Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Може ли да ми бъде спъната колата ?

sandi_stz снимка sandi_stz 08 януари 2008 - 16:54

Карам Опел астра 1и4 м.и.Струва ми се че е много мудничка в сравнение с други астри със същия двигател които сам карал.Да е само на бензин, но не е,и на газ е същата работа.От каде може да идва проблема?Ако някой знае от какво може да е кажете благодаря предварително!!!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 януари 2008 - 17:02

Кога си сменял свещи,кабели и филтри за последно?Ходил ли си на диагностика?
Отговори

Andy снимка Andy 08 януари 2008 - 18:00

Точно на този мотор не вярвам да са ограничавали мощността. То нема накъде.
Съветвам те да я закараш да ти премерят ъгъла на изпреварване на запалването, демек - центровката. Говорим ако нямаш проблеми с колата: пали си, не прекъсва и т.н.
Ако се окаже, че е наред и наистина върви осезаемо по-слабо от други такива астри с този двигател, отиваш да премериш налягането в цилиндрите - т. нар. компресия.
Някога да ти е светкала оранжева лампа на таблото на долния ред крушки вляво?

Забравих да ти кажа за моите патила тази есен. Бе, неще и неще. Вървеше като фиеста 1.1 с 5 човека по баира нагоре :o . Забелязах, че изгорелите газове от ауспуха не излизат със същата скорост като преди и почти не духаше от там, а по-рано като пална в гаража и вдигах пепелта. Махнаха ми катализатора, но се оказа че освен него (беше приключил), имах запушване в крайното гърне, вероятно от ватата вътре. И един път тамън я прибрах и един приятел дойде. Викам да му покажа колко не ми върви колата и я натиснах. Тя стигна стигна оборотите, на които заглъхваше, спря за миг, зачуди се и каза "аз тръгвам" и го лепна за седалката (2-ра скорост). Приятелят ми ме погледна и каза "Е, кво, не върви ли?". :bou:
Все още не вярвайки спрях на място и тръгнах с пълна газ. На този тест (не го прави) преди умираше с даването на газта, а сега на сух асфалт и леко нагоре се окопа и се зачуди да потегля ли, а гумите въртяха на умиране.
Преди това ровихме центровки, ЕГР-клапан, потенциометър на дроселовата клапа, ТПС-сензора и всичко изглеждаше вред. Та виж да не ти е катализатора. Карат по 100 000 км. и то с качествен бензин!
Отговори

sandi_stz снимка sandi_stz 08 януари 2008 - 18:42

мерси за изчерпателния отговор!ще последвам савета ти за налягането в буталата!А ъгала на запалване сам го гледал уж,а колкото до лампи4ката,да светвала ми е но само като сам карал на газ,за катализатора виж незнам,не съм много убеден че би повлияло толкова че да я усещам!И все пак не знам!А на диагностиката казват че уж всичко си било наред.И все пак не е защото едни и сащи двигатели а такава голяма разлика в ускорението.Споменаха ми и за горивен филтър и него ще вида.Пак благодарско .........
Отговори

Stoil снимка Stoil 08 януари 2008 - 18:48

човече, то и няма какво да очакваш от този мотор
поне пълна инжекция да беше
а това моно просто си е правено за нещо като градска версия.

тука сега няма да ти предлагаме титанични промени по колата ти,
но ако ти е малко мощността защо не помислиш за друг двигател -
нещо от рода на 1.8 или 2.0
не говоря за екстремни версии, просто няколко идеи по - добре
Отговори

sandi_stz снимка sandi_stz 08 януари 2008 - 19:08

човече, то и няма какво да очакваш от този мотор
поне пълна инжекция да беше
а това моно просто си е правено за нещо като градска версия



става вапрос че не мотора е толкова малък,а че сащия мотор,на мой приятел е доста по мощна и не разбирам как може такава разлика да има между една и саща марка,година,и мотор.Затова си тарся проблем а не мотор.Но и за това сам мислил.щте те имам на предвит.Мерси
Отговори

imitev снимка imitev 08 януари 2008 - 22:40

 sandi_stz, на Jan 8 2008, 07:08 PM, каза:

човече, то и няма какво да очакваш от този мотор
поне пълна инжекция да беше
а това моно просто си е правено за нещо като градска версия



става вапрос че не мотора е толкова малък,а че сащия мотор,на мой приятел е доста по мощна и не разбирам как може такава разлика да има между една и саща марка,година,и мотор.Затова си тарся проблем а не мотор.Но и за това сам мислил.щте те имам на предвит.Мерси


Като сложиш газ и стесниш отвора на въздуха със смесителя няма да върви толкова на бензин, много ясно.

1во премери компресията. Ако е под 12-13 на загрял мотор работата си е да не ти разправям за къде. Ако има цилиндър с под 8 значи има клапан за ремонтиране.
Отговори

vlad0 снимка vlad0 09 януари 2008 - 00:52

аз пък ще кажа да си провериш катализатора и изходящата генерация ;)
Отговори

sandi_stz снимка sandi_stz 09 януари 2008 - 08:59

Благодарско момчета ще пробвам всичко което не съм видял все още!
Ако някой знае още някакви причини нека каже,ще пиша за резутатите като си прегледам нещата!
мерси предварително
Отговори

Prologic снимка Prologic 18 август 2008 - 15:31

 imitev, на Jan 8 2008, 11:40 PM, каза:

Като сложиш газ и стесниш отвора на въздуха със смесителя няма да върви толкова на бензин, много ясно.

1во премери компресията. Ако е под 12-13 на загрял мотор работата си е да не ти разправям за къде. Ако има цилиндър с под 8 значи има клапан за ремонтиране.


Колега а има ли някакъв начин да не се стеснява отвора за въздуха или поне някак си да се направи така че вървежа да си е същия ? че и при мен е същия проблем :(
Отговори

slowtraveler снимка slowtraveler 18 август 2008 - 19:32

Карал ли си такъв опел със абсолютно същия двигател (не само със същия обем).
Имах F 1.4 карбуратор, и F 1.4 м.и.
Карбураторния вървеше беше много по-добре от инжекцията.
Все пак моноинжекцията доколкото си спомням беше само 60к.с, докато карбураторния - 75к.с.
Моноинжекцията я изтърпях само няколко месеца - извън града беше мъка :dance:
А като си сложил газово, допълнително си я спънал с дифузора..
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 август 2008 - 20:32

Друго си е карбуратора. Верно моното е по просто ама Кадет 1.6 75 коня го бие Кадет 1.3 75 коня карбуратор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg