Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Външна температура

svetlyostz снимка svetlyostz 21 март 2010 - 13:45

Имам една идея да си вкарам датчика за температурата на въздуха в купето някъде.И да ми показва температурата вътре.Съответно ще мога горе-долу да регулирам температурата от врътката топло-студено.Има ли някой който да го е правил, и примерно да е имал някави проблеми или някакви съвети да даде.Знам че стайните термометри трябва да са на около 1.5метра височина.И се чудя на каква височина да го скрия.
Отговори

oci снимка oci 21 март 2010 - 14:33

Не знам до колко ще ти показва вярно,понеже има софтуерно изменение спрямо скороста на автомобила и това дали се движи или е спрял(фактори които в купето не влиаят!).
Отговори

svetlyostz снимка svetlyostz 21 март 2010 - 22:10

Знаех си че няма да е толкова лесно.Но то фактически няма как да разбере дали се движи ако е вътре.Сигурно ще си мисли че е спряла.Мога да пробвам с някой дълъг кабел,направо да не си играя да го прекарвам а пък ако стане.Незнам.
Отговори

eradev. снимка eradev. 22 март 2010 - 00:27

отиди в някой електронен магазин и си купи термометърче с дисплей и сонда за 5 лева и го постави където си искаш. 
Мнението беше редактирано от eradev.: 22 март 2010 - 00:27
Отговори

floyd снимка floyd 22 март 2010 - 08:02

 svetlyostz, на 21 Mar 2010, 22:10, каза:

Знаех си че няма да е толкова лесно.Но то фактически няма как да разбере дали се движи ако е вътре.Сигурно ще си мисли че е спряла.Мога да пробвам с някой дълъг кабел,направо да не си играя да го прекарвам а пък ако стане.Незнам.


Ще си мисли, че е спряла, ако откачиш датчика за скорост на ЕКУ-то. :icon_razz2:
Колегата те е посъветвал - вземи си едно термометърче за 5 лева и си ти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg