Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Мерива светещ ЧЕК ГРЕШКА P0563

Monk_83 снимка Monk_83 02 юни 2020 - 22:32

Здравейте наскоро си взех мерива 1,7исузо със светещ чек като я закачиш излезе p0563 високо напрежение дава че по системата има 15,5v погледнах в нета какви може да са причините и даваха че може да е динамото дадох го на приятел който се занимава с тях всичко смени закачих го и същатат работа карам си я вече 6 месеца нема проблеми пали върви но ме дразни че свети някаква идея благодаря
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юни 2020 - 07:25

Тази Мерива каква е, А, Б, Ц, Д.......?
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 03 юни 2020 - 07:44

А 2003г
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2020 - 11:12

Сигурен ли си че "всичко смени". Би трябвало да ти е казано какво е това "всичко", защото не навсякъде "всичко", означава всичко.

Да приемем че е направил необходимото, то може да имаш някъде кабел(вкл. и масов), който не е наред.
Хващаш уреда, палиш колата и почваш да мериш напрежението на изхода от "динамото", след това на клемите на акумулатора. Ако има голяма разлика, то проблемът е ясен.
И това пак да кажа, при условие че всичко по "динамото" е сигурно направено. Дано не са ти слагали части от по "5 лева", важи най-вече за регулатора.
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 03 юни 2020 - 12:26

Значи за динамото съм сигорен че е направено защото ми е приятел не го познавам от вчера за зареждането съм мерил с уреда навсякаде показва че зарежда 14,3
Има и нещо друго има случай когато запала и си гасне ама не се случва често например тази сутрин угасна ама на обяд като я запали си остана да свети чека
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2020 - 14:02

Следващото нещо е дали си сигурен в акумулатора. Свали ли го да го заредиш напълно и да видиш пак така ли прави?
Или може би с друг акумулатор за проба, от друга кола, не нов..

Ако е имало презареждане с голямо напрежение, напълно е възможно да се е прецакал акумулатора.
Нищо чудно ако това е станало, в един момент и тоя регулатор да замине.

Като оправиха нещата, закачана ли е пак да се изтрие грешката? И ако е направено, тя пак ли се появява?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юни 2020 - 14:14
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 03 юни 2020 - 14:44

Акомулатора е нов смених го и аз мислех че е от него но не е грешката се появява на 4/5 запалване след като се истрие
Отговори

steve b снимка steve b 03 юни 2020 - 14:45

За проба откачете ЕГР-а и гледайте какво захранващо напрежение ще покаже на диагностика
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 03 юни 2020 - 14:48

Къде се намира този регулатор възможно ли е той да се ебава и дали може да се смени ако говориш за този в динамото (релето)то е сменено
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2020 - 18:22

 Monk_83, на 03 юни 2020 - 14:48, каза:

Къде се намира този регулатор възможно ли е той да се ебава и дали може да се смени ако говориш за този в динамото (релето)то е сменено


Да, за него говоря, но приех че всичко е направено и сменено. Само се моля да не са сложили голямо менте, защото нищо не е ясно. Оригиналните(и изобщо БОШа) имат допълнителни "опции" като отложен старт, мек пуск и т.н.
При тези, които не са от тоя клас, не мога да кажа какво имат и какво не. Възможно е в първия момент да не могат да регулират добре и да скача за момент напрежението. Но това са само догатки.
В случая никой нищо не може да каже със сигурност, без да се мери, ако трябва и осцилоскоп да се включи в играта или уред, който има "Peak hold" функция. За да се връща тая грешка, значи има причина, все някаква. Дано не е шашнат компютър, ако преди наистина е имало високи напрежения, електрониките не ги обичат много много тия неща.


Провери и това, което ти казва колегата горе. Прави се за нула време, откачи и гледай на диагностиката.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юни 2020 - 18:41
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 03 юни 2020 - 20:48

Ще пробвам в събота но и също ми казаха за компа че е тръгнал
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 юни 2020 - 11:15

Какъв е кода на мотора?
Напиши си го в профила.
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 16 юни 2020 - 01:07

Ами честно да ти кажа не знам кода не съм много запознат с тези работи как мога да го разбера

 ivan_pop, на 04 юни 2020 - 11:15, каза:

Какъв е кода на мотора?
Напиши си го в профила.


Два дни не я бях палил вчера като я запалих изгасна като изминах към 50км и после я запалих си остана да свети.
Чудна работа да не би акомулатора да е голям за нея и така да прави предния беше 75а този новия също 75а
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 юни 2020 - 20:34

Щом не е фейслифт, значи моторът е или Z17DTL или Z17DTH , което е все там..

Другия вариант е да е стария мотор 75 коня

Колко коня е тази Мерива ? Или киловата , виж в талона
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 юни 2020 - 20:42
Отговори

Monk_83 снимка Monk_83 16 юни 2020 - 23:15

55kw-75коня исузо мотора 2003г мисла че почваше y17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg