Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

OP COM или Auto scanner Opel

tennessee снимка tennessee 02 юни 2009 - 01:07

 zaki, на 01 Jun 2009, 04:03 PM, каза:

чакаме още коментари по темата кое от двете е по добро


Ами ще е хубаво да се споменат някои от качествата на двата скенера за да може да се установи кой какво може.
Аз лично притежавам ОP-COM китайски плагиат с кракнат софтуер ОP-COМ 090420 (най-новата версия), Firmware 1.33 ъпдейтнах си го сам - има по форумите как се прави дори и с китайски продукт :)
Цената беше 45 евро със доставката - директно от китай до германия :)
Аз лично карам Vectra B, X18XE и съм доста впечатлен от това какво предлага софтуера по отношение на двигателя (странно горе беше писал един колега че е разочарован за същия скенер и мотор).

Та накратко за скенера и софтуера:
поддържа коли до 2009 (снимка по-долу) и бая модели.... да не кажа почти всички. Знам че някои хора по форумите се оплакват за определени двигатели с Multec ECU... нямам представа каква е хавата.
Специално мога да кажа какви са впечатленията за работата с мойта кола -
Двигател:
софтуера поддържа 48 Measuring blocks с актуални данни от двигателя (може да се тества в спряло положение така и по време на движение кууууллл.... :). Данни като напрежение на датчици, позиции на клапи, количество въздух и т.н.
Има около 12 теста които може да се направят на двигателя - като например проверка на релето на бензиновата помпа, проверка на ЕГР клапан, проверка на обезвъждушаващия клапан на резервоара.... всичко си цъка и си дава резултат :icon_wink2:
За съжаление сега като пиша и не мога да направя снимки на тестовете.... по-нататък ако някой се интересува ше се кача в бръкмата и ще направя.
Километраж:
може да се променият километрите
може да се тестват отделни лампички и да се мърдат от 0 до 100% всички стрелки на километража по отделно (куууул :)
Имобилайзър (не съм пипал и не знам каква е хавата там)
доколкото знам може да се програмират ключове има си даже упътване
Airbag
програмиране на нов краш сензор, триене на грешки
Климатик-автоматик
нямам
Централно заключване
триене и програмиране на ключове, тестове
Информационна система
MID - тука бях доста разочарован, OP-COM не може да програмира MID, TID (май може CID i GID ама не съм сигурен).
на самия мид може да се направи само тест на пикселите и да се прочетат грешките. програмиране на език или на индекс таблицата няма :((
ABS, автроматични скорости и още няколко неща за Вектра Б има в репертуара....

Може по нататък да напиша още че сега късно стана

Ето малко снимки на версията с която работя... за жалост само на началните прозорци
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
коли от 2009
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Айде и пишете за opel scanner че ме интересува какви са нещата там
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 02 юни 2009 - 09:27

Да не спамя темата, но и в по-преден пост и в твоя се говори за ВектраБ, а на снимките от диагностичния софтуер тя не фигурира, виждам единствено ВектраС. Ако зададеш на софтуера, да е примерно за автомобили от 1997 година има ли я като модел или търсим само вида ЕКУ-то?
Отговори

tennessee снимка tennessee 02 юни 2009 - 10:26

 zheleznia, на 02 Jun 2009, 09:27 AM, каза:

Да не спамя темата, но и в по-преден пост и в твоя се говори за ВектраБ, а на снимките от диагностичния софтуер тя не фигурира, виждам единствено ВектраС. Ако зададеш на софтуера, да е примерно за автомобили от 1997 година има ли я като модел или търсим само вида ЕКУ-то?


Ами снимката по горе е за колите от 2009 и затова няма вектра Б, колите се избират като цяло през годината на производство.
Ето ище няколко снимки
Публикувано изображение
Публикувано изображение


поздрави
Мнението беше редактирано от tennessee: 02 юни 2009 - 10:27
Отговори

Гостpeshokn_* 04 юни 2009 - 15:54

Въпрос - коя диагностична апаратура и съответно кой софтуер има способността да препрограмира повечето дисплей на Опел - като визирам смяна на език и тн.?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юни 2009 - 22:20

таа значи аз лично работя и с опел скенер и с опком, значи скенера е много по-добър за работа в много отношения, интерфейса е по лесен и най важното има графики за актуалните стойности до 4 едновременно, което е много голям недостатък на опкома, и в двете програми има неща които са в повече от другата, хубавото на опкома е че има кан и чете всички нови машини, до колкото знам има и скенер с кан, но кой знае колко струва, не съм чувал за кракнат такъв. Що се касае до дисплея мисля че Tech2 може да прави някой нещица с него, но не ми се е налагало да пробвам иначе имам доста версии и на него и работи с обикновен KL адаптер.
Отговори

tennessee снимка tennessee 27 юни 2009 - 19:46

Значи ето малко софтуерни версийки на OP-COM включително и най-новата...
за да не слагам архива на ново място - копирам линка на фаила и на форумите (за допълнителна информация).

Последна версия на OP-COM (в архива има и ъпдейтър за firmware трябва да е 1.33 че да върви софтуера)
http://rapidshare.com/files/228294022/OP-C...420DE_EN_PL.exe
парола:gownowlesie
фаила го има и тук:
http://www.filecrop....COM-070209.html + много други неща за op-com
информацията е от тези форуми (да живеят полските братя):
http://peb.pl/literatura-programy/461030-o...ytania-i-8.html
http://forum.vectrak...showtopic=78267

трябва само да спомена че не съм ползвал ъпдейтъра във самия архив. Има много начини за ъпдейтване на FW и не всички при всички действат.... за повече информация линковете горе и тука: http://www.cavweb-forums.co.uk/showthread....4009&page=2
Отговори

tennessee снимка tennessee 27 юни 2009 - 19:56

Ето и последната версия на Opel Scanner 1.0.1.70

http://auto-by.com/forums/index.php?showto...d&pid=47865
Отговори

vipservice снимка vipservice 27 юни 2009 - 20:14

Да попитам...В OP-COM а има ли вече файл за C18XE?
Отговори

tennessee снимка tennessee 27 юни 2009 - 20:28

 vipservice, на 27 Jun 2009, 08:14 PM, каза:

Да попитам...В OP-COM а има ли вече файл за C18XE?


Има, току що чекнах Аstra F 1995 ->Motor C18XE -> SIMTEC 56 0 / SIMTEC 56 1
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 юни 2009 - 20:35

 vipservice, на 27 Jun 2009, 09:14 PM, каза:

Да попитам...В OP-COM а има ли вече файл за C18XE?


има го във версия 081016 на астра Ф 95,96г, може и на вектра А да го има, предполагам че и в по новите версии го има, но няма значение, 1.33 версия на интерфейса работи със всички кракнати до 090420 ;)
Отговори

Zygot снимка Zygot 21 юли 2009 - 15:10

Колеги с приятели ще купуваме апаратура за диагностика, колите са астра ф '93 гси 2.0 115кс астра Г '99 кой от диагностичните комплекти ще върши по-добра работа ? И двата ли работят с по-старите букси (астра Ф)?



edit: колеги какво ще кажете за OPEL-TECH2 официалния предствите на опел за варна- каргоекспрес работи с OPEL-TECH2.
10х
Мнението беше редактирано от Zygot: 21 юли 2009 - 15:51
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 21 юли 2009 - 18:20

OP-COM поддържа за 93г. Астра с двигатели: C16NZ; X16SZ и X16XEL. След 97г. OP-COM поддържа почти всики двигатели. Opel-Scanner поддържа до 2005г почти всичко.
Отговори

Гостivozet_* 21 юли 2009 - 20:44

Здравейте! Коя от двете дава моментен разход на гориво?

Благодаря предварително
Мнението беше редактирано от ivozet: 21 юли 2009 - 20:46
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 21 юли 2009 - 22:41

имам нужда от помощ някой от варна имам ОПЕЛ ТЕЧ2 но незнам дали бач1ка за това искам някой който разбира го продва щото аз не можах бласках се като идиот и нищо... :( ако има доброволци от Варна пишете на Л.с или на скайпа ми
Отговори

torbo снимка torbo 23 юли 2009 - 01:21

Момчета, понеже съм доста бос в Автодиагностиката да питам (първо благодаря на момчетата дето са се постарали да дадат линкове на Опел Скенера и ОП-Кома)

Изтеглих ги идвата, но и двата не могат да тръгнат да сканират:

Оп-кома при теста на интерфейса- блокира, а Опел Скенера вика Hardware not ready.

Интерфейсът ми е ELM 327 (китаец)- с него може ли да се подкарат софуерите?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 23 юли 2009 - 09:55

Привет,нямам си и грам представа за тези кабели,софтуерии и така на татак и за това реших да ви питам какво ми трябва за диагностика на Вектра Б 1997 година/е да може да прави диагностика и на други модели ако е възможно/ и евентуално от къде мога да си го закупя,като тази цялата история искам да си я подкарам на лаптопа ако е възможно :newsm05_41: !
Благодаря !!

Поздрави!!! :sad-smiley-046:
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 23 юли 2009 - 10:29

 torbo, на 23 Jul 2009, 02:21 AM, каза:

Момчета, понеже съм доста бос в Автодиагностиката да питам (първо благодаря на момчетата дето са се постарали да дадат линкове на Опел Скенера и ОП-Кома)

Изтеглих ги идвата, но и двата не могат да тръгнат да сканират:

Оп-кома при теста на интерфейса- блокира, а Опел Скенера вика Hardware not ready.

Интерфейсът ми е ELM 327 (китаец)- с него може ли да се подкарат софуерите?


Здравей няма как да подкараш те си искат техните Адаптери.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 23 юли 2009 - 10:34

Колега Mr^DeatH не се сърди а прочети темата. По горе през няколко поста от теб е обяснено от колегата Shmortz.

 Shmortz, на 26 Jun 2009, 11:20 PM, каза:

таа значи аз лично работя и с опел скенер и с опком, значи скенера е много по-добър за работа в много отношения, интерфейса е по лесен и най важното има графики за актуалните стойности до 4 едновременно, което е много голям недостатък на опкома, и в двете програми има неща които са в повече от другата, хубавото на опкома е че има кан и чете всички нови машини, до колкото знам има и скенер с кан, но кой знае колко струва, не съм чувал за кракнат такъв. Що се касае до дисплея мисля че Tech2 може да прави някой нещица с него, но не ми се е налагало да пробвам иначе имам доста версии и на него и работи с обикновен KL адаптер.


С две думи OPCOM потдържа моделите на Opel от 1991 - 2009.
ОpelScenera по разпространеният не потдържа CAN т.е. по ношите модели след 2000г.
Отговори

torbo снимка torbo 23 юли 2009 - 11:13

а някакъв преходник или нещо може ли да се измисли???

щото ето на тази снимка има китайски адаптер
http://img193.images...9165/opcom1.jpg
Мнението беше редактирано от torbo: 23 юли 2009 - 11:14
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 23 юли 2009 - 11:42

Колега BiserRs,няма за какво да се сърдя,все пак не съм си прочел и си прав!!!
Та понеже в един по горен пост мисля ,че прочетох ,че не можела една от програмите да тръгне на лаптоп и ме интересува тази OP COM дали ще тръгне :sad-smiley-046: !

п.с.извинявам се ако има някъде подобен отговор на този въпрос !!!!

Поздрави!!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg