Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Колектор ЕГР Доселова клапа проблем

asensio снимка asensio 02 март 2011 - 19:06

Така като гледам, пак говорим за екология, на 1-во място и всичко останало в последствие.... Тая екология си е важна, няма спор. Но само ако си помислим колко проблеми имаме по колите именно заради нея.... Иначе ако нямаше чак такива изисквания щеше да има много по пъргави дизели и много по икономични.
Отговори

ГостCho4_* 13 март 2011 - 22:28

 bojo06, на 01 март 2011 - 21:27, каза:

Чочо дизела има ли дроселова клапа или що е то ? Поне знам къде да не ходя да ми ремонтират колата!



Виждам ,че ти се спори с мен и въпреки ,че нямам желание, ще ти отделя няколко минути да подкрепя думите си със снимкa.Преди това искам да отбележа ,че не се имам за "майстор" ,"разбирач" и т.н. ,защото просто не съм такъв ....според мен си е чисто съвпадение ,че някакви хора почти денощно ме занимават с душевните проблеми на техните любими не/подвиждни собствености :bravoo:

Когато машнеш пласмасовия капак ,като на снимката от първия пост ,забелязваш двете тръбички които отиват към 2 черни вакуумни мембранки - едната която се вижда на снимката управлява клапата (която аз наричам дросел) ,а другата се намира мааалко под маркуча ,който ти идва от кулера и ти управлява вихровите клапани
И за да онагледя думите си ,ще добавя една снимка,която намерих в интернет ,не е на Сигнум ,но в разглобено състояние е 1:1 .С червената стрелкичка съм посочил мембранката която управлява вихровите клапани.
Публикувано изображение



Другата мембранка се вижда достатъчно ясно на първата снимка.И понеже като затвориш напълно клапата която управлява двигателят ти угасва,аз реших да си я кръстя - дросел :icon_wink2:
И пак казвам - не претендирам ,че съм прав ,със сигурност стоиш поне 5 пъти повече от мен по форумите.
:thu:
Отговори

imxel99 снимка imxel99 14 март 2011 - 22:27

 snizz, на 01 февруари 2011 - 15:23, каза:

Е каде разбират,през четирима майстора съм минал тая седмица,три пъти диагностика и права,секи път различно.Не се опитвам да мина по тънката лайсна,а по правилната...не ме разбирайте погрешно.





kolega imax sahtia problem s moia opel signom 22 dti okza se 4e problema e v da4ika koito ot4ita naliaganeto v smukatelnite trabi samo 4e toi varvi komplekt s cialata traba bes agera i strubahe nekade kam 1100 leva ako nese laga namerix 2- opotreba smenix gi i si4ko e ok

Писането във форума се извършва само и единствено на КИРИЛИЦА!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 14 март 2011 - 22:37
Отговори

snizz снимка snizz 16 март 2011 - 20:44

е
Мнението беше редактирано от snizz: 28 март 2011 - 06:35
Отговори

niki82 снимка niki82 16 март 2011 - 22:36

 imxel99, на 14 март 2011 - 22:27, каза:

kolega imax sahtia problem s moia opel signom 22 dti okza se 4e problema e v da4ika koito ot4ita naliaganeto v smukatelnite trabi samo 4e toi varvi komplekt s cialata traba bes agera i strubahe nekade kam 1100 leva ako nese laga namerix 2- opotreba smenix gi i si4ko e ok

Писането във форума се извършва само и единствено на КИРИЛИЦА!


Колега погледни в е-бай, там ги продават по отделно на доста по ниска цена дори с доставката.:lazy:
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 юли 2020 - 22:07

Намерих тази стара тема и искам да питам. Знае ли някой данните на потенциометъра? В нормално положение какви стойности трябва да има. Между пин 1 и 3 измервам 6 килоома. Интересувам се за съпротивлението спрямо пинове 1-2 и 2-3.
Отговори

steve b снимка steve b 29 юли 2020 - 07:53

Потенциометъра е един вид електронен. Имаш +,- и изход . На изхода като клатиш вилката трябва да се променя напрежението . Подобни са например кантарите по окачването за регулиране на ксенона.
Обикновено датчика(потенциометъра) е здрав - проблемите са комплексни и най добре да се премахнат софтуерно комплект с егр-а.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg