Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нови екотакси за внос на коли?

Prilo снимка Prilo 07 май 2008 - 07:43

 RemiXman, на Jun 10 2007, 05:11 PM, каза:

Ама какво се шашкате не мога да разбера?! 100 лв. Еко-такса на фона на 1500 лв. мито за мотор 120 к.с. примерно са нищо. Къде човек не е дал 100лв. .....радвайте се че паднаха митата!

100лв тука 100лв там....Накрая се оказваме с един голям заврян.
Отговори

sauber снимка sauber 29 юли 2008 - 11:25

Това е най подходящата тема която ми изкара търсачката, за да си задам въпроса :


Внос на кола от германия - 3.5 литров мотор, 283 конски сили. Какви такси се налагат когато се внасят коли от ЕС?Мита до колкото знам няма вече...Екотакси, акцизи, нещо друго ?

И ако някой може да ми пусне някакъв акцизен калкулатор или нещо от сорта :)
Интересува ме, какви такси и на каква стойност ще са за въпросния автомобил, ако го вкарам от Германия в България :)
Отговори

opel fan снимка opel fan 29 юли 2008 - 12:00

 sauber, на Jul 29 2008, 12:25 PM, каза:

Това е най подходящата тема която ми изкара търсачката, за да си задам въпроса :
Внос на кола от германия - 3.5 литров мотор, 283 конски сили. Какви такси се налагат когато се внасят коли от ЕС?Мита до колкото знам няма вече...Екотакси, акцизи, нещо друго ?

И ако някой може да ми пусне някакъв акцизен калкулатор или нещо от сорта :)
Интересува ме, какви такси и на каква стойност ще са за въпросния автомобил, ако го вкарам от Германия в България :)


Колега, какъв е тоя двигател на Опел 3,5? :) Шегувам се! Коя година е произвдена колата? Акциза ще е жесток на тая кола - 12662 лв. До колкото знам се плаща акциза и екотаксата.

Успех!
Отговори

sauber снимка sauber 29 юли 2008 - 12:04

 opel fan, на Jul 29 2008, 01:00 PM, каза:

Колега, какъв е тоя двигател на Опел 3,5? :) Шегувам се! Коя година е произвдена колата? Акциза ще е жесток на тая кола - 12662 лв. До колкото знам се плаща акциза и екотаксата.

Успех!


2004та е колата. И не е Опел :sup:
Екотаксата колко ще да е ?
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 29 юли 2008 - 12:07

калкулаторче за акциз
Екотаксата мисля че е 200-300лв. Щяха да я връзват за ЕВРО нормите, но май все още не са?!?!?!


п.с. 350Z ?????
Отговори

sauber снимка sauber 29 юли 2008 - 12:11

Демек 13 000 бимберици + цената на самия автомобил :knee:
Ще се прилага втората схема :sup:
Мерси момчета :)
Отговори

opel fan снимка opel fan 29 юли 2008 - 12:33

Мда, колегата е прав, и аз имам спомени че е там някъде като цифра екотаксата - не е това същинския проблем :)

Успех колега!
Отговори

andrey снимка andrey 29 юли 2008 - 15:08

на мен едно ми е чудно нали сме едно с европ съюз какви са тея еко такси и глупости,та нали на колата като нова еко таксата и влиза в цената следователно тая такса е платена :sup:


нали на скоро и за бялата и черна техника увеличиха цените заради еко такса ,след експлоатацоя да се преработват :knee:
Отговори

sauber снимка sauber 20 август 2008 - 17:44

Понеже отново не успях да намеря калкулатор за целта...Интересуват ме мита и акцизи + еко такси на следните 2 агрегата :

3.0 - 233 hp дизел
3.2 - 255 hp бензин

Написах кой какъв е, защото ми е интересно там като покриват разни норми ( Евро 2-3-4-5 ) дали отпадат ЕКО таксите :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg