Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Моля за иформация

bobi1 снимка bobi1 08 март 2011 - 03:39

Здравейте. Изчетох всички теми, свързани малко или много, с монтаж на c20xe на Тигра. И в чуждите форуми гледах също, но не ми е ясно много за какво иде реч. Ще съм благодарен ако ми помогнете да се систематизират точно частите, необходими за конверсията. За полуосите и каретата прочетох за доста комбинации, но в повечето случаи, някой чул, друг видял. Та от какви модели на Опел трябва да се направи комбинацията полуоси- карета-шенкели, ако може варианти без рязане и заваряване. Също се чудя каква е тази планка( с 3 болта, като 2-та си идват на фабричните дупки, а 3-тия е в средата по-високо ), която се слага на задната лапа към скоростите. Видях, че се слагат и някакви спейсъри на стабилизиращата щанга. Другото, което също ме вълнува е климатика. Навсякъде казват, че няма как да се сложи, но има снимки на Тигри с климатици( може и някакво сериозно преправяне да е, не знам). Благодаря предварително.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 08 март 2011 - 10:06

Спейсърите на стабилизиращата щанга се слагат за да се затрудни усукването и - дава допълнителна стабилност в завой. Не е свързано с конверсията.

П.П. Колега споделя вариант с полуоските в тази тема:
C20XE в Корса
Мнението беше редактирано от AlexMav: 08 март 2011 - 10:24
Отговори

sume снимка sume 08 март 2011 - 13:08

Спейсърите на стабилизиращата щанга се слагат ,за да ти влезе изпускателя или поне да се опиташ да го вкараш :mhihi:
Отговори

bobi1 снимка bobi1 08 март 2011 - 13:11

Благодаря за отговора. Тази тема съм я чел, и да, наистина има точен вариант за задвижването.......дано да получа инфо и за други специфични части и действия.......
А тази планка( с 3-те болта) защо се слага на задната лапа към кутията? Каква и е ролята?
http://img42.imagesh...qyokiiezt6.jpg/
Отговори

sume снимка sume 08 март 2011 - 14:06

Аааами незнам ,при мен конкретно има 1.5см спейсър при скоростната кутия за да може да избута мотора посока шофьора ,понеже няма мнго място за алтернатора.Този спейсър предизвиква и объркване в избиращите лостове ,тъй като те се държат на лапата която сме разделичили с 1.5 см от кутията ,за целта се удължават самите избирачи , или пък аз съм си решил проблема като съм удължил разсоянието между вилицата на скоростите и избирача.Колега започни и то ще си каже кво иска ,нямаш ядове и полуоски ще измислиме.Всичко с времето си.
Отговори

bobi1 снимка bobi1 08 март 2011 - 15:26

Въпросът е, че двигателя е махнат и вече се каним да слагаме другия, затова питам......:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg