Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Центровка на делко - C12NZ ?

vencii_84 снимка vencii_84 15 февруари 2009 - 11:43

Извинявам се предварително ако има такава тема, но търсих и не открих нищо. Проблема ми е следния, смених гарнитурата на делкото или семеринг незнам как се казва едно такова като ластичка, но като свалях делкото забравих да бележа как е било поставено, и се появиха проблеми с предварението, след доста тестове и въртене на делкото го наместих долу горе. Въпроса ми е има ли някакви белези които трябва да се гледат на делкото, защото се съмнявам да съм го нагласил точно.
Отговори

i_p снимка i_p 15 февруари 2009 - 12:11

Колега мисля че стрелкичката на делкото трябва да е срещу буквата "G" от надписа GM на главата.

Успех.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 15 февруари 2009 - 12:16

Доколкото си спомням, когато правих същата манипулация, от горната страна на делкото имаш две чертички - съответно една на корпуса и една на леглото - като начало може да го поставиш, т.ч. да съвпаднат.

По-късно ще погледна моето как е и ще пиша :cabrio:
Отговори

vencii_84 снимка vencii_84 16 февруари 2009 - 12:24

 siegfrid, на 15 Feb 2009, 12:16 PM, каза:

Доколкото си спомням, когато правих същата манипулация, от горната страна на делкото имаш две чертички - съответно една на корпуса и една на леглото - като начало може да го поставиш, т.ч. да съвпаднат.

По-късно ще погледна моето как е и ще пиша :cabrio:



И аз отначало пробвах да ги сложа двете чертички да съвпадат, но като подам газ и колата първо забива и после тръгва да ускорява, после го въртях карах и пак го въртях и пак пробвах и стигнах до едно положение в което ми се струва че върви нормално. Колега ако не те затруднявам да погледнеш на твоята как е че гледам и ти си със същия двигател, благодаря предварително
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 16 февруари 2009 - 13:27

Ето каква е позицията на моето делко :cabrio:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg