31

 NickX, на 05 февруари 2017 - 14:44, каза:

Колега данъка от тая година на астрата ми е 32 или 36 лева не помня . Да не говорим ,че съм я писал на името на баща ми ,които е на 52. За 2015та ми беше 18 лева тая годин отивам да го плащам и дигнат двойно

Искам да питам колега, какво значение имат годините на собственика, за данъка.
Аз съм на 55 и ако сънът ми пише Астрата на мое име по-малко, ли ще плаща?
Данъка за община Пловдив за 2017 г. ти е 25.63 лева.
Мнението беше редактирано от k opel e: 06 февруари 2017 - 22:35
Отговори

NickX снимка NickX 06 февруари 2017 - 23:04

 k opel e, на 06 февруари 2017 - 22:31, каза:

Искам да питам колега, какво значение имат годините на собственика, за данъка.
Аз съм на 55 и ако сънът ми пише Астрата на мое име по-малко, ли ще плаща?
Данъка за община Пловдив за 2017 г. ти е 25.63 лева.

Имат значение и както казах като ходих до данъчното оная ми каза ,че данъка ми беше 32 или 36 лв не помня точно , а за миналата година щотот тогава я взех и го плащах беше 18 лв и 90 стотинки.
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 февруари 2017 - 23:40

Ще питам в данъчното. Не знаех, че на нас дъртите ни е по-малък данъка..
Аз карах девет години 20DTL 82 коня. Мислех да му правя ъпгрейт. Реших, че е наливане напразно на пари. За тези пари, които щях да ги дам, реших да махна колата и си купих с Y22DTR 125 коня и не съжалявам.
Мнението беше редактирано от k opel e: 06 февруари 2017 - 23:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 февруари 2017 - 10:00

Значение има само годините на колата, не на собственика. Като остарее става по-евтина.

Ето горе долу какво формира цената - дали е до 74 киловата (101 кс). Тогава според конете е до към 40 лв максимум. Ако има катализатор и е до 74 кв и докажеш това, тогава данъка пада на половина (до 20 лв). Също така има значение дали е до 13 години. Ако е до 13 години става х2 демек примерно макс 80 лв. Самите данъци се определят според общината. На някои места са по-евтини, при мен в София е така. Над 101 кс идва теслата. Там не те питат и имаш ли или не катализатор.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 февруари 2017 - 11:21

Тука стана забавно. Е, хайде и аз да кажа. Първо, миналата година колегата с въпросната астра е платил по- малко просто защото не е платил за цялата година, а за частта от годината от момента на придобиването на автомобила до края на календарната година (взел я е миналата година). Новия данък е за цялата календарна година, естествено. Второ, възрастта на собственика няма никакво, ама никакво значение за размера на данъка. Има значение само ако случайно е инвалид от някоя категория/група на горе, не пожелавам на никого. Възрастта на автомобила заедно с мощността (там някъде се прокрадва и катализатора) имат решаващо значение в нашата държава. Това всъщност преди мен колегата Ne6to Smisleno го обясни доста прилично.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg