Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Парно / Климатик / Климатроник

jabcho снимка jabcho 25 октомври 2007 - 08:02

Нали не са ти сваляли таблото.На мен само долната част ми разглобиха тази с пепелника и назад към скоростите, мисля че към 50лв. ми взеха за да го разглобят да сменят уплатненята и да го сглобят.На мен в София ауто ми поискаха 250 лв. за свяляне на табло, понеже не ми светеше дисплея, и го оправих като я откачих от акумулатора :), сега пак не свети ама стига толко че излизаме от темата :beer:
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 14 януари 2008 - 19:53

 ASTRA G 1.8 16V, на Mar 12 2007, 01:18 PM, каза:

Имах почти същия проблем с работата на клапата за рециркулация - затваряше или отваряше, но само по 1 път и след това механиката на моторчето зацепваше и край! Оказа се, след като го разглобих (капсуловано е, но не е кой знае колко трудно да се отвори), че статора се движи - върти свободно заедно с ротора! Залепих го и сега няма проблем :)

колеги здражейте,исках и аз да попитам дали говорите за клапи4ката която се намира под пластмасата на 4иста4ките за6тото на мене ми се е отлепила и незнам как да я оправя?намира се то4но над мотор4ето на парното,ако някой може да каже предварително БЛАГОДАРЯ!

 ASTRA G 1.8 16V, на Mar 12 2007, 01:18 PM, каза:

Имах почти същия проблем с работата на клапата за рециркулация - затваряше или отваряше, но само по 1 път и след това механиката на моторчето зацепваше и край! Оказа се, след като го разглобих (капсуловано е, но не е кой знае колко трудно да се отвори), че статора се движи - върти свободно заедно с ротора! Залепих го и сега няма проблем :)

колеги здравейте,исках и аз да попитам дали говорите за клапи4ката която се намира под пластмасата на 4иста4ките за6тото на мене ми се е отлепила и незнам как да я оправя?намира се то4но над мотор4ето на парното,ако някой може да каже предварително БЛАГОДАРЯ!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 15 януари 2008 - 10:46

Най-вероятно не, клапата за която говотрим е зад жабката (Астра Г), а не под пластмасата на чистачките (Астра Ф).
Отговори

astrolog снимка astrolog 14 април 2008 - 19:53

До Balakov: Колега, дай малко повече инфо. От къде се стига до този клапан? Сменя ли го? Имам същия проблем и не ми се сваля зорлем таблото, макар че в един сервиз (не е твоя) ми казаха че трябвало.
Отговори

Станислав Гьошев снимка Станислав Гьошев 27 октомври 2008 - 10:47

И така колата си загрява нормално и подържа 85-86 градуса като пусна вентилатора на парното на първа степен си духа доста топло но на колкото по-силно пусна да духа толкова по-студено почва да духа на 3 и 4 почти няма топло това го забелязвам тази зима миналата си беше перфектно.Моля да ме насочите какъв би могъл да е проблема.
Отговори

Гостpeshokn_* 27 октомври 2008 - 12:27

Добре бе, Станиславе, обясни ми едно нещо - защо не използва търсачката и не написа ASTRA G ПАРНО, а директно пусна тема?
Отговори

PGC снимка PGC 02 март 2009 - 23:39

Колеги, и при мен се появи този проблем! :icon_wink2:
Накой би ли споделил как се ремонтира това "нещо". Как се стига до него. Автомобила е Астра-Г.
Мнението беше редактирано от PGC: 02 март 2009 - 23:49
Отговори

zandor снимка zandor 03 март 2009 - 09:55

Такааа, много трудно се стига до това нещо, а после като го сглобяваш ще ти трябва и помощник.
1во сваляш централната долна конзола - там където е скоростния лост и ръчната - тази работа е хваната на винтчета еврейска звезда, акто някой от тези винтчета се виждат като се отвори пепелника.
2ро след като си го махнал това нещо - ще видиш че под таблото има едно като леген захванат на скоби и на два винта еврейска звезда в предната част, махаш и скобите и еврейските звезди.
3 - между другото ще видиш и един двоен въздуховод и той се маха, просто го махаш с ръце, не е захванат никъде.
сега вече легена може да се пооткрехне и да видиш радиатора на парното, но ще видиш че легена няма махане защото в лявата част от към пасажера нещо му пречи - това е захващането на оттичането което пък е под колата, маркуча на оттичането също трябва да се махне, но той е под колата общо взето някъде под хидравличната рейка се пада, пак е със еврейски звезди, а ще ти трябва и гедоре с удължение.
След като вече си свалил легена ще можеш с мъка да стигнеш до радиатора на парното и ще забележиш че преди него има едно пластмасово нещо - това е клапана. Той е хваната за тръбите посредством едни пластмасови скоби - пази ги. С дърпане може да поизтеглиш радиатора на парното така че да ти е по-удобно да махнеш клапана.

Има едно голямо НО, обикновено се оказва че клапана работи и проблема не е в него, а в управлението, аз лично не съм си оправял управлението, ами чисто и просто за зимата му подадох 12в ръчно на този клапан и си карам с отворен клапан цялата зима (защото има и въздушна клапа), а сега лятото по същия кабел който съм си пуснал ще си затворя клапана и толкоз.
Та ако не ти се занимава с цялата тази работа виж от пасажерската страна, в дъното където е легена има едно кабелче двойно съвсем малко като сечение, оголи го леко и му подай 12в пробно, когато чуеш джъън - клапана се е раздвижил и тогава вече ще имаш парно. Така ще си решиш въпроса без това разглобяване, защото повярвай ми здравенцето ще ти вземе едно такова разгобяване.
Правил съм го затова ако имаш някакви конкретни въпроси - на лични.

Между другото - клапана нов е 282лв, но чух някакви слухове от един човек в другия опел клуб че в Булвария имало някакъв заместител за 70тина лв. основния въпрос е че проблема обикновено не е в клапана.
Отговори

PGC снимка PGC 03 март 2009 - 10:05

Мерси за информацията! :icon_wink2:
Отговори

batgat снимка batgat 11 март 2009 - 23:17

Здравейте колеги!

Скоро си продадох перфектната F-ка (от снимката) и днес си купих G-тка пак с любимия 1.6 моно инж.(малко се хваля).
Тази вече е с клима и въпросът ми е следния: когато е пуснато парното (врътката на червено) и натиснато копчето на климатика дали той работи и дали вдига разхода на гориво.
Само за инфо: когато врътката е на синьо климата работи перфектно.

Благодаря!
Отговори

don_ray снимка don_ray 11 март 2009 - 23:23

 batgat, на 11 Mar 2009, 11:17 PM, каза:

Здравейте колеги!

Скоро си продадох перфектната F-ка (от снимката) и днес си купих G-тка пак с любимия 1.6 моно инж.(малко се хваля).
Тази вече е с клима и въпросът ми е следния: когато е пуснато парното (врътката на червено) и натиснато копчето на климатика дали той работи и дали вдига разхода на гориво.
Само за инфо: когато врътката е на синьо климата работи перфектно.

Благодаря!


малко наизуст ще го кажа, но да - работи си. Как можеш да разбереш . завърти врътката на топлото и спри и пуснни клитимати. Ако усетиш леко потрепване за момент - значи работи.
Отговори

oci снимка oci 12 март 2009 - 01:19

Щом колата е с климатик а не климатроник, това в коя посока ще ти е врътката на парното е без значение. Когато копчето свети - компресора работи. Когато компресора работи - товари двигателя. Когато товари двигателя имаш леко завишен разход и леко понижена мощност. С две думи свети ли ти копчето климатика работи! Това е :icon_wink2:
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 12 март 2009 - 07:49

 oci, на 12 Mar 2009, 01:19 AM, каза:

Щом колата е с климатик а не климатроник, това в коя посока ще ти е врътката на парното е без значение. Когато копчето свети - компресора работи. Когато компресора работи - товари двигателя. Когато товари двигателя имаш леко завишен разход и леко понижена мощност. С две думи свети ли ти копчето климатика работи! Това е :icon_wink2:



При мен когато е пуснато парното климатика не работи.(Astra G 2001g)
Мнението беше редактирано от p.p.i: 12 март 2009 - 07:50
Отговори

oci снимка oci 12 март 2009 - 14:22

 p.p.i, на 12 Mar 2009, 07:49 AM, каза:

При мен когато е пуснато парното климатика не работи.(Astra G 2001g)


Какво имаш предвид под пуснато парно - врътка да е в червеното ли? И това зимата ли го пробва или лятото? Защото по-новите имат защита и под определени градуси външна температура климатик няма.
Отговори

Томчо снимка Томчо 21 март 2009 - 18:01

Аз съм сигурeн, че работи, защото зимата така се справям с запотяването. Пускам да духа топло и вкл. компресора да изсушава въздуха :)
Отговори

ROSEN ASTRA G снимка ROSEN ASTRA G 24 март 2009 - 16:46

Колеги незнам с какъв акъл ходите по тия официални сервизи да си ремонтирате Опелите!!!
Едно че цента на един нормо час на преки клиенти е към 40 лв . ддс , друго че са една банка за обучение на персонал
т.е работят само новобранци които се учат на всяка кола, и като научат занаята напускат, та общо взето се учат на вашата кола докато я обслужват.
Та и аз имах същия проблем в началото на зимата, бях си разглобил средната конзола да си сменям изгоряла лампичка/разглобих го благодарение на колегите от форума,за което Голямо Благодаря/ та след това явно съм го монтирал неправилно и не съм наместил жилото за клапата, та след това се обих да ходя по сервизи ,прочистиха системата , сменяха радиатора за парното, смениха термостата, / и накрая за 20 лв. един пич от едно шано сервизче като я базикна малко и разбра откаде е и ми я оправи от жилото за клапата.
Та колега провери и при теб да не е от там . Ако ли не ходи при някой квартален разбирач щото доста пари ще пръснеш
Успех!!!
Отговори

Colonelo снимка Colonelo 17 април 2009 - 19:18

Здравейте,
Идват жеги и установих че климатика ми е проблемен. Автомобила е Astra G (X20XEV)
Преди година смених 2 фреонови маркуча и заредихме системата с хладилен агент.

Сега положението е следното: при натискане на бутона, комперсора заработва и от най левия отход започва да духа хладно след около 2 мин, но температурата не е задоволително ниска. От всеки следващ отход духа все по-топло като от най десния излиза топъл въздух. Като включа парното отвсякъде духа еднакво топло!

При старта на компресора в купето започва да се чува един съскащ звук, който го нямаше преди.

Къде може да е проблема? Предполагам съскането и ниската температура е от загуба на фреон? А проблема с температурата на отходите на вентилацията е от заяла клапа или нещо по изпарителя?
Отговори

Colonelo снимка Colonelo 15 май 2009 - 06:59

Изтегляне на хл. агент, 2 бр. "О" пръстена на дехидратора и кондензатора, вакумиране и зареждане 700 грама. Засега работи! Недостатъчното количество хладилен агент (300гр) се оказа причнина за шумовете и и това че духаше студено само отляво.
Отговори

nedjib снимка nedjib 22 май 2009 - 10:56

Здравейте колеги, преди да пусна темата доста се рових с търсачката но не открих нищо свързано със този проблем. Ако все пак има такава тема ще се радвам да ме насочите към нея и да ме извините.
Проблема се състои в това че когато автомобила е на контакт се чува някакъв шум като от реле или нещо подобно идващ някъде от таблото. Впоследствие установих че е от врътката на парното за топло и студено, защото когато врътката е на определено положение в сектора студено този шум изчезва. Ще съм изключително благодарен ако някой има идея на какво може да се дължи. Предварителни благодарности.
Отговори

nedjib снимка nedjib 25 май 2009 - 10:31

 nedjib, на 22 May 2009, 11:56 AM, каза:

Здравейте колеги, преди да пусна темата доста се рових с търсачката но не открих нищо свързано със този проблем. Ако все пак има такава тема ще се радвам да ме насочите към нея и да ме извините.
Проблема се състои в това че когато автомобила е на контакт се чува някакъв шум като от реле или нещо подобно идващ някъде от таблото. Впоследствие установих че е от врътката на парното за топло и студено, защото когато врътката е на определено положение в сектора студено този шум изчезва. Ще съм изключително благодарен ако някой има идея на какво може да се дължи. Предварителни благодарности.

Колеги никой ли не знае на какво се дължи :newsm05_41: . Четох някъде във форума за някакви вакум маркучета, възможно ли е да е от тях или от някакво моторче което отговаря за притока на въздух в колата :hahaha:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg