Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

Гостxenohack_* 19 април 2005 - 15:46

VectraGT, на Apr 19 2005, 02:43 PM, каза:

Абе какви са тея приказки че спортния филтър спъвал двг-то ваобще не мога да ви разбера! как може едно нещо което ти усигурява по-бърз достъп на въздъуха(който е основен за горенето) да ти спъне или обърка двг-то?!? Мислете малко преди да ги пишете тея небивалици!

Абе от опит го казвам!!!
Две години карам със спортен филтър! Закакаво да си измислям глупости!

Вчера даже го подарих на брадчеда да си го сложи на HONDA-ta!

Сбогом на спортните филтри аз бих казал! :thu:
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 19 април 2005 - 15:53

Ами и аз не си измислям батка и аз доста опити проведох - с конуса полвин час я вдигам до 150 а с кутията правя 160 като пич. Доказано е. Освен това с конуса няколко пъти ми пригасва като я напъвам. С кутията нито веднъж не ми се случи. Конуса му бях направил нещо като кутия от една туба и една тръба от решетката духаше право в него студения въздух - точно по правилата. И аз се почуствах разочарован от филтъра ама кво да се прави... :thu:
Чудя се дали да не го продам тоя конус - някой ако го иска да свирка! под 100 кинта ще го дам барабар с химикалите за почистване.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 19 април 2005 - 17:50

Според мене проблема ви е бил в филтъра или както се казваше в 1 лаф в задкормилното устройство (това майтапче да не се сардите) ако филтъра е малък може и да има такъв проблем с мах скорост, а иначе неможе човек да си купи 1 филтър от пазара за 30лв и после да приказва че няма ефект от спортните филтри! има си специален филтър за всеки мотор не 1 към гьотере да слагаме каквото падне! затова ги има тея проблеми и с мах скорост и с гасненето и с какво ли още не а тея "тензухи" дето ги продават на пазара само може да ти се замърси мотора.
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 20 април 2005 - 09:06

Конуса е КН оригинален. за 152 лв го взех миналата пролет и хич не е малък даже.
Отговори

Гостxenohack_* 20 април 2005 - 11:50

Аз не съм имал грижи с предъпване но просто с норманалната кутия работи по добре! Което си е факт си е факт!
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 20 април 2005 - 12:20

Ами колеги и аз имам наблюдения от опит от "спортните" филтри....

В началото като го сложих(оригиналнен K57i K&N пълен кит) за Калибра(c20xe), си спомням как ме увлече промяната на звука, няам думи, но вървежа като че ли беше паднал.......

След около две седмици намерих време и в гаража на един приятел направихме изолация(екран) за топлия въздух и хубаво обдухване със свеж въздух, идващ от "устата" на предната броня.

С добро екраниране на топлия въздух има определено разлика във фървежа;) Над 3,5/4К оборотите се пълнят осезаемо по-бързо, на дълъг път над 180 още не съм я пробвал но и тва ще стане ;) , да не говорим че бих си го оставил само заради звука :thu: :thu: :o

Ето и снимка на екрана за топлия въздух.
Би било добре ако се добави и някаква изолация от вътрешната страна... ама няя време;)

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  KnN.jpg (112,37K)
    Брой изтегляния: 505
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 20 април 2005 - 13:32

Ами твоят двигател е доста по-сериозен от моя и сигурно съвсем различно му се отразява конуса. аз за скорости над 180 мога само да мечтая. поздрави!
Отговори

Гостastra power_* 22 април 2005 - 00:42

много добре си го направил! И аз сега се чудя с какво да направа допълнителна топлоизолация, като за пореден път ще ми се наложи да се обърна за съвет към Let's fly :thu: :thu:
Отговори

bobopich снимка bobopich 22 април 2005 - 06:07

A като затвориш капака опира ли в ламарината, ако не - виж залепи неква гумена изолация отгоре по ръба. Няква изолация е добре да има отвътре, ама да не е на азбестова основа. И само ми кажи тази тръба за въздуха отдолу до дупката на бронята ли отива както е по инструкцията. Защото ми се струва, че докато отиде до там прави много чупки и незнам колко е ефективна.

И да те питам някви проблеми имаш ли с ниските обороти да ти падат примерно като караш или да гасне колата.
Отговори

Гостastra power_* 22 април 2005 - 06:23

на мен лично трабата ми е почти направо (но съм с Астра) а сега обмислям подадена от колегата Turbo Maniac идея за допълнително въздуснабдяване от към долната страна на бронята за повече въздухче :thu:

P.S. - нямам никакав проблем с ниските обороти :thu:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 22 април 2005 - 08:52

Колегата с поцинкованата ламарина много ме кефи. Много добре е станало. Само 1 предложение що не опиташ да приближиш тръбата която идва от вънка до филтъра. Колкото по-близо е толкова по добре. :thu:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 22 април 2005 - 15:01

Гледам яко недоволни хора...
Факта си е факт, и вече се убедих в това от спортен филтър ефекта е -х%.
Дааа ефекта е отрицателен. Повече отрицателен когато е само конус, и по-малко отрицателен при топлоизолация.
Освен това БЕЗ значение къв ви е конуса, от най долнопробните от илиенци до супер спешъл КиН, тия филтри пускат толкова мръсотия, че просто ако имаше мини прасета любимото им место щеше да е във смукателната ви тръба.

Два филтъра смених (ОМП и КиН, не буклуци) и двата пробвани със изолация, ефекта беше гаснене на мотора по светофарите без причина, поради големия боклук чистех регулатор на празния ход през месец два, при рязко натискане на газта колата се замисляше стабилно и глъхнеше, понякои път даже може и да загасне, вървенето определено е "-" както и да го погледна.
Сега като се замисля, направо ми се :puke: щото си представям как цилиндрите са ми отишли на следващия ремонтен размер от прахта която като шкурка ги е драла.

Само едно мога да призная КиН бръмчеше много приатно, ама кво от това.

ПС. Забравих да кажа, че филтрите съм ги чистил и мазал със скапания кит на КиН, точно както е описано, и не ме нападайте, че не съм го почистил както трябва щото наблюденията ми са още от чисто нови филтри фабрично омаслени.
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 22 април 2005 - 15:22

Че пуска много мръсотия не мога да се съглася!!! Като отворихме мотора специално внимание обърнах на смукателния колектор, ПВЦ тръбата с която беше свързан конуса и за мое голямо очудване /щото и мен много не ми се вярваше да пази добре/ като прокарах пръст по повърхностите нямаше никакъв фин прах!!! цилиндрите също бяха в отлично състояние - нямаше видими наранявания драскотини язви пр. Наистина останах приятно изненадан щото нали колкото и да е марков все пак плат с масло и малко Тома неверни го раздавах...
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 22 април 2005 - 18:19

Абе колега TurboManiak вярваш ли че ако ефекта беше толкова отрицателен щяха всички спортни коли в всяко 1 състезание да карат с такива? Това как ще ми го обясниш? И още нещо според мене иди си направи диагностика на мотора за това гаснене стига приказвйте глупости че от 1 филтър ще ви гасне мотора?! а за това глъхнене при рязко подаване на гас, при мен го имаше преди да сложа спортния филтър а сега го няма + това нямам никаква изолация щото чакам 1 нов филтър. така че ако при тебе не е станало слагай Turbo-то и давай газ!
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 22 април 2005 - 18:48

Съгласен съм с колегата VectraGT B) Ако беше толкова кофти, нямаше на всички бегачки да слагат спортни филтри. Освен това не говорим за БГ условията, където се подобряват разни стари машини а за скъпи западни коли, които едва ли биха прецакали с подобни филтри. Къде сте виждали тунинг без спортен филтър и то на коли за десетки ако не и стотици хиляди долари. Кой е толкова луд да си изпили като с шкурка цилиндрите на суперскъпия тунингован или чисто нов мотор заради некакъв си филтър (та ние ли да се притесняваме с 10-15 годишните кошници на по 200-300хил.км)?! Едва ли го слагат само заради спортния звук, щото на техните 6, 8 и 12 цилиндрови чудовища звук сигурно не им липсва. Освен това K&N и други такива са световно реномирани марки а в "Белия свят" реноме не се гради с безпочвени рекламни трикове. Тва да не е Космодиск или наколенките на доктор Ливайн :D :thu:
А за гасненето - и аз си мислех, че може да е от филтъра (даже бях питал из форума), но като смених ламбда сондата, работата заспа B) И тъй като зимно време карам с хартиения а лятото си слагам спортния, мога да ви кажа съвсем отговорно че усещам значителна разлика в ускорението.
Отговори

bobopich снимка bobopich 23 април 2005 - 14:49

Е да ама са ше ви кажа, че и на мене ми правеше абсолютно същите проблеми както на Турбоманиака. И сега като си сложих пак хартиеният филтър всичко се оправи. И на мен не ми се вярваше ама си е така. И моторчето за празния ход вече не ми прави проблеми и не се цапа. А пък за състезателните автомобили и филтрите, които използват мисля е безпредметно да се оборваме с подобни аргументи. Ами примерно на Ники Златков Астрата има направо фунии на входовете на всмукателния колектор, за него тва не е проблем, ама на него ниски обороти не му трябват.
Отговори

bobopich снимка bobopich 23 април 2005 - 14:50

Та въпроса ми е към колегата с Калибрата, защото гледам добре е направил изолацията на филъра и да сподели дали има подобни проблеми.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 24 април 2005 - 23:07

Ами колеги, от лични впечатления мога да кажа че имам подобни "проблеми" като колегата TurboManiak. Смисъл много рядко ми е гасне при спиране на сфетофар примерно, изисква малко повече подаване на газ при потегляне отпреди(поне 1500 оборота;)) , НО! Това до голяма степен е проблем и на "крещяща" за смяна ламбда сонда която ми праи проблеми и отпреди сп.я филтър...
Което си е факт си е факт, а именно "спортните" филтри сами по себе си не водят до особено осезаемо подобрение на ускорение или фървеж;) Подобрение/неподобрение е от порядъка на +/- 1/2 айде до 3 коня- всичко друго са некви измислици и фантазии!! :lol: Така че ако се абстрахирам от нуждата на леко по голямото подаване на газ при потегляне, което повечкото колеги съм сигурен че не са и без това с много "леки" крака, и гасненето... е един добър начин да си хвърли човек парите на вятъра- на въздуха да сме по-точни;)
Днес и в петък имах възможност да я понастъпя по главен каруцарски път Е-79 и на т.н. летище я опънах докъм 200 и може би имаше някакво подобрение, Но в никакъв случай не върви по-зле :o
Някой пита дали изолацията опира в капака- да опира...
Тръбата за обдухване идва от устата на предната броня, което можеби не е най-добрия вариант, но засега върши добра работа. По принцип се си мисля че проблема с тея пусти филтри идва не толкоз че не са как трябва(смисъл че баси в цял свят ги слагат много преди нас и нещо не се оплакват) а че нещо не го слагаме и праим кат хората :thu: Гледал съм много пинизи на слагане на филтрите ма да си кажа честно не ми се занимава щот не съм чак толкоз фманиачен засега;) Инак сп.ч филтър в съчетание с чип който е написан с по-добро управление на дебита на постъпващия въздух, пулс и powercap, може да доведе не до 3/4 коня подобрение а до поне 20!
Инак кат цяло един приятел с доста по-голяма практика и жизнен път от мене се изказа за филтъра че е баси ненужната глупост....
:thu:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 25 април 2005 - 17:03

колеги искам и аз да изкажа мнение за спортен филтър.
Моя е от много "марковите" YED двоен конус и мога да кажа добри неща за него колата има по добър вървеж от преди.Направих съм си термо изолация и поставих тръба която да подвежда въздуха към него, с две думи направо си я забих в конуса покарах малко и я махнах останових 4е не сму4е както ми се иска.Оставих филтъра направо да си сму4е сам като го поставих максимално зад предния фар.Там има един отвор в който си влиза тръбата на оригиналната кутия и долепих филтъра максимално до нея.Колата не гасне,не придъпва върви си добре.Вчера ми се наложи да ходя до Търново и тя се представи добре на хемус залепи 200км и разбира се когато позволява пътя я карах с толкова.след прибирането ми свалих филтъра и проверих тръбите след него (филтъра) бяха 4исти нямаше отлагания прашни и разни такива.Мисля 4е колата ми диша по добре с него от колкото оригиналния.А ако ми видите фитъра ще помислите 4е е много зле от мръсотия но ина4е си филтрира добре (надявам се).Предполгагам 4е както се изказа колегата има май нещо сбъркано в зада4ката :thu:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 25 април 2005 - 23:31

Работата е колата която ще се мери да е една а не 2 на 1 кола да се мери първо с кутия после с конус, пък за GTech-а ще помолите кака Мира ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg