Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Добавяне на табло с оборотомер

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 12:37

Колеги как става слагането на оборотомер при Копса Б? (сменям таблото с такова с оборотомер) Колата е 45к.с. и незнам как се свързва оборотомера. Към скоростната кутия ли каде ? Има ли значение за оборотомера индекса на километража "W=XXXX" :kinggrin: Благодаря предварително
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 22 ноември 2005 - 12:53

Zlaten, на Nov 22 2005, 12:37 PM, каза:

Колеги как става слагането на оборотомер при Копса Б? (сменям таблото с такова с оборотомер) <{POST_SNAPBACK}>

Просто махаш оригиналното табло и слагаш новото. При астрона е така :-) W-то не играе при оборотомера.
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 13:54

Добре а самия оборотомер с изкарани изводи и готови букси ли е :thu: Няма ли да трябва да прекарвам няк'ви кабели нещо... :clap: Някак прекалено лесно ми се струва за да е истина :kinggrin:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 22 ноември 2005 - 14:02

На астрата е така...предполагам, че и при теб нещата са аналогични. До самата букса, която в момента е включена в таблото ти (нищо, че е без оборотомер) си стига нужния кабел :-) Вадиш, слагаш на другото табло и "...Спи градът..." :-)
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 14:22

ОК благодаря много :clap: . Дано наистина извадя късмет и всичко да е сведено до свързването на буксите :kinggrin: :thu:
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 22 ноември 2005 - 16:57

Колега ако не ти е прекаран кабел за оборотомера, ще трябва ти да си изведеш един кабел от бубината и ще стане работата. На мойта аз си изведох кабела които дава импулса. Аиде успех!
Отговори

16V снимка 16V 22 ноември 2005 - 19:38

я дай повече инфо за извеждане на нови жици от бубината?
искам да вържа един допълнителен независим от другия оборотомер от каде и как?
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 19:43

Да, ако можеш даи малко повечко инфо. Прегледах във форума но нищо не открих. :kinggrin: Дали мога да докопам схема или нещо от сорта от някаде?
Отговори

Милен снимка Милен 22 ноември 2005 - 20:00

Колега да ти кажа оборотомерите на новите Опели се закачат за генератора и от там се следят. Не знам твоя дали е пригоден за оборотомер?
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 20:08

Ми става реч за на колежката Ивелинка Корсата. А нов Опел е дста пресилено казано. Говорим за Корса Б '93 1.2 моноинжекцион 45кс. Виждал съм Корси със абсолютно същия двигател и с оборотомер. Даже и във форума има обява за една такава '97 да се продава. И все пак мисля че дори и по-трудно би трябвало да има начин да се сложи оборотомер :kinggrin:
Отговори

batko32 снимка batko32 22 ноември 2005 - 20:32

Zlaten, на Nov 22 2005, 08:08 PM, каза:

Ми става реч за на колежката Ивелинка Корсата. А нов Опел е дста пресилено казано. Говорим за Корса Б '93 1.2 моноинжекцион 45кс. Виждал съм Корси със абсолютно същия двигател и с оборотомер. Даже и във форума има обява за една такава '97 да се продава. И все пак мисля че дори и по-трудно би трябвало да има начин да се сложи оборотомер  :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>

.......... И не само на новите прав си. На почти всички дизелаци все от генератора се взима "личен опит" :) .
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 20:45

А за бензиновите важи ли ?
Отговори

ГостPMG_* 22 ноември 2005 - 20:57

Зависи с кви бубини са :D
Връзва се плюс и минус към акомулатора и на двата нисковолтови края на бубината :D
http://www.eelkevisser.nl/tacho.htm

ето човека е написал, къде се слага :D
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 22 ноември 2005 - 21:21

Ееее човек златен си ... На това му казвам отговор на въпрос :clap: :kinggrin:
Отговори

ГостPMG_* 22 ноември 2005 - 22:35

Zlaten, на Nov 22 2005, 09:21 PM, каза:

Ееее човек златен си ... На това му казвам отговор на въпрос  :clap:  :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>


За това сме колеги :D
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 23 ноември 2005 - 09:26

16V, на Nov 22 2005, 08:38 PM, каза:

я дай повече инфо за извеждане на нови жици от бубината?
искам да вържа един допълнителен независим от другия оборотомер от каде и как?
<{POST_SNAPBACK}>


Здравей, поразрови се писал съм доста по темата.
С две думи - на допълнителния оборотомер му трябват (+) ; (-) и сигнал. Плюса и минуса е ясна, сигнала го взимаш от бобината от клема (1) и си готов , оборотомера трябва да работи.

Втория вариант е за тези които са с комутатор на Bosch със седем извода - сигнала се взима от (7) извод.

Подробности и снимки ето тук Свързване на оборотомер
Мнението беше редактирано от ASCONA 1.6N: 23 ноември 2005 - 09:31
Отговори

ГостPMG_* 23 ноември 2005 - 10:16

ASCONA 1.6N, на Nov 23 2005, 09:26 AM, каза:

Втория вариант е за тези които са с комутатор на Bosch със седем извода - сигнала се взима от (7) извод.
<{POST_SNAPBACK}>


Дам, от сигнала от комутатора е по-добър от този на бобината ("по-плавен" е)
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 04 август 2007 - 15:19

Значи - става въпрос за Корса Б C12NZ - няма оборотомер и ми е доста куцо ...
Това което се чудя има ли начин да му нагиздя табло с оборотомер ( от Sport или GSi примерно .. ) и ако някой знае как става - > да сподели своя опит :opel_forever:
Отговори

u3MeHeH снимка u3MeHeH 05 август 2007 - 14:50

аз смятам да го правя тва щото и моита няма обаче незнам кога ще го прая може би 1-2 седмици
Отговори

Swing снимка Swing 05 август 2007 - 15:14

Мисля, че колегата zmiori беше казвал, че си е сменил таблото на неговата C12NZ с такова от GSi, така че може да го питаш как става. Ако има готова инсталация за оборотомер става много лесно. По принцип такава би трябвало да има, защото оборотомера може да се поръчва за всички двигатели на модификации Swing и Joy. Corsa Eco и Corsa City нямат опция за оборотомер и вероятно нямат инсталация.
Трябва да имаш предвид, че има два вида табла. На едните километража е с жило, а на другите е електронен и е с датчик на скоростната кутия. Виж ти дали си с жило или датчик.
Другото, което трябва да съобразиш е индекса, написан на километража. Ако двете табла са с различни индекси, новия километраж няма да показва вярно. Разликата ще е няколко км/ч и може да се преживее, ако искаш табло с оборотомер на всяка цена :devil-smiley-019:
Това е. Ако имаш някакви въпроси по свалянето на таблото - питай. Успех :icon_biggrin:

P.S. Полезна екстра на таблото с оборотомер е, че вече ще си имаш и лампа за бензина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg