Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Положение на изпарител.

fantoms снимка fantoms 20 март 2010 - 14:53

Здравейте,
Може би малко тъп въпрос, но за мен е от значение.
Има ли значение в какво положение е монтиран изпатителя?
Положение 1:
Публикувано изображение

Положение 2:
Публикувано изображение

Благодаря.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 март 2010 - 16:27

Има значение на каква височина спрямо главата на двигатяля се монтира изпарителя има значени и посоката на монтиране тоест желателно е да се монтира така че тясната часта на изпарителя да гледа към очиларката на автомобила . Иначе за твоя въпрос по конкретно не би трябвало да има проблем стига не го вдигнеш над нивото на главата на мотора и данеможе да се самообезвъздуши колата от към антифриз .
Отговори

rade6ki снимка rade6ki 20 март 2010 - 21:15

За показания изпарител няма значение полужението му в пространството за правилната му работа.За газовия клапан като на първата снимка.Но тия работи би трябвало да ги знае монтажника.Сам ли се опитваш да си монтираш ГИ?
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 20 март 2010 - 21:22

Колега има значение пробката за изтичане на конденза винаги трябва да е отдолу.

Поздрави
Отговори

rade6ki снимка rade6ki 20 март 2010 - 22:15

Колега,ти виждал ли си изпарител за ГИ?За каква пробка става дума?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 март 2010 - 22:39

Че има пробка има , но имат предимно изпарителите на ЛОВАТО този като го гледам няма и при него неможе да се точи мизерията насъбрала се в него .
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 март 2010 - 23:13

Карал съм с 2 изпарителя - Марини и Ловато. И двата имат пробки. Моя изпарител е монтиран над казанчето за антифриза. Все се каня да го смъкна.


Аз бих жалал да задам още 1 въпрос: Изпарителя как трябва да се монтира - успоредно или перпендикулярно на посоката на движение на автомобила.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 20 март 2010 - 23:24

Това е без значение колега.
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 20 март 2010 - 23:28
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение не е необходим!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 март 2010 - 00:00

Успоредно се монтира изпарителя,за да не се влияят мембраните от рязко спиране и е указано от производителя!Монтаж на изпарителя с надолу главата(фиг.2)е недупостим-винаги ще има въздух в него и още по-лошото е,че по никакъв начин не можеш го изкара!
Поздрави
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 21 март 2010 - 09:02
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 март 2010 - 00:05

Благодаря, колега!
Отговори

zandor снимка zandor 22 март 2010 - 11:48

едните си говорят за изпарители..друг им обяснява е това е изпарител за ГИ..................... :icon_razz2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 март 2010 - 17:05

Аз не разбирам от ГИ изпарители!Щом ти разбираш,ще ни светнеш ли и нас простосмъртните или просто ще спамиш :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 22 март 2010 - 17:08
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 30 юли 2011 - 21:41

Колега ще помогнете ли как е редно се монтира изпарителя и каква посока с маркучете надолу ли? Моя е същия като снимката по горе! :surrender:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 31 юли 2011 - 10:29

Никой ли не знае...?!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 юли 2011 - 12:54

Конкретно за изпарителя от снимката в първия пост,няма никакво значение как ще се монтира.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 31 юли 2011 - 12:56

Желателно е като първата снимка или с щуцерите нагоре за по лесно обезвъздушаване.Това е изпарител за всоко налягане(ГИ) така че няма значене ориентацията по посока на движение.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 31 юли 2011 - 20:22

Този модел испарител която е на снимката има ли фълтър в изпарителя?
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 31 юли 2011 - 22:51

Не
Отговори

manqk_astra снимка manqk_astra 01 юли 2012 - 07:42

Аз с моята астра сегашната C16SZR и предишната C16NZ имах такива проблеми при спирането като натисна по рязко спирачката и оборотите падат и тръгва да гасне,а изпарителя е сложен напречно Ловато.Така че моя извод е че има значение как е разположен.
Отговори

npace снимка npace 01 юли 2012 - 11:47

Ето така трябва да се сложи.Слагаш и забравяш че съществува.Това е от старата ми кола.Личен монтаж от-до.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg