Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги помагайте,,,,,,,,

kleyn снимка kleyn 04 юли 2006 - 20:37

ами някои датчик на температърата на входящия въздух да потдава грешно инфо на компа и да работи на зимен режим..макар че щом казвяш че дебитомера е сменен но все пак :mhihi:
Отговори

Gal снимка Gal 06 юли 2006 - 09:30

Дебитомер нов ли? А майсторите са си таковали таковата, с изключения де.
Освен да имаш дупка на резервоара :) Всичко и е сменено на тази кола, златна е излязла, позната история.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 юли 2006 - 10:19

б :mhihi: след тоя списък на сменени нещица май си я платил втори път тая кола
един въпрос
а катализатора махна ли го ?

защо питам : явно проблема ти с разхода се проявява най- вече при ниските обороти (както е на градско ) - тогава при запушена генерация не може да се издухват добре изгорелите газове , докато на извънградско при по-височки обороти е по-лесно
опитвам се да мисля логично - ако греша поправете ме

провери датчика за положението на дроселната клапа (възможно е да се е :gosh: в начално положение )
Мнението беше редактирано от Duke_BG: 06 юли 2006 - 10:25
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 юли 2006 - 10:28

Gal, на Jul 6 2006, 09:30 AM, каза:

Дебитомер нов ли? А майсторите са си таковали таковата, с изключения де.
Освен да имаш дупка на резервоара  :) Всичко и е сменено на тази кола, златна е излязла, позната история.
 


ако има дупка требе и да има и на газовото а тогава става страшно
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 юли 2006 - 14:25

Duke_BG, на Jul 6 2006, 10:19 AM, каза:

провери датчика за положението на дроселната клапа (възможно е да се е :mhihi: в начално положение )
 


ако има проблем в него няма ли да му свети чек контрола
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 юли 2006 - 14:39

kleyn, на Jul 6 2006, 02:25 PM, каза:

Duke_BG, на Jul 6 2006, 10:19 AM, каза:

провери датчика за положението на дроселната клапа (възможно е да се е :mhihi: в начално положение )
 


ако има проблем в него няма ли да му свети чек контрола
 


доколкото знам в него има прекъсвач (цъка в момента в който запонеш да подаваш газ и си мисля че служи да затвори моторчето за празен ход) и потенциометър, съпротивлението на който показва в какво коложение е дроселната клапа
мисля че нямя да светне от некоректни стойности (изключая нула и безкрайност ома които говорят за късо или прекъснат кабел )
та мисълта ми е че може привидно да е здрав но да има некоректна линейност (или логаритмична крива ) на зависимостта Градус на завъртане / съпротивление

очаквам поправка ако нещо съм сбъркал

PS : Let's fly, помагай ако не си на море
Отговори

tena снимка tena 06 юли 2006 - 14:50

Цитат

доколкото знам в него има прекъсвач (цъка в момента в който запонеш да подаваш газ и си мисля че служи да затвори моторчето за празен ход) и потенциометър, съпротивлението на който показва в какво коложение е дроселната клапа



Колега, TPS на ц20не представлява ключ-отворен дросел, затворен дросел и точка по въпроса. Потенциометър за TPS има например моя ц16нз. Там вече се следи на колко е отворен дросела.


Лека и безаварийна!!!
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 06 юли 2006 - 19:22

Колега, TPS на ц20не представлява ключ-отворен дросел, затворен дросел и точка по въпроса. Потенциометър за TPS има например моя ц16нз. Там вече се следи на колко е отворен дросела.


Лека и безаварийна!!!
 
[/quote]

Колега,в грешка си!
TPS-a е линеен потенциометър,на моя мотор де.С ключе е на мотроник 4.1,а аз съм с 1.5.
Дебитомера не е нов,имам приятел със същата кола с който разменяме за пробите.При него всичко е без промяна след врътката.
Консумативите естествено се сменят с нови.
Цялата генерация гърнета и тръби са сменени с нови по каталог.Катализатора е заменен с резонаторно гърне.

П.п. нямам дупка на резервоара,дори нямам и на газовата бутилка :mhihi:
Отговори

Гостtoluene_* 06 юли 2006 - 23:18

Човек ти как караш градско. Щом ти харчи 7 на извънградско бензин мисля че проблема не е в колата. Тя и мойта като и праскам до прекъсвач само първа и втора отива и до над 30-40. Разхода на газ се контролира от тройника завърташ врътките.

ТПС ключ имат с20хе и то със стария мотроник 2.5 доколкото си спомням

Списъкът ти е като складова наличност на доста добре зареден магазин за авточасти. Не казвай на никой какво си сменял като ходиш на диагностики. Ще ги уплашиш на секундата, поне половината от нещата няма да са ги чували
Отговори

tena снимка tena 07 юли 2006 - 09:26

Колега е туй ми е източника и в него не е упоменато, че има разлика при различните Мотроници.
Публикувано изображение



Лека и безаварийна!!!


П.П. Хи, хи, хи, не успях от първия път да прикача снимка :gosh: :mhihi: :beer: :beer: :beer: :beer: :19a: :19a:
Мнението беше редактирано от tena: 07 юли 2006 - 09:30
Отговори

Gal снимка Gal 07 юли 2006 - 11:44

Давай да го мерим тоя дебитомер :)
На моя едно терморезисторче оплескваше работата.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 07 юли 2006 - 14:14

tena, на Jul 6 2006, 02:50 PM, каза:

Цитат

доколкото знам в него има прекъсвач (цъка в момента в който запонеш да подаваш газ и си мисля че служи да затвори моторчето за празен ход) и потенциометър, съпротивлението на който показва в какво коложение е дроселната клапа



Колега, TPS на ц20не представлява ключ-отворен дросел, затворен дросел и точка по въпроса. Потенциометър за TPS има например моя ц16нз. Там вече се следи на колко е отворен дросела.


Лека и безаварийна!!!
 


хайде светни ме тогава защо има три извода ?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 07 юли 2006 - 14:16

един страничен въпрос : кой номер обувки носиш ?
след всички изброени неща остана проблема да е в "задволанното устройство" :cen:
Отговори

tena снимка tena 07 юли 2006 - 14:44

Цитат

хайде светни ме тогава защо има три извода ?



Ами, примерно би могло вътре да са два контакта - н.о. и н.з. с общ среден извод. Само да не питаш ама що два - ми не знам, просто изказах първото хрумнало ми обяснение. Писах, че TPS-а ти е ключ просто защото в дебелите книги така пише(за справка виж картинката в предишния ми пост) и никаде не съм срещал да пише за разлика при различните Мотроници. Което не означава разбира се, че такава няма.


Лека и безаварийна!!!
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 07 юли 2006 - 18:28

Duke_BG, на Jul 7 2006, 03:16 PM, каза:

един страничен въпрос : кой номер обувки носиш ?
след всички изброени неща остана проблема да е в "задволанното устройство"  :cen:
 


Колега,190см съм но инъче нося 43 номер обувки.
А сега сериозно,всички данни които давам са за съвсем нормално каране!

tena, на Jul 7 2006, 03:44 PM, каза:

Цитат

хайде светни ме тогава защо има три извода ?



Ами, примерно би могло вътре да са два контакта - н.о. и н.з. с общ среден извод. Само да не питаш ама що два - ми не знам, просто изказах първото хрумнало ми обяснение. Писах, че TPS-а ти е ключ просто защото в дебелите книги така пише(за справка виж картинката в предишния ми пост) и никаде не съм срещал да пише за разлика при различните Мотроници. Което не означава разбира се, че такава няма.


Лека и безаварийна!!!
 



TPS представлява тример потенциометър,когато дроселната клапа е затворена съпротивлението му е ниско/под предварително зададен праг/.При натискане на педала и съответното завъртане на клапата,се мести плъзгача и над прага,вече отчита не затворена а точно определеното положение на клапата във всеки един момент.
В двата края се подават мисля 5V, а средния извод е плъзгача.
Дано съм го обяснил разбираемо за всички.

Температурния датчик за входящ въздух в дебитомера е проверен и точен.Т.е. РАБОТИ !
Отговори

kasidov снимка kasidov 09 юли 2006 - 06:39

Колега я провери като си по инерция как се движи да не би нещо да те по-запъва.Я лагер, ръчна, нещо около спирачките.Покарая я 20 мин. и слез и пипни джентите и главините на колелетата.За друго не се сещам като гледам какво си сменял.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg