Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

въпрос за ФК окачване

boqncho снимка boqncho 08 май 2010 - 10:52

Здравейте, понеже съм решил да слагам спортно окачване на колата си, а финансите с които разполагам за тази цел не са особенно големи и поради тази причина се спрях на това http://magazin.tuning.bg/Sportno-okachvane...reguliruemo-002
Ако някой има впечетления за това окачване - като стабилност на пътя, возия, издръжливост и т.н. ако може да сподели мнението си (знам че не е от най-хубавите на пазара, но и за това му е такава цената). И също така ако някой може да изкаже мнение за сайта да не стане някой фал
Мнението беше редактирано от boqncho: 08 май 2010 - 10:54
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 май 2010 - 10:55

Аз си поръчах миналата година ФК само, че 35/40мм. Много съм доволен! Возията става доста твърдичка, но това е идеята на спортното окачване - колата да е по-устойчива. За да бъде всичко точно обаче те съветвам да си смениш всички тампони по окачването - на пружини, макферсони и тн. Прегледай си рейката, шарнири и тн.......защото след слагането на новото окачване се натоварват всички тези детайли. :o
Мнението беше редактирано от IvailoM: 08 май 2010 - 10:56
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 08 май 2010 - 11:29

 boqncho, на 08 May 2010, 11:52, каза:



Защо не провериш и при колегата Кръстев, и те го внасят FK-то..... :o
Отговори

boqncho снимка boqncho 08 май 2010 - 11:42

 emoangeliyn, на 08 May 2010, 12:29, каза:

Защо не провериш и при колегата Кръстев, и те го внасят FK-то..... :o



Сега му писах да видим какво ще предложи той :)

Имам един тъп въпрос, но съм малко бос на тази тема - като тръгна да сменям тампоните на макферсони, пружини и други там оригиналните тампони ли се взимат или някакви по различни ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 май 2010 - 11:48

Ами аз си сложих оригиналните и нямам проблеми досега. По принцип има Powerflex тампони, които ги дават да издържат много повече от обикновените. :o
Отговори

boqncho снимка boqncho 08 май 2010 - 12:00

Мерси много за отговорите :) явно това ще е новата придобивка на бабичката
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 10 май 2010 - 08:27

аз гледам, че в магазина на тунинг.бг има два вида FK окачване - обикновено и някакво HIGH TEC, което е с 200-300 лв по-скъпо. Някой може ли да поясни разликата между двете, защото като гледам и двете свалят еднакво.
Отговори

FLexX снимка FLexX 22 май 2010 - 20:43

Да не пускам нове тема, та да попитам тука...
И аз съм се спрял на ФК окачване само че 35/40, но не съм сигурен дали това което съм избрал ще стане на моята Вектра ...
http://magazin.tuning.bg/Sportno-okachvane...reguliruemo-001 на това съм се спрял, а колата е Вектра А 1.7 Д 89' Седан, някой да потвърди дали ще стане, за да не стане някой фал после ... :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 май 2010 - 21:46

Спортно нерегулируемо окачване за Opel Vectra A - без V6 и турбо. В този ред на мисли трябва да стане :icon_wink2:
Отговори

FLexX снимка FLexX 05 юни 2010 - 15:25

И аз така си помислих... но не е така...
Днеска ми пристигна комплекта, отидох в сервиз, и установиха че задните амортисьори не стават ... опитвам се да се свържа с управителя, за да може да уредим нещата по някакъв начин ...
Отговори

SUPRA снимка SUPRA 12 октомври 2010 - 14:14

Колега,няма да збъркаш,возил съм се в ХЕ вектра и колата е много стабилна ,вози относително меко,не като Кони то примерно,с доста добри впечатления съм! :biggrin:
Мнението беше редактирано от SUPRA: 12 октомври 2010 - 14:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg