Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

ГостTetCuO_* 26 септември 2005 - 12:05

:kuku: Колеги кажете ми някой тапицер в Пловдив че искам да си правя як интериор и искам да видя колко пари ше ми излезе и тн. някой ако знае да ми помогне :)

: Благодаря предварително :angry:
Отговори

Dexter снимка Dexter 23 октомври 2005 - 01:37

мали го тоя плюш ако питап мене
купи си направо Рекаро от ГСИ
мнооого по удобни са, невероятна форма имат, тапицерията е един път
аз си купих от морга по 50 кинта на седалка и по 10 кинта на тапет за вратите
просто сега с кеф се возя ..... да не ти казвам колко се промени интериора

лично мнение ..... постъпи както решиш за добре :rolleyes:
скоро ще сложа и снимчици :)
Отговори

Любчо снимка Любчо 23 октомври 2005 - 09:30

Абе ти почна като германците, купуват си 1,4 и почват го праят праят праят и накрая зело че станало ГСи с Ц20ЛЕТ :rolleyes:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 23 октомври 2005 - 12:37

Dexter, на Oct 23 2005, 01:37 AM, каза:

мали го тоя плюш ако питап мене
купи си направо Рекаро от ГСИ
<{POST_SNAPBACK}>

Може и така да стане. Трябва наистина да проверя как вървят цените в нашия регион :-)

GSi16v, на Oct 23 2005, 09:30 AM, каза:

Абе ти почна като германците, купуват си 1,4 и почват го праят праят праят и накрая зело че станало ГСи с Ц20ЛЕТ  :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>

...И ще бъде с 5 врати :-) Шукарийка :-) Just Kidding :thu:
Отговори

Мишо снимка Мишо 23 октомври 2005 - 14:27

DJ IMC той Любо имаше предвид Dexter :) Неговата е 1.4.
Що се отнася до седалките аз съм с плюш (GLS) и се бях позарибил да си вземам рекаро от ГСИ, ама се отказах щото сметнах, че като не е еднаква тапицерията вътре ще стане голяма селяния, апък и плюша няма късане братче. Апък и не ми се сменяха 1000 тапицерии вътре заради едната по-удобна седалка.

GSi 16V ами Любо то на Дидо само двигателя му остана да смени и е готов :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2005 - 09:22

DJ IMC, на Oct 23 2005, 01:37 PM, каза:

Може и така да стане. Трябва наистина да проверя как вървят цените в нашия регион :-)
<{POST_SNAPBACK}>

То там при вас поне морги има м/у Пазарджик и Пловдим има само това и к :rolleyes: и
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 24 октомври 2005 - 10:26

Zhoro, на Oct 24 2005, 09:22 AM, каза:

DJ IMC, на Oct 23 2005, 01:37 PM, каза:

Може и така да стане. Трябва наистина да проверя как вървят цените в нашия регион :-)
<{POST_SNAPBACK}>

То там при вас поне морги има м/у Пазарджик и Пловдим има само това и к :rolleyes: и
<{POST_SNAPBACK}>

True, True ;)
Отговори

Dexter снимка Dexter 24 октомври 2005 - 11:00

GSi16v, на Oct 23 2005, 09:30 AM, каза:

Абе ти почна като германците, купуват си 1,4 и почват го праят праят праят и накрая зело че станало ГСи с Ц20ЛЕТ  :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>


хахаха :)
ми любо намери ми една свястна ГСИ-ка с C20NE и ще я взема :)
не ща 16v че много подръжка а и тоз Екотек е пълен ташак
аз я продавах моята преди известно време ...... но толкова я бях стегнал че ми беше гузно да я дам без пари, нямаше забележки просто ..... и реших да си я оставя и да си я стегна да я покарам още известно време

после ще скоча на една Астра Г или по вероятно на Хонда Сивик 98-ма :)
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 24 октомври 2005 - 12:24

:rolleyes: Dexter пусни в "Колите от форума" снимки да видя как е станала колицата :thu:
Отговори

Dexter снимка Dexter 24 октомври 2005 - 23:00

Doitcho, на Oct 24 2005, 12:24 PM, каза:

:rolleyes: Dexter пусни в "Колите от форума" снимки да видя как е станала колицата :thu:
<{POST_SNAPBACK}>

опи здрасти дойчо :)
тези дни компа ми е на ремонт а всичките ми снимки на астрата са там
ще направя една цяла тема за цялото обновление по колата
на аватава леко се открехва промяната
но още не съм завършил това което искам да правя като цяло ..... ще добавям снимки постоянно .... тез дни ще направя темичка и ще я сложа в подписа ми
поздрави :thu:
Отговори

Gentsa снимка Gentsa 27 януари 2006 - 22:45

Колеги........вчера като излизах и забелязох нещо много гадно.Плата на тавана е увиснал като стар чаршав :2angry1: най-отзад където започва стъклото."мръсникът" се е изхлузил от пластмасата и си виси.....
Изглежда като "спран",свил се е и немога да го опъна и да го закрепя.Явно ще се претапицира....
Въпроса ми е защо? Какъв зор е видял,че да стане така при положение,че нито съм го мокрил нито нищо....
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 януари 2006 - 10:30

Gentsa, на Jan 27 2006, 11:45 PM, каза:

Колеги........вчера като излизах и забелязох нещо много гадно.Плата на тавана е увиснал като стар чаршав  :2angry1:  най-отзад където започва стъклото."мръсникът" се е изхлузил от пластмасата и си виси.....
Изглежда като "спран",свил се е и немога да го опъна и да го закрепя.Явно ще се претапицира....
Въпроса ми е защо? Какъв зор е видял,че да стане така при положение,че нито съм го мокрил нито нищо....
<{POST_SNAPBACK}>

Просто лепилото изгаря от годините и увисва а и тъй като плата е капитониран, т.е има изолация от долу тя се прокъсва и става.........
Ето ти малко пoмощ: претапициране таван
А и ако си я купил от някоя автокъща те влизат вътре с пароструйката и правят всичко като ново но после..........
Отговори

Gentsa снимка Gentsa 28 януари 2006 - 12:23

:icon_eek2: :beer:
Отговори

orci снимка orci 28 януари 2006 - 12:50

И при мен се получи същото. Колегата отгоре е мн. прав. :beer: Изпереш ли я отвътре след известно време пада.
Спасението е претапициране. Няма как.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 януари 2006 - 13:19

има един пиниз при свалянето на тавана - в онази теме доста народ се опасяваше че тавана нема да излезе навън - не е вярно
свали облегалките на предните седалки на макс и ги дай макс напред и кората ще излезе през задната врата
аз съм я свалил и от доста време изчаква да я направя ама все не остава време
тапицерите искат 70 лв да им занеса тавана и да го направят (без демонтаж и мотаж ) ама нема да ги огрее
за процедурата ти трбва макс 2 м плат ширина 1.5 м който е по 8 лв/м или изкуствена кожа - 10 лв/м и кутия боя ( около 10 лв макс)
... и много нерви
аз смятам да сложа кожа понеже се притеснявам дали нема да избие лепилото през плата ще претапицирам и колонките и онази кора дето е отпред до предния прозорец че моята е доста напукана
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 30 януари 2006 - 15:26

orci, на Jan 28 2006, 12:50 PM, каза:

И при мен се получи същото. Колегата отгоре е мн. прав. :beer:  Изпереш ли я отвътре след известно време пада.
Спасението е претапициране. Няма как.
 

Това за всяко вътрешно пране ли се отнася,че аз бях решил да направя едно пране на тапицерията,ама ме наплашихте нещо :icon_eek2: ,няма ли безопасна процедура за вътрешно пране,и ако някой знае -къде?
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 януари 2006 - 17:25

tosho_dobrev, на Jan 30 2006, 04:26 PM, каза:

Това за всяко вътрешно пране ли се отнася,че аз бях решил да направя едно пране на тапицерията,ама ме наплашихте нещо :beer: ,няма ли безопасна процедура за вътрешно пране,и ако някой знае -къде?
 

Ако я переш без вода и препарат!!! Иначе рано или късно си се отлепя вследствие прането!!!
Отговори

dragul снимка dragul 30 януари 2006 - 22:01

Някой да знае каде се продават китове с кожа за волана която се шие ръчно?Потърсих доста и нищо не намерих!Сайтове много ,но никаде няма никакво упътване как се шие?Кожа предполагам ще намеря но как да я ушия???Как да взема мерки?
Отговори

HEFE снимка HEFE 30 януари 2006 - 22:47

На ул. Козлудуй в края където трамвая завива за към гробищата, има тунинг магазин, там има готови :beer:
Отговори

Гостastra power_* 30 януари 2006 - 22:52

готовите са shit и за нищо не стават :beer: истината е да се направи на тапицер. Става перфектен с каквато кожа искаш - на дупки, или цяла (на ако имаш интерес аз имам познат тапицер, а за повече инфо - лс:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg