Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с антифриза на Astra 1.7 DTI 2000 година

ГостGeorgiPeichinov_* 22 януари 2011 - 13:09

Здравейте,колеги.Нз това може и да ви прозвучи смешно и немърливо но имам проблем с парното.Онзи ден тръгвам да паля опелчето си от гаража и при паленето започва да ми свети лампичката за акумолатора и волана става доста твърд.Гася колата и след това не можах да я запаля.Закарах я в сервиз и там ми установиха че ми е изгоряла диодна плочка на генератора.Ремонта ми излезна 95 лева.Както и да е (давам ви го това за инфо ако ви се наложи).Изкарвам я от сервиза тръгвам да се прибирам за вкъщи и както е загряла колата и парното е пуснато да духа на топла изведнъж стана адски студено вътре и парното започна да духа студено за около 5 мин и после се оправи.Не и обърнах внимание но днес се получи същата работа.Званя в сервиза и ми казват да проверя антифриза как е.Е срам ме е да си го кажа но беше останала без капка антифриз понеже нито аз нито баща ми откакто сме я купили преди две години не сме го проверявали :o .Празно е казанчето за антифриза.Моля ви кажете ми какъв цвят антифриз да сипя,защото нали има син и червен и имали някаква вероятност да няма теч(за което силно се надявам ,защото пак преди два месеца сменях ланд сондата на двигателя и ми излезна"болезнена" сума-400 лева и сега и тези ремонти и нз просто ми съдра кожата тва опелче)а да има вероятност да се е изпарил(колкото и смешно да ви звучи тва просто съм адски неук по въпроса с двигателите) МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ :biggrin: :no: :love_opel: :love_opel:
Отговори

Гено снимка Гено 22 януари 2011 - 13:30

 GeorgiPeichinov, на 22 Jan 2011, 13:09, каза:

преди два месеца сменях ланд сондата на двигателя

за дизелов двигател ли говорим?

да се е увеличило маслото, случайно?
Отговори

ГостGeorgiPeichinov_* 22 януари 2011 - 13:38

 Гено, на 22 Jan 2011, 13:30, каза:

за дизелов двигател ли говорим?

да се е увеличило маслото, случайно?

за дизел да .Не маслото си е нормално и се чудя от къде го губи тоз антифриз макар че и аз съм си за бой(две години без да направя проверка на антифриза тва си е кощунство )
Отговори

Гено снимка Гено 22 януари 2011 - 14:16

ами долей тогава и наблюдавай нивото. Аз съм със син, не знам обаче при теб какъв е, хубаво е да е същия, като това което е вътре.
има пробка на радиатора, отдолу, вдясно по посока на движението, може да изпуснеш малко, за да видиш какъв е
Мнението беше редактирано от Гено: 22 януари 2011 - 14:17
Отговори

ГостGeorgiPeichinov_* 22 януари 2011 - 16:34

 Гено, на 22 Jan 2011, 14:16, каза:

ами долей тогава и наблюдавай нивото. Аз съм със син, не знам обаче при теб какъв е, хубаво е да е същия, като това което е вътре.
има пробка на радиатора, отдолу, вдясно по посока на движението, може да изпуснеш малко, за да видиш какъв е

Благодаря ти ще го следя да видя от къде има теч явно.И пак ше трябва се кара на сервиииизз ;( ;(
Отговори

GM любител снимка GM любител 24 януари 2011 - 15:00

 GeorgiPeichinov, на 22 Jan 2011, 13:09, каза:

Здравейте,колеги.Нз това може и да ви прозвучи смешно и немърливо но имам проблем с парното.Онзи ден тръгвам да паля опелчето си от гаража и при паленето започва да ми свети лампичката за акумолатора и волана става доста твърд.Гася колата и след това не можах да я запаля.Закарах я в сервиз и там ми установиха че ми е изгоряла диодна плочка на генератора.Ремонта ми излезна 95 лева.Както и да е (давам ви го това за инфо ако ви се наложи).Изкарвам я от сервиза тръгвам да се прибирам за вкъщи и както е загряла колата и парното е пуснато да духа на топла изведнъж стана адски студено вътре и парното започна да духа студено за около 5 мин и после се оправи.Не и обърнах внимание но днес се получи същата работа.Званя в сервиза и ми казват да проверя антифриза как е.Е срам ме е да си го кажа но беше останала без капка антифриз понеже нито аз нито баща ми откакто сме я купили преди две години не сме го проверявали :cabrio: .Празно е казанчето за антифриза.Моля ви кажете ми какъв цвят антифриз да сипя,защото нали има син и червен и имали някаква вероятност да няма теч(за което силно се надявам ,защото пак преди два месеца сменях ланд сондата на двигателя и ми излезна"болезнена" сума-400 лева и сега и тези ремонти и нз просто ми съдра кожата тва опелче)а да има вероятност да се е изпарил(колкото и смешно да ви звучи тва просто съм адски неук по въпроса с двигателите) МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ :drinks: :dummy: :surrender: :ranting:

Да не бъркате нещо колега?Пишете за някакъв ремонт за 400лв.Доколкото разбирам "LAMBDASONDE" ви е сменена така ли ?
Питам, защото дизелите нямат "LAMBDASONDE" или на английски"SENSOR, OXYGEN".
Що се отнася до антифриза на астра "G".Според препоръки на GM само червен антифриз.Съставките му са по различни от синият.
Отговори

VeJLiVMoRKoV снимка VeJLiVMoRKoV 03 февруари 2011 - 08:39

Зависи от двигателя колега. Червен антифриз се сипва на алуминиев блок!
По темата- колега влажни ли са ти стелките ? Може да пробваш да капнеш някаква добавка и да махнеш капачката на казанчето за антифриза. Само трябва да я гледаш постоянно да не тръгне да прегрява. От 2 месеца съм така без капачка и антифриза изчезва по малко. Ще търся проблема лятото :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg