Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за смяна на двигател

zorkovp снимка zorkovp 26 юли 2006 - 22:34

Нещо ми се върти из главата та да питам първо тука Астрата е с C16SE Двигател а за скоростната незнам точно но се замислям да си потърся двигател 2.0 115 кончета с електрониката напълни ми е достатъчен та дали ще стане към мойта скоростна или ще трябва да се търси и нея :a049: :beer: :thu: :19a:
Отговори

gradev снимка gradev 26 юли 2006 - 22:41

Мисля, че трябва да се смени заедно със скоростите
Отговори

Vassil снимка Vassil 26 юли 2006 - 22:50

То ако беше толкова лесно......ше трябва и скоростната да, също както и още други неща :tongue:
Ако ме питаш мене, не си заслужава. От къф зор си го решил тва, а и нали не си мислиш че със 20НЕто ше литнеш :a049:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 26 юли 2006 - 23:09

Ndoe, на Jul 26 2006, 10:50 PM, каза:

То ако беше толкова лесно......ше трябва и скоростната да, също както и още други неща  :tongue:
Ако ме питаш мене, не си заслужава. От къф зор си го решил тва, а и нали не си мислиш че със 20НЕто ше литнеш  :a049:
 



Е разликата от мойта е голяма вчера карах еда Вектра с такъв мотор все пак 115 кончета и 50 нютона от горе .... Направихме няколко старта Вектрата я държа само на 1-ва следе това заминава .......
Мисълта ми е неизкам чак 150 кончета та този вариант ме остройва напъно.....Този мотор е много жилав и еластичен

Ако е само двигателя с електрониката ще ги сменя ама с скорости и полуоски става вече дълга и широка
Отговори

Vassil снимка Vassil 26 юли 2006 - 23:14

Дълга и широка е за съжаление. Ше ти мине спокойно, а и предполагам не си я взел за да се гониш с нея така че :beer:
Иначе двигателя е много добър, Да. То това се знае :a049:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 26 юли 2006 - 23:29

Ndoe, на Jul 26 2006, 11:14 PM, каза:

Дълга и широка е за съжаление. Ше ти мине спокойно, а и предполагам не си я взел за да се гониш с нея така че  :beer:
Иначе двигателя е много добър, Да. То това се знае  :a049:
 



Не за гонките Колата ми е супер стегната и двигателя е сълза със всичките си 100 коня на лице но вече ми е малко слабичка .....

Но щом е сложна процедурата май ще си я карам хубавелката само ще я чипосам след време и това ще и е..... :thu: :19a:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 юли 2006 - 11:03

zorkovp, на Jul 26 2006, 11:29 PM, каза:

Ndoe, на Jul 26 2006, 11:14 PM, каза:

Дълга и широка е за съжаление. Ше ти мине спокойно, а и предполагам не си я взел за да се гониш с нея така че  :beer:
Иначе двигателя е много добър, Да. То това се знае  :a049:
 



Не за гонките Колата ми е супер стегната и двигателя е сълза със всичките си 100 коня на лице но вече ми е малко слабичка .....

Но щом е сложна процедурата май ще си я карам хубавелката само ще я чипосам след време и това ще и е..... :thu: :19a:
 


ако си мислиш че с 15 коня отгоре ще промениш нещата ...
пък и след като казваш, че твоите са си под капака всичките не си заслужава да вземаш некой двигател дето няма да знаеш колко от неговите коне са отиши на паша или водопой :)
Отговори

bor1968 снимка bor1968 28 юли 2006 - 12:07

Смяната на един двигател е свързано освен с финансои, технически и бюрократични спънки. В нормалните държави двигателя е резервна част и смяната не е проблем. У нас за да регистрираш колата с друг двигател е ходене по мъките и мотора трябва да е:
1 С документи
2 От бракувана кола /ако е на старо/
3 Да си набавиш документи за покупко- продажба
4 Задължително минаване през технотест /и там ти изпада от джобчето 100лв./
5 И ако не съм пропуснал още нещо чак тогава в КАТ могат да ти впишат в талона новия мотор :2angry1:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 31 юли 2006 - 09:09

Колега вместо да го смениш с друг мотор що не направиш така:

Публикувано изображение


:a049: :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg