Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Корса - но кой модел?

rig снимка rig 12 август 2007 - 15:51

Колеги,
Предстои ми покупка на кола втора ръка. За момента със се спрял на Опел Корса произведен 1997-98+. Ценовия ми диапазон е до 5000 лв. Тук обаче започват проблемите – доста коли отговарят на горните критерии. Като изключим екстрите разликите се свеждат до двигателите (а аз почти нищо не разбирам от двигатели), затова моля Ви посъветвайте ме по следните въпроси, като имате предвид, че търся икономична кола за града, която да обаче да се държи добре на магистрала:

- дизелов или бензинов двигател? Ако е дизелов до колко километра (чувал сам че имат по-малък ресурс от бензиновите)? Заслужа ли си човек да плати 1000 лв. повече за дизелов двигател?

- бензиновите двигатели са основно 1.0 12V като понякога пише ЕКОТЕК понякога не! Каква е разликата? Кои от срещаните бензинови двигатели според Вас е най-добър? Заслужава ли си човек да плати повече за 16V двигател?

- всякакви други коментари и съвети относно какво друго да се гледа при покупката на конкретно тази марка или дали моделът си струва са добре дошли!

Извинявам се ако подобна тема я има на друго място във форума!
Отговори

monio_wrc снимка monio_wrc 12 август 2007 - 16:13

Здравеи колега,
започвам пурво с поздравления за избора на малка кола.Корсае отличният избор според мен.
1.0 12в всички са екотек,няма не екотек и мотора е 3цилиндров.
Според мен за теб най подходящ ще е 1.4 16в.(х14хе)Той е горе долу икономичен в града и на магистрала се държи перфектно.
за повече инфо чакай колегата Суинг да се появи.Той е спец на тема Корса Б РЕСПЕКТ за което :devil-smiley-019:
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 12 август 2007 - 18:34

подкрепям колегата за гореказаното :devil-smiley-019: 1,2 16v екотек също е добър избор.мисля че не би било никак добре да вземеш 1.0 12v-имам лоши спомени от такъв.за дизеловите-нека колегите да кажат,аз нямам мнение
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 12 август 2007 - 19:04

За тези пари задължително климатик(работещ) и 4врата.
Колкото до мотора ,колкото по-мощен по-добре .Химера е ,че малките мотори са икономични.
Успех с покупката!!! :devil-smiley-019:
Отговори

lorda снимка lorda 12 август 2007 - 19:16

Бензин мотор определено. Както каза колегата X14XE е перфектен мотор за това купе. Не ти препоръчвам дизел изобщо. Според мене дизел втора ръка си е доста опасно да се купува само заради новите помпи че като изкиха нещо и ремонта почва от 1000 лв. нагоре.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 13 август 2007 - 07:03

от друга страна 1.5 дизела на корсите е извратено икономичен, говорили са ми за градски разход около 5/100 :). Ама са и редки. За бензините 1.4 16V е супер за корсата е повече от идеален, предостатъчно мощност, няма да се зори следователно няма да гори много. Върви повече от добре и климатика няма да го убива много. 1.6 са вече спорт изпълненията но там е ако искаш много да върви колата. За около 5000 +-1000 може да се намери дори в БГ много ама много добра кола с работещ климатик! Дет се вика за 4800 има в продава един градски е докарал астра 4/5 със всички екстри възможни(буквално всички) CDX модела, само кожа няма и е в идеално състояние.
Отговори

tazmanieco снимка tazmanieco 13 август 2007 - 10:04

Значи да ти кажа и мойто мнение,преди 3 месеца взех Корса с C14SE , и мойто скромно мнение е че ако си взимаш тарси дизел.мойта колица вече я направих перфектна,но и климатика си го усеща доста а и разхода с климатика е подобаващо добър.Мойто лично мнение че в дизела е истината.Преди две седмици гледах корса 1.5ТДИ ,цената и беше 3.800лв с малък удар от преде и не ми стигнаха парите а иначе двигателя беше просто перфектен,ускорява повече от бензина,разхода е смешен и климатика кто се пусне разликата не беше усезаема!Така че за около 5000 мисля че ще си намериш добър дизел!!!
Отговори

aMaTboP снимка aMaTboP 13 август 2007 - 10:37

Цитат

- дизелов или бензинов двигател? Ако е дизелов до колко километра (чувал сам че имат по-малък ресурс от бензиновите)? Заслужа ли си човек да плати 1000 лв. повече за дизелов двигател?

- бензиновите двигатели са основно 1.0 12V като понякога пише ЕКОТЕК понякога не! Каква е разликата? Кои от срещаните бензинови двигатели според Вас е най-добър? Заслужава ли си човек да плати повече за 16V двигател?

- всякакви други коментари и съвети относно какво друго да се гледа при покупката на конкретно тази марка или дали моделът си струва са добре дошли!

Извинявам се ако подобна тема я има на друго място във форума!



Зравейте и от мен момчета от 1-2 дена съм се регистрирал в форума чета доста теми и ето и моя първи коментар.Според мен бензиновата версия ще ти върши перфектна работа. 1.4 16в ще ти заспи - да заслужава си.Естествено огледай калниците праговете за ражда а за по-лесно направо ето ти една тема да прочетеш кое да поогледаш : http://audibg.com/NE...?showtopic=6559.

Малко извън темата,а ако имаш възможност разбира се,вземи някой лев на заем и купувай следващия модел Корса http://www.caradisiac.com/media/images/le_...orsa-4-2big.jpg мога да ти кажа впечатленията си от мотора 1.7 дизел,караш го кротко върви си екстра малко гори всичко точно,стъпваш на магистралата по голям байр пада до 120,по равен път 170 , по надолнище 185+++ ,при постоянно каране с над 140 гори 10.Е едва ли съм бил полезен но все пак реших да се прбвам и аз да напиша нещо :devil-smiley-019:
Отговори

Mmarinka снимка Mmarinka 05 февруари 2015 - 11:13

Здравейте!Нов потребил съм във форума и искам да попитам за съвет,защото имам доста колебания.Искам да си закупя опел корса,но имам ограничени финанси (до 1500 лв) разгледах доста модели и имам обърквания относно,какъв мотор да бъде и тип гориво.Ще покажа обявите,към които имам интерес,ще се радвам,ако дадете по едно мнение.Имам питане и за тези мотори 1.2в-45.к.с.,толкова ли са зле,че всички казват да не ги гледам,мерси предварително :)
http://olx.bg/prodav...isuzu-i63137556
http://www.cars.bg/c18362
http://www.cars.bg/c1042697
http://www.mobile.bg...46&slink=8rcwqo
http://www.cars.bg/c926042
Отговори

sathv снимка sathv 05 февруари 2015 - 11:48

Кола без климатик /особена градска/ изобщо не гледай. За около 2500 лева все още се намират добри фейслифтови екземпляри 1999-2000г. Нали не си мислиш , че нещо си за 1000 лева може да се нарече кола? Ще поправяш непрекъснато и ще висиш по форума с въпроси от типа "Помощ" , "Помогнете" "Колата ми прави номера". То не, че по скъпите са много по-хубави, ама тия от 1000 лева хептен не стават.
Отговори

Mmarinka снимка Mmarinka 05 февруари 2015 - 11:54

 sathv, на 05 февруари 2015 - 11:48, каза:

Кола без климатик /особена градска/ изобщо не гледай. За около 2500 лева все още се намират добри фейслифтови екземпляри 1999-2000г. Нали не си мислиш , че нещо си за 1000 лева може да се нарече кола? Ще поправяш непрекъснато и ще висиш по форума с въпроси от типа "Помощ" , "Помогнете" "Колата ми прави номера". То не, че по скъпите са много по-хубави, ама тия от 1000 лева хептен не стават.

С това разполагам,а и за 1ва кола не мога да си поволя нещо за 2500-3000 лв :) благодаря за мнението.
Отговори

seimo снимка seimo 05 февруари 2015 - 12:41

На майка ми взехме такава корсичка 1.2моно 4вр с газ 96г в перфектно състояние за 1500лв. За градска количка е супер ,но за извънградско забрави за изпреварвания. На баири особенно направо умира иначе като разход е уникална което може би се дължи и на запазения двигател. Вуйчо ми пък има същата корса с 1.4 моно 2вр 60к.с разликата във вървежа не е малка като разхода е същия. Моя съвет е за тези пари взимай по-запазената като задължително пропускаш тези с 1000куб двигател и също задължително гледаш да е с 4вр.
Отговори

Mmarinka снимка Mmarinka 05 февруари 2015 - 18:18

 seimo, на 05 февруари 2015 - 12:41, каза:

На майка ми взехме такава корсичка 1.2моно 4вр с газ 96г в перфектно състояние за 1500лв. За градска количка е супер ,но за извънградско забрави за изпреварвания. На баири особенно направо умира иначе като разход е уникална което може би се дължи и на запазения двигател. Вуйчо ми пък има същата корса с 1.4 моно 2вр 60к.с разликата във вървежа не е малка като разхода е същия. Моя съвет е за тези пари взимай по-запазената като задължително пропускаш тези с 1000куб двигател и също задължително гледаш да е с 4вр.

Благодаря,ще се радвам,ако има и други мнения :)
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 06 февруари 2015 - 18:48

И аз да изкажа мнение :)
Sathv - Много интересно ми стана това за градска кола да е задължително с климатик?!? Защо колега кога ще го използваш при положение, че в България само в някой по-големи градове си заслужава климата. В останалите малки градове всеки изминава средно по 2-3 км да отиде на работа и колата дори не е влязла в работна температура пък камоли да разбереш, че има климатик.

Seimo - това мнение за хилядарките от къде го имаш от личен опит или от четене по форумите. Защото във форумите за този двигател се пишат две неща:
1) че двигателя е смотан вибрира давал проблеми с датчици и такива работи ... коя кола не ги прави тези неща?
2) притежатели на такива коли, които знаят кое колко струва и как се потдържа колата си я карат и не им пука и са доволни от нея.
Има 2-3 скъпи датчика дето са от порядака на максимум 200 лв. Единия от тях е дебитомера и струва 180лв. на Бош купувал съм го преди 2-3 месеца, ЕГР и той е д/г толкова не съм го сменял и се затапва, ламбда сондата и тя е толкова, но тези датчици ги има вся кола и всеки датчик си има някакъв живот 50-100-200К км. Разберете, че колите не са вечни не всичко е вечно и се чупят.

Mmarinka - малко се отплеснах по думите на колегите и ще отнеса много нападки за това, но здраве да е.

http://www.cars.bg/c18362 - тази кола, ако не е продадена я вземай и не се замисляй. Но знай 300лв за регистрация ще отидат, може и повече не съм се интересувал колко върви в момента като цена. Като я купиш още 200 дай да си я обслужиш като хората и да знаеш, че караш кола с много здрав двигател, който не е притенциозен и има климатик, но извън града е тегаво пътуването. Ако смяташ да я вземеш задния багажник го смени изцяло и сложи една газ за още 200-300 лв и знаеш ще ти гори 10 газ градско.


http://www.cars.bg/c926042 - тази ако е запазена също не е зле, но да и прекараш газ е тройна цената и има някой скъпи датчици които колата в горната обява ги няма. За тази информативно в града гори 7/100 извън града при каране 90-100 около 4,5/100.
Отговори

seimo снимка seimo 06 февруари 2015 - 19:47

 GoOeY, на 06 февруари 2015 - 18:48, каза:

И аз да изкажа мнение :)
Sathv - Много интересно ми стана това за градска кола да е задължително с климатик?!? Защо колега кога ще го използваш при положение, че в България само в някой по-големи градове си заслужава климата. В останалите малки градове всеки изминава средно по 2-3 км да отиде на работа и колата дори не е влязла в работна температура пък камоли да разбереш, че има климатик.

Seimo - това мнение за хилядарките от къде го имаш от личен опит или от четене по форумите. Защото във форумите за този двигател се пишат две неща:
1) че двигателя е смотан вибрира давал проблеми с датчици и такива работи ... коя кола не ги прави тези неща?
2) притежатели на такива коли, които знаят кое колко струва и как се потдържа колата си я карат и не им пука и са доволни от нея.
Има 2-3 скъпи датчика дето са от порядака на максимум 200 лв. Единия от тях е дебитомера и струва 180лв. на Бош купувал съм го преди 2-3 месеца, ЕГР и той е д/г толкова не съм го сменял и се затапва, ламбда сондата и тя е толкова, но тези датчици ги има вся кола и всеки датчик си има някакъв живот 50-100-200К км. Разберете, че колите не са вечни не всичко е вечно и се чупят.

Mmarinka - малко се отплеснах по думите на колегите и ще отнеса много нападки за това, но здраве да е.

http://www.cars.bg/c18362 - тази кола, ако не е продадена я вземай и не се замисляй. Но знай 300лв за регистрация ще отидат, може и повече не съм се интересувал колко върви в момента като цена. Като я купиш още 200 дай да си я обслужиш като хората и да знаеш, че караш кола с много здрав двигател, който не е притенциозен и има климатик, но извън града е тегаво пътуването. Ако смяташ да я вземеш задния багажник го смени изцяло и сложи една газ за още 200-300 лв и знаеш ще ти гори 10 газ градско.


http://www.cars.bg/c926042 - тази ако е запазена също не е зле, но да и прекараш газ е тройна цената и има някой скъпи датчици които колата в горната обява ги няма. За тази информативно в града гори 7/100 извън града при каране 90-100 около 4,5/100.


Отговарям веднага при положение че имаш еднакъв разход, еднакви данъци и подръжка защо да се тормозиш с тоя трицилиндров мотор? Дори бих търсил корса с c14se 82к.с хем върви прилично хем много здрав мотор разход и поддръжка аналогични и климатик да има поне ще го върти. Иначе на 1.0 и 1.2 клима забрави освен ако не искаш да слизаш да буташ отвреме навреме.
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 06 февруари 2015 - 19:59

Да вникна и аз тогава на нещата. Да прав си данъци и такива работи на всички 16В /без ГСИ/ са еднакви и като части долу горе цената е равна. Големия плюс на 1.0 е в това, че има малко масло и антифриз и влиза в работен режим много по-бързо от останалите. Пример миналата зима при температура около -10 градуса паля колата и на място на 5 минута вече почва вътре да се стопля. Може ли това друга кола да го направи? И колкото искате го съдете този мотор просто недейте забравя, че колата се купува според това което се полвза, а в моя случей се ползва за градска кола. За над 3 години вкъщи са сменени дебитомер, водна помпа /не беше сменена при купуването, а при протичане/ и ремонт на стартер за период от около 22-3к км от които само 1000 да са извън градско.

Поздрави.
Отговори

seimo снимка seimo 06 февруари 2015 - 22:46

Няма лошо изпаднала ти е 1000куб такава си взел просто моето мнение е че е добре да се избягва този двигател. Иначе 1.2моно 1.4моно c14se са все едновалови мотори нямат дебитомери нямат нищо и са елементарни за поддръжка. Сега за половин кило масло и антифриз повече едва ли има някакво значение ,но всеки си преценява. Истината е че за 1500лв не се гледат толкова екстри, двигатели и т.н ,а се взима най-запазената и това е.
Отговори

Гостivan1_* 09 февруари 2015 - 19:53

Здравейте!
Насочил съм се към Opel Corsa 1.2 или 1.4 от 2001-2003 година за първа кола.Надявам се да ми помогнете с изобра и да ми кажете предимства и недостатъци на модела като цяло.Както и цени на части за поддръжка. :)
Отговори

Иван_88 снимка Иван_88 08 август 2016 - 12:57

Здравейте!
Да попитам за Корса Ц.
Мисля да вземам такава само че 1.4 90 к.с.бензин. Какво масло слагате? 1.4 90 к.с. по няма да се усеща климатика отколкото 1.2 75 к.с. нали. Искам с климатик, че сега съм с корса б и няма и от май до септември умирам.
Отговори

петко 12 снимка петко 12 08 август 2016 - 20:13

Няма да сбъркаш здрав и надежден автомобил.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg