Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ц20ЛЕТ ме побърка

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 20:54

Здравейте колеги.
Искам да попитам някой дали е имал проблем с дебитомер на лет-а и как се е отразявало на машината, защото сам на път да го сменя а е доста дабела цифрата? ще сам благодарен. Ако темата не е за тук моля да я преместите!
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 14 юли 2011 - 21:11

Нов дебитомер е 800лв :)
Що, кво праи хайванчето? ... опиши по-подробно проблема
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 22:04

Прави, вади ми нервите с памук :biggrin: Първо мн се базикат празния ход и малко над 1к обороти, в буст стига към бар и малко 1.2 и почват детонаци което го прави само при пълна газ иначе при плавно подаванв няма ядове, като искличим по някога еденечни пукания които са не малко притеснителни, тъпчеше ми на около 5к оборота което до някаде се дължи и на ремапа, доста завишени горива на горе. и такива подобни "децки болести" но мн дразнещи и осещам че ще се окажат и фатални за самоЛЕТа
Мнението беше редактирано от fugatyve: 14 юли 2011 - 22:34
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 14 юли 2011 - 22:35

Провери маркучи, скоби, връзки, гарнитури, особено тези под дросела, дето са под вакуум, как са, трябва да са перфектни.
Празния ход играе при бедна смес, когато влиза повече въздух, отколкото дебитомера е отчел.
"Доста завишени горива нагоре" ... това как го разбра? Лета богата смес не го плаши'
По- скоро е обратното. Може би липсва достатъчно бензин, под буст.
С какви инжектори си, каква помпа, каква турбина?
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 22:39

 Жорето, на 14 юли 2011 - 21:11, каза:

Нов дебитомер е 800лв :)

Ако върнеш стария :) и ако се окаже че не е той :hahaha:
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 22:48

 Жорето, на 14 юли 2011 - 22:35, каза:

Провери маркучи, скоби, връзки, гарнитури, особено тези под дросела, дето са под вакуум, как са, трябва да са перфектни.
Празния ход играе при бедна смес, когато влиза повече въздух, отколкото дебитомера е отчел.
"Доста завишени горива нагоре" ... това как го разбра? Лета богата смес не го плаши'
По- скоро е обратното. Може би липсва достатъчно бензин, под буст.
С какви инжектори си, каква помпа, каква турбина?


Проверявах точно тази гарнитура оливах я с вода но ми се струва че е наред, но наистина има едно съскане точно там при смукателите и немога да го разбера от каде идва. За горивата гледахме картата но не сам закачал все още сонда, турбината е някав хибрид малак чугун кам 60 мм, и студена част 57 сърч, в софия я правиха инжекторите са 460 помпата е от някво порше ако не се лъжа дават я до 500 коня но забравих точния литраж,
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 14 юли 2011 - 23:17

Ясно, от към хардуер си бетон, значи :)
Пропуск по гарнитура, най -лесно се проверява, с газ пропан-бутан, на запален двигател.
Пръскаш лекичко,там където се съмняваш, и ако си вдигне оборотите сам, там е пробива.
По принцип, не съм чул за дефектирали дебитомери, (не че е невъзможно), но преди това има 101 причини, да не върви един Лет.
Може би трябва да опиташ чипосване при друг мапер, за изглаждане вървенето във високи рпм.
Явно нещо с картите не е наред (при читав мотор).
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 23:18

Купих мотор с турбина и електроника от които ползвах само турбината и електрониката, би трябжало електрониката да е мапвана с тази турбина поне момчето от което купих мотора каза така, в момента мотора е с бутала ц20лет разреден е с гарнитура 2.2мм мисля че това прави сгъстяванв поне 8 ако не е и отдоло, бензиновата помпа е външна като в кошницата сам потопил маркуч с цедка и давам газ винаги с над половин резервоар бензин, регулатора на бензина е поръчван от "ибеи" с манометърче не е първо качество но с оригиналния на реикате положението е по зле мисля че си е заминал, смених капачката с палеца, и колата тръгна значително по добре но оборотите все още играят и си има препуквания в буст, стига бар и две и почва да пада и тъпче, днес ми направи впечатление че и на място като я форсирам, стига 5к оборота и започва едно пукане турбината започва да надува и стига 0.8 бара се едно слушаш лънч контрол :)свещите са платинени и студени мисля че 7дмици, в началото когато я запалих и почнах с тестовете горивото беше доста богато защотото свещите бяха вечно с един пръст нагар, сега са бели и с полюси пред топене сас зеленикав оттенък, карам само по дебитомер, без сонда, вързал сам един маркъч и кам компа но дори и да го изклича с нищо не се променя работата на колата,
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 14 юли 2011 - 23:18

Не се пробва с вода,а с някъкав спрей-за почистване на карбуратори примерно.Много е вероятно да имаш пропуски след турбото или след дросела.Така няма да имаш ниски,а в буст ще ти се изтаванва дебитомера-ако не е изтаванен вече.Така на пълна газ губиш доста колонки и от картите.
Според мен дебитомера трябва да не е стоков а по голям.
Кой ти я мапва-ако не е тайна?
А след мапа добре ли беше или си е така отначало?
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 14 юли 2011 - 23:19
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 14 юли 2011 - 23:27

 Жорето, на 14 юли 2011 - 23:17, каза:

Ясно, от към хардуер си бетон, значи :)
Пропуск по гарнитура, най -лесно се проверява, с газ пропан-бутан, на запален двигател.
Пръскаш лекичко,там където се съмняваш, и ако си вдигне оборотите сам, там е пробива.
По принцип, не съм чул за дефектирали дебитомери, (не че е невъзможно), но преди това има 101 причини, да не върви един Лет.
Може би трябва да опиташ чипосване при друг мапер, за изглаждане вървенето във високи рпм.
Явно нещо с картите не е наред (при читав мотор).

Работата е там че не сам я мапвал аз имам човек за тая работа които е надежден, виждал сам негови коли как вървят и най важното не се чупят, с него гледахме катитите тои каза че горе доло нещата иглеждат добре, и според него причината е че лета чете по 2 катри и именно дебитомера е прецакан и при пълна газ се ошашква и не влиза кам другата и от там идва избедняване или грешни аванси
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 14 юли 2011 - 23:50

Аз от електроника и карти, не разбирам. Има си хора за това.
Дебитомера лесно може да го провериш, като пробваш с друг, само за сверка.
Другото което мога да те посъветвам, е да вържеш един манометър(вътре в купето, да е) на бензиновата рейка и да видиш какво налягане имаш там, при ускорение, под товар. Все си мисля че нещо с бензина, не ти е наред.
Нищо не ти пречи да пробваш, да си сигурен. Няма причини да не лети тоз Лет, ако има достатъчно бензин.
Авнаси, предварения , карти, не могат да го спънат толкова. Разлика дават до 5-10 коня
При теб е нещо по-генерално
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 14 юли 2011 - 23:50

За дино си значи тогава.
Жоре,картите могат и да го спънат,могат и да го счупят.Особено турбо кола... :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 14 юли 2011 - 23:52
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 15 юли 2011 - 00:03

 ivanovbg, на 14 юли 2011 - 23:50, каза:

За дино си значи тогава.
Жоре,картите могат и да го спънат,могат и да го счупят.Особено турбо кола... :icon_wink2:

Да,съгласен сьм. Забравям, че съществуват и така наречените гаражни мапери.
А дино, за кво му е ?!... Там се качват здрави коли, а той не може да разкрие потенциала на колата за в момента.
Трябва му една широколентова сонда, да си следи смесите и онова за манометъра, по- горе :)
Мнението беше редактирано от Жорето: 15 юли 2011 - 00:03
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 15 юли 2011 - 00:11

Диното е за да се види какво се случва-откъде идват детонациите и най вече да се извадят истинските възможности вложените железа в мотора.Без да го счупиш междувременно :icon_wink2:
С тези детонации е въпрос на време =@
Ще ти обясня например за дебитомера:Образно казано той е кантарче което мери колко въздух влиза в мотора и на базата на това компа гледа по картата колко гориво да впръска за да държи точната смес.Но той си има лимит.Стоковия дебитомер не може да премери повече от 10%повече.Ако влезе повече въздух-значи има изтичане от някъде и заводския софтуер влиза в авариен режим.Когато вдигнеш налягането се увеличава и въздуха,но дебитомера над определени обороти стига лимита и картата свършва,не може да го измерва нагоре.Тогава колата почва да обеднява.Това имам предвид за изтаванване.Увеличаването на горивото в последната клетка тогава води до прекалено обогатяване в преходните режими,евентуално прегряване на турбото и излизането му от строя.
Друг път ще кажа и за инжекторите.
Даже ще взема да напиша една тема другата седмица -как да си проектирате промените по двигателите.
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 15 юли 2011 - 00:28
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 15 юли 2011 - 00:24

Добре,нека не му размиваме, темата на момчето :) И без това си легна сигурно.
Утре може да се включат и други хора, с други предположения.

PS
ivanovbg,много благодаря ...
Пиши по-бързо статията, да научим нещо интересно, че за 10-15 коня отгоре, ще счупим тез' пикливи Летове :)
Мнението беше редактирано от Жорето: 15 юли 2011 - 01:45
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 15 юли 2011 - 01:25

С оригиналния дебитомер ли си ?
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 15 юли 2011 - 11:26

Да с оригиналния дебитомер на ц20лет сам но може и да се явява както каза колегата малак, до сега поне три пъти сам се спирал да не мина към мега, но в крайна сметка нямам друг избор защото ми скъса нервите тая кочина, има колеги които карат и на 500 коня с тая електроника, но тук към нашия краи не познавам хора които да ме открехнат как стоят нещата с тоя "муутроник" а и в краина сметка май с мегата ще спестя доста главоболия.
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 15 юли 2011 - 13:33

имам и още едно питане извън темата, как е най удачния варят да си направя помпата за бензина, с преливник или? за да изтрия още едно съмнение
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 15 юли 2011 - 18:00

Наместо да слагаш мега и пак да се чудиш как ще я настроиш,дай същите пари в някой тунинг сервиз и ще ти я направят.Като първо изгладят евентуалните грешки в проекта които неволно си допуснал.
Отговори

doolettle снимка doolettle 15 юли 2011 - 18:40

 ivanovbg, на 15 юли 2011 - 18:00, каза:

Наместо да слагаш мега и пак да се чудиш как ще я настроиш,дай същите пари в някой тунинг сервиз и ще ти я направят

:good: Не махай ЛЕТ-овата електроника, има много потенциал в нея!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg