Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

разлика между c20xe и x20xev

хибридния снимка хибридния 03 юни 2008 - 19:47

Цитат

Разлика има в електрониката и разпределителните валове


Съмнявам се да е само това.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 03 юни 2008 - 19:50

Може и други да има не съм сигурен :mhihi:


Мисля,че имаха и разлика в изпускателния колектор
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 03 юни 2008 - 22:37

Абе не е толкова просто в крайна сметка, аз се бях зачел, откакто започна да ми е болезно място изпускателният колектор на моят X20XEV. Първо и аз така мислех, но след доста четене се оказа, че не е точно така!

Разликите са:
- Изпускателен колектор (Irmscher, Lexmaul колекторите за XEV/XER били доста близки!)
- MAP (това е ясно за всички) + ECU със Simtec 70 (използвано само в Astra G, нормално само тя е OPC)
- Irmscher разпределителни валове (по-"остри" и в интерес на истината май произведени от Schrick)
- Mahle ковани бутала (май са като на C20XE, с "дупки" заради високият "lift" на валовете)
- Каналите в главата (по-големи)

Та.... в крайна сметка излиза доста по-скъпо да се сдобиеш с всичките тези чудесий за "някакви" си ~30 коня отгоре! Колко по-ефективно би било едни ITB-та ;]]]]
Отговори

Оги снимка Оги 03 юни 2008 - 22:44

 Moonlord, на Jun 3 2008, 11:37 PM, каза:

Та.... в крайна сметка излиза доста по-скъпо да се сдобиеш с всичките тези чудесий за "някакви" си ~30 коня отгоре ...


... и в крайна сметка 20ХЕ пак да те наказва :mhihi:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 03 юни 2008 - 22:50

Абсолютно, това смятам, че на тези, които са се интересували повечко им е ясно :] Не случайно и до ден днешен този мотор, спрян от произодство преди повече от 10 години (с излючение за някои супер ограничени пазари, където се е предлагал още година-две) продължава да се търси, купува, а и да се предлагат множество най-различни неща за него от най-различни фирми :mhihi:

Но честно да ти кажа това наистина би било интересно да се види - Astra F C20XE vs Astra F X20XER, за да може да стане ясно... Не е правилно пак да сравняваме Astra F с Astra G (тегло, аеродинамика и тн) :/
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 04 юни 2008 - 01:32

 Moonlord, на Jun 3 2008, 11:50 PM, каза:

Но честно да ти кажа това наистина би било интересно да се види - Astra F C20XE vs Astra F X20XER, за да може да стане ясно... Не е правилно пак да сравняваме Astra F с Astra G (тегло, аеродинамика и тн) :/

Или по-добре Astra G OPC vs Astra G 20XE :mhihi: :mhihi:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 04 юни 2008 - 08:04

 Звезделин, на Jun 4 2008, 02:32 AM, каза:

Или по-добре Astra G OPC vs Astra G 20XE :mhihi: :mhihi:

това май може да се направи :). Случайно такива коли ги има из форума вече.
Истината е че безплатен обяд няма. Екотека може единствено да се поодпуши лекинко за по-малко пари като се махне катализатор, ревизира се малко мотора и някой чипче(тук вече всеки казва различно и чипове както няма се оказва че има много). Но определено да за кеф и пържене С20ХЕ си е мотора. Екотека и той даяни малко на бой, имам предвид някои хора дето опитваха да го съсипят ама то даяни. Плюс това като изключим по-големия разход разликата между поддържано сток ХЕ и поддържан сток ХЕV се вижда само на дръпка, не става дума за повече от 20-на коня. Аз си реших да не се вкарвам в излишни филми и да си карам екото както GM го е родила и така ме радва много(поне докато някой не измисли надежден и доказан метод за разгонване, малко по-евтин и сигурен от това да търся ХЕ "втора" ръка с климатик от астра за да правя интервенции).
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 юни 2008 - 08:13

Е... Vectra B частта от форума от край време мъдрим вариантите, но пак са свързани с набване на минимум 800+ за някакъв ефект, който никой не е изпитал до сега :/

Общо взето MAP-а е задължителен, но за да има ефект от него трябва и читав колектор, а от там следва и леко издуване на генерацията, да добавим и един панелен филтър, порт и полиране и... стана май над 1000 леа :/// Всичкото това нещо за 20тина кончета... По-добре ако си решил да правиш нещо такова директно да хванеш нещата за брадата и да се извадят пари за сешуар :mhihi: Там поне ефекта е гарантиран!
Отговори

sauber снимка sauber 04 юни 2008 - 09:57

 Moonlord, на Jun 4 2008, 09:13 AM, каза:

Е... Vectra B частта от форума от край време мъдрим вариантите, но пак са свързани с набване на минимум 800+ за някакъв ефект, който никой не е изпитал до сега :/

Общо взето MAP-а е задължителен, но за да има ефект от него трябва и читав колектор, а от там следва и леко издуване на генерацията, да добавим и един панелен филтър, порт и полиране и... стана май над 1000 леа :/// Всичкото това нещо за 20тина кончета... По-добре ако си решил да правиш нещо такова директно да хванеш нещата за брадата и да се извадят пари за сешуар :mhihi: Там поне ефекта е гарантиран!


Значи аз нещата ги мислих, премислях...Събирах от тук от там. Смятах и така и иначе и резултата е все : Ебало си е майката...
За тва съм решил, макар може би да постигна минимален ефект, да я оборудвам моята с един добър филтък K&N примерно, да и забода един чип и евентуално да пипам генерацията от зад напред лека по лека...Но това след смяната на съединител и ангренажния...все пак по важни са :)
Отговори

Tank снимка Tank 04 юни 2008 - 11:58

 хибридния, на Jun 3 2008, 08:00 PM, каза:

Е тогава ква е разликата от XEV i XER освен ЕГР-а.


Освен горе изброените и скоростната кутия е друга F23CR.

 Moonlord, на Jun 3 2008, 11:50 PM, каза:

Абсолютно, това смятам, че на тези, които са се интересували повечко им е ясно :] Не случайно и до ден днешен този мотор, спрян от произодство преди повече от 10 години (с излючение за някои супер ограничени пазари, където се е предлагал още година-две) продължава да се търси, купува, а и да се предлагат множество най-различни неща за него от най-различни фирми :mhihi:

Но честно да ти кажа това наистина би било интересно да се види - Astra F C20XE vs Astra F X20XER, за да може да стане ясно... Не е правилно пак да сравняваме Astra F с Astra G (тегло, аеродинамика и тн) :/


Не съм се пускал с астра Ф c20xe, би трябвало астрата Ф да бие с малко щот е по-лека със 120кила.Калибра ХЕ бия с малко-килограмите на астраГ и калибрата ХЕ са еднакви - 1260.

 Звезделин, на Jun 4 2008, 02:32 AM, каза:

Или по-добре Astra G OPC vs Astra G 20XE :mhihi: :blink:


Ако се намери такава ще се пуснем задължително за да разберем във опел'сектата XER или XE е по-добър ако са в една и съща кола.Сигурен съм че феновете на ХЕ(сред които съм и аз)ще нададат вой че от ХЕто по-убаво нема.Но начина да се разбере според мен е горния-в еднакви коли.
Отговори

Оги снимка Оги 04 юни 2008 - 12:23

 Tank, на Jun 4 2008, 12:58 PM, каза:

Ако се намери такава ще се пуснем задължително



Публикувано изображение
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 юни 2008 - 17:18

 Tank, на Jun 4 2008, 12:58 PM, каза:

<br>Освен горе изброените и скоростната кутия е друга F23CR.


Наистина съм пропуснал скоростите, но и ти не си прав ;] Такива F23CR няма ;]
X20XEV == F23SR
X20XER == F23SR
Z20LET == F23SRT :mhihi:
Отговори

Tank снимка Tank 04 юни 2008 - 17:34

Точно,прав си.А и отдолу кюнците от 50мм при XEV стават на 55мм при XER.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 05 юни 2008 - 15:49

 Moonlord, на Jun 4 2008, 06:18 PM, каза:

Наистина съм пропуснал скоростите, но и ти не си прав ;] Такива F23CR няма ;]
X20XEV == F23SR
X20XER == F23SR
Z20LET == F23SRT :mhihi:


Y20DTH е само с F23WR ама CR от тая кутия нема.

За справка: WR - wide ratio; SR - standard ratio; SRT - standard ratio turbo
Отговори

plamen4o снимка plamen4o 30 септември 2008 - 08:18

 Като си купувах кола, въобще не мислих за това дали ще е мощна или не. Интересуваше ме, да е удобна, да е 4 врати, да има евтини части и да е запазена за да не ми създава проблеми. Така си купих astra g 2.0 ecotec хечбек/стана случайно , че мотора е 2,0/.

 Всичко което очаквах си беше точно така - колата си е екстра.

 Колкото повече я карам обаче, толкова повече почвам да си мисля, за това, че за 2.0 двигател 136 коня са много малко..... Дано някой измисли ефективен и финансово изгоден лек за екотек мотора с времето. 

 Не ме разбирайте погрешно, I love my Opel ! 
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg