Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира А Y20DTH

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 03 февруари 2020 - 20:56

Бих казал че са ОК, защото всички са нови и колата си пали и след 2 дни престой. Иначе от тогава съм изгорил повече от един резервоар нафта.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 февруари 2020 - 21:09

Не видях да споменавате MAF-a.

Какво показва на диагностиката като данни.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 февруари 2020 - 21:10

Те уплътненията между траверсите и дюзите са ок, ама като пали цилиндрите идват един по един. Нещо не съм сигурен на този етап.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 февруари 2020 - 21:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 февруари 2020 - 21:13

Казва че е "пръскал" дебитомера. Сега да каже с какво точно, защото ако не е с каквото трябва, може да го е прецакал.


А това че след определено време започва да го прави, на мен не ми мирише на компресия или износване. Някакви данни я карат да прави така.

Датчик за температура на охлаждането показва ли вярно?

Тоест Тишо, ти си я гледал така ли ? Донесъл я е при теб?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 03 февруари 2020 - 21:48

Пръсках го с някъв спрей за почистване на Вюрт. След това нямаше промяна. Дебитомера не помня какви стойности даваше. На мен ми идва на ум че когато изминат няколко минути след запалването започва да намаля дозите гориво и започва нещо да се бърка сместа. Ще снимам и как пали сутрин и ще ви покажа. Датчик за температурата на водата уж показва вярно - 2-3 градуса разлика с околния едва ли е проблем. Мисля дали когато е студена и пуска повече гориво да компенсира постъпването на нерегламентиран въздух в цилиндрите и когато се намали порцията вече сместа е с повече въздух от колкото трябва и не може да изгори добре. Но защо когато е загряла няма проблем ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 февруари 2020 - 21:55

Пушека няма да бял в тоя сценарий. Ако изобщо го видиш. И няма да тресе.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 февруари 2020 - 22:46

Не се сдържам! Да попитам как при стоплен мотор нямаш проблем, и студена я палиш пак нямаш проблем, обаче палиш минаваш 500м гасиш и при ново палене имаш проблем??? Просто и ясно, или неточна центровка, или компресията бяга.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 февруари 2020 - 22:57

Или счупен сегмент... Имаше една, после още една.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 03 февруари 2020 - 23:26

Компресията няма ли да влияе по всяко едно време ? Ако има счупен сегмент няма ли да харчи масло, да надува към картера ? Ако е центровка как един път е добре, после не е ?

Качих още 2 клипа в първия пост.
Мнението беше редактирано от Ka4o_pi4a: 04 февруари 2020 - 08:44
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 09:21

Всеки път така ли пали ? Дори ако се появи проблема и изгасиш и пак запалиш ?

Мен друго ми е чудно, как успяхте да ги "счупите" тия дюзи та да стигнат до смяна на разпръсквачи? А дали са направени като хората и са измерени на колко отварят ?


А за налягането в цилиндрите, може да се измери , отиди някъде където имат манометър за дизел и смело навивайте и мерете. Това ще даде отговори на част от чуденките, вместо да гадаем.
Видиш ли показания от сорта на 20-23, работата е ясна..
Нормално трябва да е 30+
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2020 - 09:32
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 февруари 2020 - 09:26

Тоя мотор едвам си седи в коша. Не мисля, че е нещо от това дето обсъждахме до момента. Като сгрее успокоява ли се?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 09:38

Като стане така, излизат ли грешки нещо, лампи ?

Не знам защо, но нещо ме кара да мисля че ЕГР-а има пръст тука..
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 февруари 2020 - 10:12

 Д-и-м-о-в, на 04 февруари 2020 - 09:38, каза:

Не знам защо, но нещо ме кара да мисля че ЕГР-а има пръст тука..


И мен ми се върти из главата, ама ако бърка смесите ще запише грешка според мен. Тук просто мотора тресе при това и след като запали. Това дето питах вчера си го представях до 20/30 секунди след като запали докато стопли нафтата. Тук по-скоро бих предположил, че веригата не се опъва като е студена.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 февруари 2020 - 10:12
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 04 февруари 2020 - 11:30

Последващите паления са още по лесни. Като започне да тресе и изгася и пак запаля понякога продължава да тресе понякога не. Грешки не записва и не е записвала до сега. Един майстор спомена нещо че ЕГР, може да я дави, но не можах да разбера какво има предвид. Когато задействам ЕГР ръчно през опкома започва да припушва и да притриса само че една идея по малко.Може ли дебитомера да не отчита правилно и да мисли че ЕГР е отворен, а пък той в същото време да е затворен ? Дюзите ги сваляхме защото мислехме че проблема идва от тях, и сменихме и разпръсквачи защото помпаджията каза че не пръскат добре. Не е от там проблема, след ремонта на дюзите вече не изпушва като я натисна докрай на високи обороти. Преди това леко пропушваше. Какви стойности трябва да дава маф при отворен и затворен ЕГР ? Иначе на живите данни има едно поле egr feedback - там дава incorrect когато е задействан, а когато не пише ОК.
Мнението беше редактирано от Ka4o_pi4a: 04 февруари 2020 - 11:38
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 11:45

А бе ЕГР-а ще излезе ама айде да видим..
Кофтито е че е скъп, но може по моргите да има някой друг.

При нормална работа, МАФ-а(дебитомера) трябва да показва между 300 и 350 мг на свободен ход(на обороти)

Относно изпушването и дюзите, не е било от това според мен, най-вероятно е било от непочистените колектори и клапи, не ти е достигал накрая(при високите обороти) въздух и затова е пропушвала.

Отново ще кажа, наш колега тук казва "тия дюзи можеш да ги счупиш единствено с чука"
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2020 - 11:58
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 04 февруари 2020 - 12:15

Знам че дюзите не се развалят. По препоръка на майстор ги правих и само олекнах с 700 лева. Значи ще гледам тия дни да измеря компресия и да проверя как греят свещите директно на акумулатора. Ще питам и за центровката кой може да я направи.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 12:16

Хубавото е че поляците подават емулатори и за тези ЕГР-и, в краен случай може и такова да инсталираш, така и така си почистил всичко вече по всмукателния тракт. Струваше около 90 евро.

Нищо не прави със свещите и центровка засега, първо ако можеш иди по моргите и виж ако има ЕГР такъв. Говори да го сложиш там на място и да пробваш какво става. И така да го вземеш(ако има промяна).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2020 - 12:22
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 12:26

 Ka4o_pi4a, на 04 февруари 2020 - 12:15, каза:

Знам че дюзите не се развалят. По препоръка на майстор ги правих и само олекнах с 700 лева. Значи ще гледам тия дни да измеря компресия и да проверя как греят свещите директно на акумулатора. Ще питам и за центровката кой може да я направи.



Ами точно от ей такива "майстори" после хората казват "ма то дизела много скъпо"... Скъпо, щото правят неща едно към кайсиите, за да вземат парите и накрая потребителя прее*ан.
700 лева са си 700 лева. Чисто нов ЕГР можеше да си купиш с тях(и даже щяха да останат 200), вместо да ги даваш на идиоти!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2020 - 12:28
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 04 февруари 2020 - 12:31

Уговорих за утре да измерим компресия и да погледна свещите как греят. А не може ли да дръпна буксата на ЕГР и да покарам така няколко дни нищо че ще е в авариен режим, то и без това само на място има проблем ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2020 - 12:32

Ми пробвай, нищо лошо няма да стане.

Но в никакъв случай не бутайте вериги и центровки, преди да си пробвал с друг ЕГР.
Аз имам оригинални инструменти за зацепване на тоя мотор и съм си правил с тях моята кола защото сменях помпа, но смятам че няма да е от това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2020 - 12:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg