Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Някакво мнение за Зафира Б 1.8 140 коня ... или за този мотор изобщо..

MaXo снимка MaXo 30 октомври 2009 - 23:32

Понеже се колебая какво точно да си взема ... и само търся инфо ... ще ми помогнете много, ако ме светнете как е този мотор ... гледам дават му 11.5 до 100 и доста приличен разход ... 197км/ч максимална. Обаче по тестове на ауто мотор унд спорт ... 10.1 до 100 :) ... даже според техните тестове е по-бърза от Зафира 1.9 ЦДТИ 150 коня до 100 ... може би се дължи на по-ниското тегло с около 100кг. Та интересно ми е как е ... някой тук притежава ли такава ... как е с разхода при магистрално каране с около 130 ... има ли някакви сериозни проблеми този мотор ... дизеловите Зафири ме депресираха с проблемите си ... маховици ... вихрови клапи ... егр калапан ... дпф ... какво ли не. :)
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 октомври 2009 - 10:34

Доколкото ми е известно това е един от най-безпроблемните мотори на Опел...реално еволюцията му идва от X18XE1 следвана от Z18XE и стигаме до новият модел, който се слага на въпросната Зафира Z18XER....От 0 до 100 си е за 11.5сек, но това все пак е семеен ван и не може да очакваш чудеса в тая нясока....Лично аз преди време бях пред подобна дилема и избрах печката, проблеми с нея не съм имал, но в последствие се разчетох и разбрах за съответните за които и ти си писал колега...Ако не те притесянва малко по високия разход при 1.8-цата взимай смело!
Отговори

bobkata снимка bobkata 31 октомври 2009 - 10:52

имам познат който има такава,под 12-13 градско в София не пада.Аз съм с дизел 120кс.и като изключим егр-а вече 40 000км никакви ядове по слабия мотор ,няма вихрови клапи а между другото проблеми с егр имат и бензиновите мотори-скапано гориво има навсякаде.егр за дизела вече подлежи на рециклиране и се прави успешно от мой познат за прилична сума.
Отговори

MaXo снимка MaXo 31 октомври 2009 - 11:25

Хубаво ... ама ЕГР-а е най-евтиния проблем ... другите неща са скъпи ... доста скъпи ... и ако трябва да ги правя ... ще излезе, че по-добре да си купя Мицубиши Грандис за около 23000 примерно ... или Форд С-макс. Защото, ако взема дизелова Зафира 150 коня ... за 18 ... и после дам 1800лв за вихровите клапи ... около 2000лв за съединител с маховик ... около 1500-2000лв за ДПФ ... то сметките излизат, че по-добре Грандис, който няма тия проблеми ... и мисля, че е по-добре от Зафирата ... дори на 3тия ред си е като на 2ри ред седалки. Отделно имам една А4ка 1.8Т ... може да я смена с дизелова кола ... или А3 1.9 ТДИ 131 коня ... или Ибиза с тоя мотор ... или пък Голф 4ка 1.9 тди 150 коня. И така хем Зафира ... хем дизелова кола ще имам ... на Зафирата може да и бодна един газов инжекцион БРЦ с бутилка на мястото на резервната гума ... някой има ли идея колко голяма бутилка може да се сложи там?
Отговори

MaXo снимка MaXo 31 октомври 2009 - 11:34

Колата ще я ползвам за пътувания в чужбина и ми се иска да събира максимално количество газ. Интересува ме колко голяма бутилка може да се сложи на мястото на резервната гума? Вътре в купето не искам да ми се пречкат бутилки и да заемат място...
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 31 октомври 2009 - 11:39
Причина за редактиране:: Няма нужда за всеки въпрос, който ти изникне за тази кола да пускаш нова тема.
Отговори

Рошко снимка Рошко 31 октомври 2009 - 11:41

На Тиграта тороида беше 31 литра, реално хващаше 26-27 литра. Ходих до Париж и се върнах на газ - в Западна Европа има газстанции, не е като да няма (като изключим Австрия, но и там има 12 или 14 бяха). Ако сложиш 40-литрова, смятам, че ще ти е напълно достатъчна.
Отговори

Zygot снимка Zygot 31 октомври 2009 - 11:55

На Астра Г бутилката ми е май 46л събира 38-40 мах 42л в зависимост от бензиностанцията. При извънградски разход ~7 е доста пробег.
Отговори

MaXo снимка MaXo 31 октомври 2009 - 11:57

Добре де ... искам да имам тема по тоя въпрос в точния раздел ... газовия ... какъв е проблема?Не търся мнение за бутилка в Тигра , нито Астра Г ... искам там да погледне някой със Зафира и да ми отговори ... или някой газаджия, който няма да погледне тази тема ...

Ще се претовари сървъра ли от още една тема ... или искаш да покажеш и ти малко модераторска дейност...
Мнението беше редактирано от MaXo: 31 октомври 2009 - 11:58
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 31 октомври 2009 - 12:18

 MaXo, на 31 Oct 2009, 11:57, каза:

Добре де ... искам да имам тема по тоя въпрос в точния раздел ... газовия ... какъв е проблема?Не търся мнение за бутилка в Тигра , нито Астра Г ... искам там да погледне някой със Зафира и да ми отговори ... или някой газаджия, който няма да погледне тази тема ...

Ще се претовари сървъра ли от още една тема ... или искаш да покажеш и ти малко модераторска дейност...

Максо пусни една тема в раздела "АГУ" и ще ти се обясни каквото те интересува за газовите, отделно в платения раздел си има една обява на човек който е сложил на 80% от храта тук газовите. Пусни му едно лично и ще ти да де инфо :newsm05_41:

П.С Ако още е актулано питането за Зафрата - да заслужава си всяка стотинка :newsm05_41:
Отговори

bobkata снимка bobkata 31 октомври 2009 - 13:44

 MaXo, на 31 Oct 2009, 11:25, каза:

Хубаво ... ама ЕГР-а е най-евтиния проблем ... другите неща са скъпи ... доста скъпи ... и ако трябва да ги правя ... ще излезе, че по-добре да си купя Мицубиши Грандис за около 23000 примерно ... или Форд С-макс. Защото, ако взема дизелова Зафира 150 коня ... за 18 ... и после дам 1800лв за вихровите клапи ... около 2000лв за съединител с маховик ... около 1500-2000лв за ДПФ ... то сметките излизат, че по-добре Грандис, който няма тия проблеми ... и мисля, че е по-добре от Зафирата ... дори на 3тия ред си е като на 2ри ред седалки. Отделно имам една А4ка 1.8Т ... може да я смена с дизелова кола ... или А3 1.9 ТДИ 131 коня ... или Ибиза с тоя мотор ... или пък Голф 4ка 1.9 тди 150 коня. И така хем Зафира ... хем дизелова кола ще имам ... на Зафирата може да и бодна един газов инжекцион БРЦ с бутилка на мястото на резервната гума ... някой има ли идея колко голяма бутилка може да се сложи там?

Що си мислиш че на гореизброените коли са им много по ефитни частите аз незнам......такъв съм го ял с подобен маховик за тойота че не е истина........като си вземеш Грандис дане мислиш че е по добър от Зафира още на първия ремонт ще те заболи главата.....за датчик на коляновия вал на тойотата и някакъв реглаж 600лв как ти се струват а .....
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 31 октомври 2009 - 13:58

Само да вметна че този двигател Z18XER към който си се насочил е с 200 кубика по голям и с 25 коня повече от Z16XER и аз по скапан двигател не знам да са правили опел... наистина може и да не се разваля толкова ама е пълен труп и с тия 25 коня отгоре на тазя зафира не те виждам... а като му сложиш и газ.. мале мале... Със 130 на магистрала разхода на малкия двиагтел е 7,2 сам си прецени на зафирата с големия колко ще е... Абстрахирай се от писаните неща в интернет - вземи и покарай двете коли - с бенизнов и дизелов да разбереш какъв та*ак е бензина. Не се залъгвай че този двигател е 140 коня - няма общо със 150-те коня на 1.8Т.... Вземи си 1,9ЦДТИ 120 или 150 хем ще върви и хем няма да харчи, ако пък искаш да не се разваля си вземи марка кола с дизелов двигател който сами си го произвеждат...
Успех!
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 31 октомври 2009 - 14:21

автобуса не се чупи
Отговори

nikal снимка nikal 31 октомври 2009 - 22:30

Бутилката за газ на мястото на резервната гума е 43 л. и лови около 34-36 л. газ,с които на дълъг път се изминават към 500 км.Двигатела е от сполучливите на Опел и е достатъчно пъргав(това е семеен ван,просто заради по-ниския въртящ момент от дизела при нужда се връща една предавка по-надолу и всичко си е ОК),3-тия ред седалки става по-скоро за деца,или възрастни,но да не са едри.В момента съм на 35000 км. и единственото,което съм правил по подръжката е смяна на масло и филтри.Това е от мен :newsm05_41:
Отговори

MaXo снимка MaXo 31 октомври 2009 - 23:06

Днес бях до Пловдив да покарам една такава Зафира ... стори ми се доооста спряла... и съм много разочарован. Иначе карал съм и метанова и дизелова 150 коня ... тази 1.8 140 коня върви по-скоро като метановата. :) Не знам дали и е имало нещо ... съмнявам се.... на 59хил км беше. Явно си е доста тромава ...и с връщане на 1 предавка не става ... трябва с 2 предавки да се връщат. :)
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 01 ноември 2009 - 09:46

 MaXo, на 31 Oct 2009, 23:06, каза:

... трябва с 2 предавки да се връщат. :)


И с 2 предавки надолу си е пълен труп... предавки се връщат ако имаш повече мощност във високите оботори, а интересното на тези двигатели такова нещо не се забелязва... Радвам се че не се набута с бензина, казваш че си карал дизела така че ти е ясно какво да търсиш ;-)
Отговори

Рошко снимка Рошко 01 ноември 2009 - 10:01

 MaXo, на 31 Oct 2009, 11:57, каза:

Добре де ... искам да имам тема по тоя въпрос в точния раздел ... газовия ... какъв е проблема?Не търся мнение за бутилка в Тигра , нито Астра Г ... искам там да погледне някой със Зафира и да ми отговори ... или някой газаджия, който няма да погледне тази тема ...

Ще се претовари сървъра ли от още една тема ... или искаш да покажеш и ти малко модераторска дейност...

Точно защото не търсиш мнение за Тигра или Астра Г, смятам, че мястото на този въпрос е тук - в темата за Зафирата! По тази логика пусни и една тема с какво масло да се кара, и една с какви гуми и т.н. За всеки въпрос, който ти хрумне, пускай нова тема! А иначе извинявай, че съм те "натоварил" с информацията за Тиграта, но сметнах, че ако не се намери някой, който да ти каже точно за тази Зафира, информацията за Тиграта, като съобразиш разликата в теглото и евентуалния разход, може да ти е полезна. Все пак не питаш как да си турбинираш колата или как се монтира ГИ в личния ни гараж, че да ти трябва специализирана информация точно от газовия форум! Ти попита каква бутилка можеш да сложиш!
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 03 ноември 2009 - 22:22

Здравейте колеги аз от 5.5 месеца съм с такава нова зафирка 1.8 140 коня. ве4е съм на 5к и колата си работи перфектно засега :icon_wink2: . Все пак това си е семеен ван и не става за състезания или бързи ускорения с този мотор разбира се . В интерес на истината колата като мина 3к км по4на да ми се струва че сякаш нещо се отпуши или разработи ,а и може би и свикнах. Въобще не ми се струва тромава , е вярно е, че не ускорява супер бързо ама за ускорения си има други модели и двигатели :) .За разхода , лятото в София на климатик 8.8-10.2 , сега е около10.6 по компютъра, а сигурно със застудяването и зимните гуми ще се дигне още. Въобще градското си е много относителна работа както знаем всички. По въпросите за дизела всичко е въпрос на сметки /км за година, предполагаемо време за притежание на колата, първоначална инвестиция и т.н и т.н /.Така че всеки сам си преценява и пресмята. Има подробна тема за Z16XER, Z18XER във форума и графика на двигателите и доста подробна информация. Друго важно , казаха ми че на този двигател се слага много добре ГИ , което пък прави колата добре продаваема на вторичния пазар. Доколкото съм прочел има възможност за тунинг на този двигател с около 10% за сравнително поносима сума 200EURO и то на EDS-Fahrzeugtechnik GmbH.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 07 ноември 2009 - 16:20

А знаеш ли да има представители на EDS за българия?
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 07 ноември 2009 - 18:13

 dj_simo_boy, на 07 Nov 2009, 17:20, каза:

А знаеш ли да има представители на EDS за българия?


Ами то и на сайта http://eds-motorsport.de има линк :pardon: , www.stuning.bg или съвсем точно http://www.stuning.b...details.php?m=7 за зафира B .Между другото аз им писах , не ми отговориха , не съм им се обаждал засега. Още съм в гаранция пък и засега не мисля да пипам нещо по колата. Ако им ползваш услугите ще е интересно да разкажеш по подробно :mhihi:
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 07 ноември 2009 - 18:25
Отговори

nikal снимка nikal 10 ноември 2009 - 12:14

Аз вече се възползвах от услугата на Stuning,за сумата от 400 лв. при Стефанов-Пловдив.Промяна в колата има,потеглянето на ниски обороти е осезаемо по-добре,а над 3000-вече е супер.Още повече елиминираш липсата на конете,които климатика си ги присвоява.
Колега-c20neCaravan,ако си решил да сменяваш софтуера си го сменявай-нищо,че си гаранционен.За да разбере някой,че си го направил,трябва да търси точно това и да знае кой ти е бил предишния софтуер,та да види разликата.И аз така,като тебе чаках - "за бадива".
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg