Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги помагайте,,,,,,,,

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 01 юли 2006 - 19:12

Колеги,имам следния проблем: ДВГ е C20NE, В борбата с нечовешко големия ми разход градско,20/100/бензин/газ,днес закачих един стробоскоп.Гледам белезите,нема ги,вдигам малко оборотите,появяват се,на около 3000об/мин. са наравно,от там нагоре не съм я натискал.Ремъка си е на белезите,хаиде сега кажете каде може да е проблема,колата си върви,тромава е в ниските,но като цяло добре върви и добре похапва разбира се.
П.п. Извън града гори 10/100.

Благодаря предварително ! :mhihi: :gosh: :beer:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 09:03

Хайде колеги ударете едно рамо че мамата си ...
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 10:13

Точно с такива :))))
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 10:34

91 е ама ми се струва доста нелогично.Преди бях със 195/55/15,сега със 195/60/15,разлика нямаше.Ако заводски я дават 195/60,65/14 мисля че крайния размер е същия.
Питането ми беше относно двигателя и точно аномалията с предварението.
Точно там мисля е проблема. :mhihi:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 10:40

Колата я тествам само на бензин !!!
Отговори

kleyn снимка kleyn 02 юли 2006 - 19:31

абе момчета и аз съм с 195/60/15 и нямам такива проблеми вярно малко по спъната е в сравнение с 175/70/14 ( оригиналния размер) но нямам ядове с разхода 10 градско 7-8 извън ми дава :mhihi:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 юли 2006 - 19:51

Бях с 195/60/15 Barum :mhihi: - много мудна, в баирите трябваше да свалям предавка, разхода се беше качил с около 0,8 до 1 литър....бе с две думи не се движеше
Сега съм 195/55/15 марката не е много известна (Fate) и няма нищо общо с преди, доста по-динамична и пъргава, а на разход ми дава по-малко и от BF Goodrich 175/70/14 с които бях преди да си взема летите джанти.....
И на мен ми е чудно че се получава така, обаче съм го изпитал на собствен гръб :tongue:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 20:26

Колеги,малко се отклоняваме от темата,но все пак не мислите ли,че след промяна размера на гумите се променя и показанието на километража!!!
Нормално е с по-ниски гуми да е по-динамична и естествено да върти повече километри за същото разстояние.От там ви идва малката разлика в разхода.
Но при мен тя е фрапираща,т.е. не е от гумите!!!!!
Вече писах каква аномалия видях със стробоскопа,интересуваха ме възможните причини за това.............. :mhihi:
Отговори

kleyn снимка kleyn 02 юли 2006 - 21:19

GSM_BOSS, на Jul 2 2006, 08:26 PM, каза:

Колеги,малко се отклоняваме от темата,но все пак не мислите ли,че след промяна размера на гумите се променя и показанието на километража!!!
Нормално е с по-ниски гуми да е по-динамична и естествено да върти повече километри за същото разстояние.От там ви идва малката разлика в разхода.
Но при мен тя е фрапираща,т.е. не е от гумите!!!!!
Вече писах каква аномалия видях със стробоскопа,интересуваха ме възможните причини за това.............. :mhihi:
 



да колега за тва стаа въпрос че наистина разликата в разхода е фрапиращо повишема ,съмнително да е от гуметата поне според мен от моя опит с тие валове .А за покарзанията да разминават е при 190/60/15 в сравнение с оргиналния размер ми се разминават с 2 км/h т.е. при скорост от 100 аз се движа с 98 :)

Shumi.fan тези гумета 195/55/15 външния им диаметър наи се доближава до оригиналния диаметър на гумата мисля че 612 беше ама несъм съвсем сигорен и затова сега е като преди от една страна джантите а олекнали но външния диаметър не е същия като на 175-70-14 все пак това е наи доброто съотношение откъм размер,вървеж,разход,поклазания на километража :)
Отговори

Иво снимка Иво 02 юли 2006 - 21:55

Стига де! Проблемът на колегата не е от гумите. Оригиналния размер на калибрата е 205/55/15 което почти еднакво с 195/60/15.

GSM_BOSS, бих те посъветвал да направиш и тест на газ. Отиди в някой по-читав сервиз. Могат да закачат уред, който показва дали сместа е бедна или богата в движение - при ниски, средни и високи обороти. Трябва да е оптимално - нито бедна, нито богата. Харчи доста и при бедна смес!
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 02 юли 2006 - 22:42

xcalibur, на Jul 2 2006, 10:55 PM, каза:

Стига де! Проблемът на колегата не е от гумите. Оригиналния размер на калибрата е 205/55/15 което почти еднакво с 195/60/15.

GSM_BOSS, бих те посъветвал да направиш и тест на газ. Отиди в някой по-читав сервиз. Могат да закачат уред, който показва дали сместа е бедна или богата в движение - при ниски, средни и високи обороти. Трябва да е оптимално - нито бедна, нито богата. Харчи доста и при бедна смес!
 



И на газ и на бензин разхода е един и същ.20/100 в града 10/100 извън.Питането ми беше за аванса,защо е така.............
Отговори

vectra снимка vectra 02 юли 2006 - 22:52

това пък да кажеш че е от гумите да ти стане двоен разхода си е върха на простотията!Аз 1.7 д го карам със 195/65/15 и разхода ж града ми е межуд 7 и 8...смешно е да кажеш, че проблема е в гумите
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 юли 2006 - 22:59

vectra, на Jul 2 2006, 11:52 PM, каза:

това пък да кажеш че е от гумите да ти стане двоен разхода си е върха на простотията!Аз 1.7 д го карам със 195/65/15 и разхода ж града ми е межуд 7 и 8...смешно е да кажеш, че проблема е в гумите
 

Установихме, че проблема не е в гумите.....дайте да пием по една :mhihi: и вече по-сериозно да се хващаме на работа :gosh:
Отговори

vectra снимка vectra 03 юли 2006 - 06:06

да на динамиката определено влияе, но е абсурдно да се каже, че от големите гуми разхода се качва двойно!
Отговори

Gal снимка Gal 03 юли 2006 - 14:05

Аз не съм капацитет, ама няма как да се вдигне толкова разхода от гумите.
Тва е все едно като сложих на Астрата 14-ки да ми гори 14, не 7!
Вектрата с C20NE беше стигнала до 19-20 градско от дебитомера...
Отговори

xblade снимка xblade 04 юли 2006 - 00:35

защо не я качиш на един компютър и да ни разкажеш на всички какъв е бил проблема
според мен също е от дебитомера или ламбдата :mhihi:
Отговори

batsasho1 снимка batsasho1 04 юли 2006 - 09:00

GSM_BOSS, на Jul 1 2006, 08:12 PM, каза:

Колеги,имам следния проблем: ДВГ е C20NE, В борбата с нечовешко големия ми разход градско,20/100/бензин/газ,днес закачих един стробоскоп.Гледам белезите,нема ги,вдигам малко оборотите,появяват се,на около 3000об/мин. са наравно,от там нагоре не съм я натискал.Ремъка си е на белезите,хаиде сега кажете каде може да е проблема,колата си върви,тромава е в ниските,но като цяло добре върви и добре похапва разбира се.
П.п. Извън града гори 10/100.

Благодаря предварително !  :mhihi:  :gosh:  :beer:
 

По въпроса ти конкретно нямам отговор, но имам едно предложение, аз зареждах газ на омв но ми се наложи да заредя на шел под моста- колата тръгна по- добре и ми гори с 1 кило по- малко в града иначе и моята гори 15-16 в града(астра 1.8моно). Пак ще ти е от полза цели 91 ст на 100 км ;)
Отговори

chains снимка chains 04 юли 2006 - 14:49

Абе вижте сега бе колеги, че гумите оказват влияние в динамиката и разходите - така е! Но завода производител го е предвидил това и затова на всички нас в книжките има посочени таблици с препоръчителни размери, за които е гарантирано, че ще има минимални промени в динамиката, показателите на скоростомера и разхода.

За такива чак драстични разлики трябва да се потърси причината в мениджмънта на мотора - дебитомера, различните му там МАП-ове, скапани свещи и кабели.

Просто на мен ми се вижда несериозно само от размера на гумите да удвои разхода - още повече, че и копегата е написал, че в ниски до средни обороти мотора не се чувства добре.

Най - вероятно според мен проблема се корени в електронния смукач /и колата май леко се дави/: на който вероятно датчиците дават неверни показания и/или самия той се е повредил не затваря докрй.

Преди време имах същия проблем с едно ауди - на което всичко ужкем си му беше ок, но гореше като лудо и в ниски обороти не работеше стабилно.
Отговори

Гостtoluene_* 04 юли 2006 - 15:44

Намери някой да размените дебитомерите. Той участва и във формирането на аванса, най вероятно е от него. Почни от тук
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 04 юли 2006 - 20:17

toluene, на Jul 4 2006, 04:44 PM, каза:

Намери някой да размените дебитомерите. Той участва и във формирането на аванса, най вероятно е от него. Почни от тук
 


Проблема с аванса се оказа кофти стробоскоп и доста зацапан белег на шайбата......

Колеги,пояснявам за да е ясно всичко:

Дебитомер - сменен.
ECU - сменено.
Ламбда сонда - сменена.
Свещи/Denso/ - Сменени.
Кабели/Тесла/ - сменени.
Дистрибуторна капачка/Бош/ - сменена.
Палец - сменен.
Темп. датчик - сменен.
Датчик на коляновия вал - сменен.
Биелни и Основни лагери - сменени.
Сегменти - сменени.
Термостат - сменен.
Масло/Мобил 10w40/ - сменено.
Инжектори - сменени.
Всички гарнитури,семеринги,вложки - сменени.
Глава,челосана и паснати клапани.
TPS - сменен.
Високоволтова бобина - сменена.
Клапан за налягане на бензин - сменен.
Горивен филтър - сменен.
Въздушен филтър - сменен.
Ангренажен ремък - сменен.
Динамо - сменено.
Водна помпа - сменена.
Ремъци на динамо и хидравлика - сменени.
Скоростна кутия/Ф16/ - сменена.
Гуми - 195/60/15
Акумулатор - сменен.
Налягане на маслото в нормите.
Изпарител Ланди Ренцо 81С
Емулатор на дюзите и ламбда сонда сложен.

И т.н. много други сменени неща.............

Всеки който желае може да потърси това което го интересува в изброеното по-горе,за да не пълним излишно темата.

Колата е минала през всички Баш имена в бранша Елкони,Монтиори.
Заключението на всички е че колата е в перфектно състояние/отлично потдържана/ и е невъзможен този разход.

Относно реалния и разход са редовете по-долу.

Колата вдига без проблем 200 и както казах извънградския ми разход е 7/100 и 10/100 съответно бензин/газ.

В града 20/100 и 22/100 съответно бензин/газ.

Ами това е колеги,ако някой го интересува още нещо да каже/пита.

Наистина ще се радвам ако най-после тази кола започне да гори нормално.........
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg