Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

OP COM или Auto scanner Opel

BiserRs снимка BiserRs 23 юли 2009 - 11:43

Китайският OPCOM е копие на оригиналничт от Унгарците. Ако си купиш OPCOM получаваш го с този адаптер. Той си има Firmware, който е хакнат да работи с конкретната версия на OPCOM -а. Сравнение китайския в България се продава аколо 150лв, а Унгасркият струва 800EU.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 23 юли 2009 - 11:56

Колега,този OP COM оригинален ли е или е та..к ?OP COM от ebay.com
Този струва 33$ и 10$ доставка,общо излиза 60 лева!Ако някой знае нещо за него нека да каже да го поръчвам ли или да не се занимавам с него ,има и други който са малко по скъпи,малко по-евтини и така ,но няма голяма разлика в цените им от порядака на +/- 10$!!!!

Благодаря !!
Отговори

Гостivozet_* 23 юли 2009 - 18:07

 Mr^DeatH, на 23 Jul 2009, 12:56 PM, каза:



И аз сега погледнах в ЕБАЙ и цените са около 60лв. с доставката на ОP-COM 1.33 ,същата версия от снимките на колегата от стр. 2. А в нашите сайтове двойни цени и отгоре..... Да не е по-висок стандарта ни от Германия, че такива цени в България! :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от ivozet: 23 юли 2009 - 18:21
Отговори

torbo снимка torbo 23 юли 2009 - 23:52

има ли някъде китайски опком дето да си бачка с елм интерфейс? Благодаря
Отговори

tennessee снимка tennessee 24 юли 2009 - 00:10

 ivozet, на 23 Jul 2009, 06:07 PM, каза:

И аз сега погледнах в ЕБАЙ и цените са около 60лв. с доставката на ОP-COM 1.33 ,същата версия от снимките на колегата от стр. 2. А в нашите сайтове двойни цени и отгоре..... Да не е по-висок стандарта ни от Германия, че такива цени в България! :icon_smile2:


Хаха обаче като погледнеш аукциона - 1.33 фърмуеър ама пак със стария софтуер :) т.е. не е последния от 2009!
Иначе 37 евро не са 60 лева :icon_smile2:
Отговори

tennessee снимка tennessee 24 юли 2009 - 00:20

 torbo, на 23 Jul 2009, 11:13 AM, каза:

а някакъв преходник или нещо може ли да се измисли???

щото ето на тази снимка има китайски адаптер
http://img193.images...9165/opcom1.jpg


Пояснение - туй на снимката е китайско копие на 700 евро струващ адаптор с краден софтуер :)
Все пак всеки софтуер си има собствен "уред за свръзка"... който всъщност е доста по-сложен уред от един адаптор :icon_smile2:
И уреда за опел скенер и този за op-com може да си ги направи сам човек.... но едва ли от някой който си няма хал хабер от такива неща (затуй се оръсих и си купих :)

поздрави
Отговори

RACER снимка RACER 24 юли 2009 - 08:24

 Mr^DeatH, на 23 Jul 2009, 12:56 PM, каза:

Колега,този OP COM оригинален ли е или е та..к ?OP COM от ebay.com
Този струва 33$ и 10$ доставка,общо излиза 60 лева!Ако някой знае нещо за него нека да каже да го поръчвам ли или да не се занимавам с него ,има и други който са малко по скъпи,малко по-евтини и така ,но няма голяма разлика в цените им от порядака на +/- 10$!!!!

Благодаря !!

Аз си поръчах такъв от ebay,само че за 50 долара.пристигна и си работи перфектно,следи доста параметри и покрива коли дори от 2009 година.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 26 юли 2009 - 15:49

колеги аз имам китаец (кабел) имаще си софтоер АБ-Ком само 4е е на някав гаден език и нищо не мога да разбера иначе се сварзва с колата но само с аебега (показва гре6ка( 82 52 ). Вчера свалих демото на оп-кома и с него се върза не разчита еку-то но връзка има... Така обаче с 1.13 пълна версия неще да се свърже ... пише "сложете интерфеса или инсталирайте драйвер .... Някои случайно да е "коригирал" този проблем ???

ПП. Сега се сетих още нещо на демото (оп-кома) мога да си избирам ком порт може би там е проблема. Някой да има версия с тази опция ?
Мнението беше редактирано от Georgi Staikov: 26 юли 2009 - 15:55
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юли 2009 - 18:36

да поясня малко и аз
оп-ком и аутоскенера работят само с техния си хардуер, никой няма да тръгне с елм327, с елм може да се четат двигателите на повечето опели които са по обд, но само двигател, софтуери за елм-а има много, аз и него имам, но рядко го ползвам, от няколко месеца вече работя с KTS540
оп-кома си го купих с 1.12 версия на софта, после го ъпдейтнах на 1.18 и след това на 1.33 и всички кракнати версии работят с него, последната версия на софта е 1.39 до колкото знам и предполагам че скоро и с него ще излензе кракната версия за упдейт на китаеца до 1.39.
аутоскенер с кан има отдавна но не съм виждал да го продават тук, а руснаците го продават доста скъпо
Отговори

bo71 снимка bo71 27 юли 2009 - 16:31

 Georgi Staikov, на 26 Jul 2009, 04:49 PM, каза:

колеги аз имам китаец (кабел) имаще си софтоер АБ-Ком само 4е е на някав гаден език и нищо не мога да разбера иначе се сварзва с колата но само с аебега (показва гре6ка( 82 52 ). Вчера свалих демото на оп-кома и с него се върза не разчита еку-то но връзка има... Така обаче с 1.13 пълна версия неще да се свърже ... пише "сложете интерфеса или инсталирайте драйвер .... Някои случайно да е "коригирал" този проблем ???

ПП. Сега се сетих още нещо на демото (оп-кома) мога да си избирам ком порт може би там е проблема. Някой да има версия с тази опция ?


Не дойде ли със CD китайчето? Май на диска си има всичко необходимо... Но не съм 100% уверен - ако искаш пиши ЛС да се сговорим - ще ударя 1 рамо с инсталацията/подкарването...
Между другото оттук http://opcom-diagnose.de/updates.html може да се свали (само на немски обаче) свободно обновяване до последната версия 090420.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 юли 2009 - 22:23

колега пробвах немския софт пак е сащата работа, (инсталацията беше по различна , инсталира драйвер) Относно софта с кабела от Китаи софта е на странен език и нищо не разбирам .... Преди малко отворих Одб буксата и на платката пише " Opel Tech 2
Мнението беше редактирано от Georgi Staikov: 27 юли 2009 - 22:26
Отговори

bo71 снимка bo71 27 юли 2009 - 23:38

Това че пише Tech 2 - не е грижа - първоначално е тръгнал под това название да се продава диагностичния интерфейс и със софт AB-COM, после са пооправи бъгавите хави и станал OP-COM... поне това пише на сайта на маджарите които го произвеждат и продават (само дето техния е сума си стотин евра)...
Бях при един приятел с op-com - закачаме Астра C14NZ '93 - няма грижи, за моята обаче C14SE не показва нищо; Същевренно за Vectra 2000 год - X18XE1 си прави пълната диагностика... много странна работа.
Да вземем да направим проба с моя софт и твоя кабел?
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 28 юли 2009 - 17:19

Нямаш проблеми тоя уикенд може да свършим тая работа. Ти с какъв софт разполагаш?
Отговори

bo71 снимка bo71 29 юли 2009 - 12:03

Докопах последната версия 090420 - къде на английски къде на немски ама ще свърши работа (мисля)...
По-подробно инфо ще ти пиша на скайпа...
Отговори

tennessee снимка tennessee 29 юли 2009 - 13:22

много интересно.... как така си я докопал?
Абе не четете ли темата - демек на предната страница има поустнати линковете за софтуера + обяснения как се ъпгрейдва до FW 1.33.....
странно
Отговори

Гостstevek_* 29 юли 2009 - 14:03

 bo71, на 29 Jul 2009, 01:03 PM, каза:

Докопах последната версия 090420 - къде на английски къде на немски ама ще свърши работа (мисля)...
По-подробно инфо ще ти пиша на скайпа...


Само менютата и бутоните са на английски и полски, инфо, грешки и др. си е на немски.
т.е. на английски е почти нищо.
Отговори

tennessee снимка tennessee 29 юли 2009 - 16:24

помагам - имам немски речник :yahoo:
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 29 юли 2009 - 19:10

То и аз имам 20 версии, но драйвера не става , може би трябва да има опция за избиране на ком портове
Отговори

tennessee снимка tennessee 10 август 2009 - 11:34

Още нещо интересно за OP-COM филмчета които показват функциите за различните опел модели
http://www.opcom-diagnose.de/forum/viewtop...hp?pid=191#p191

интересно :)
Отговори

Grind снимка Grind 26 август 2009 - 23:05

Някой може ли да даде линк за OP-COM версия 090714 и fw.1.39. Благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg