Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Добавяне на табло с оборотомер

Drifta снимка Drifta 09 април 2013 - 21:01

Колеги аз пък не бях чел темите от слухове чух и си купих табло с оборотомер за Тигра , не за Корса... Сега на новото табло всичко работи без километража , защото старото беше с жило а сега това е с датчик на скоростите. Има ли вариант да си намера датчик и таблото да потръгне или да си търса друго ? Колата е автоматик
Отговори

Icko87 снимка Icko87 25 май 2013 - 13:01

Здравейте, и аз реших да си сложа обортомер на моята корса 12V обаче въпросният обортомер е от 16V и ми показва неверни стойности
Може ли някой да ми каже каде се намират тия крачета на обортомера? Отделно въпросният километраж е с 20000км повече от моя... дали мога да вържа моторчето на 12 волта директно докато преварти и стигне до моите показатели???
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 25 май 2013 - 13:38

 Icko87, на 25 май 2013 - 13:01, каза:

Здравейте, и аз реших да си сложа обортомер на моята корса 12V обаче въпросният обортомер е от 16V и ми показва неверни стойности
Може ли някой да ми каже каде се намират тия крачета на обортомера? Отделно въпросният километраж е с 20000км повече от моя... дали мога да вържа моторчето на 12 волта директно докато преварти и стигне до моите показатели???

Колега защо се занимаваш със щуротий да си връщаш километража,най много да прецакаш нещо.Предполагам че не пишеш пътни листи за да ти е точен километража.
Отговори

Гостvalio333_* 28 януари 2014 - 19:50

Здравей те колеги някой може ли да каже пиновете на буксата на таблото кой за какво е? Смених таблото на корсата с такова с оборотомер но той не тръгна. Иначе корсата е 1.2 и индексите са едни и същи. Моля за помощ.
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 29 януари 2014 - 20:07

 valio333, на 28 януари 2014 - 19:50, каза:

Здравей те колеги някой може ли да каже пиновете на буксата на таблото кой за какво е? Смених таблото на корсата с такова с оборотомер но той не тръгна. Иначе корсата е 1.2 и индексите са едни и същи. Моля за помощ.

Несе учудваи нямаш инсталация за него(един зелен кабел) пускаш един кабел до непомня кои пин беше и си тръгва аз минах по същия път но непомня от къде ми взеха сигнала но наи важното е че става не се шашкаи
Отговори

ГостLena_ecs_* 20 декември 2015 - 18:55

Здравейте,

Има проблем с оборотомера - напълно спря да работи, дори и стрелката не помръдва. Дали би могло да бъде от бушон или ако не, бихте ли могли да ми кажете какво друтго би могло са бъде и как мога да се справя с проблема? Моделът е от 97- 1,7.
Отговори

dlug снимка dlug 21 януари 2016 - 19:22

Не съм сигурен дали си оправила проблема, но може да провериш дали не е хлабав външният ремък. Ефекта се появява често при застудяване след като се пуснат повече консуматори и почне да се товари алтернатора
Отговори

Гостboqn87_* 06 август 2016 - 18:57

 CooLMaX, на 22 ноември 2005 - 16:57, каза:

Колега ако не ти е прекаран кабел за оборотомера, ще трябва ти да си изведеш един кабел от бубината и ще стане работата. На мойта аз си изведох кабела които дава импулса. Аиде успех!

колега може ли да ми кажеш как да си сваржа и ас обортомера на корса б 1.2моно имам километраж от тигра 1.6
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg