Опел Клуб България: Жило на ръчната спирачка Вектра С - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1

Жило на ръчната спирачка Вектра С Саморегулира ли се?

#1 Потребителят не е активен   Стаевски 

• Пилот...
  • Група: Потребители

• Автомобил:ZAFIRA А Y20DTH
  • Населено място:Свищов
  • Регистриран: 28.09.2013

Публикувано: 05 януари 2019 - 22:57

Здравейте. Въпроса ми е има ли саморегулиране на жилото на ръчната спирачка?
Лостчетата на задните апарати дето са за ръчната са останали в натегнато положение. Преди не е държало едното задно колело /на ръчна/. Сега и другото. Интересното е че лоста на ръчната е в долно положение и жилото е опънато много. Не може да се дръпне лоста нагоре. Спирачните апарати са със задействана ръчна, но не са стиснали накладките. Според мен след блокирането и на втория апарат /лостчето на ръчната/, след смъкването на ръчката /лоста на ръчната/в купето жилата към колелата просто няма как да отидат назад и се е задействало някакво самонагаждане на късото жило дето се хваща за лоста. И сега зор ще се разкачи жилото - жилата от където и да е, щото цялото туй нещо е натегнато...
Кажете прав ли съм, че има някакво саморегулиране или не. не говоря за задните апарати, а за самото жило при лоста на ръчната в купето.
Како, како! ...
И аз да кажа!

#2 Потребителят не е активен   Стаевски 

• Пилот...
  • Група: Потребители

• Автомобил:ZAFIRA А Y20DTH
  • Населено място:Свищов
  • Регистриран: 28.09.2013

Публикувано: 12 януари 2019 - 21:45

Да отговоря това което разбрах. Жилата на ръчната са сменени. На рамената на спирачните апарати дето се хващат жилата на ръчната имало нещо дето освобождава въпросните рамена.
Вътре при лоста/ръчката, жилото се самонагажда.
След определено износване на задните накладки, на апарата който е достигнал до това положение се задейства застопоряването на лостчето на ръчната. Явно е с цел когато и двата апарата дойдат на това дередже, няма кой да върне жилото напред към лоста/ръчката. При отпускане на ръчката тя се самонагажда и после като искаш да я дръпнеш, просто няма ход нагоре. Това е и станало....Та така.

Ако не е така и греша, моля да ме поправите.
Како, како! ...
И аз да кажа!

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1

Бърз отговор

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg