Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Защо трябва да се кара внимателно...

Stoikoff снимка Stoikoff 30 юли 2008 - 00:00

От както съм в опелклуб съм пускал бая теми но тази е най-трудната за писане. Случката която ще ви разкажа се случи преди почти три месеца но чак сега събрах кураж да я споделя.

На 04.05.2008г. тръгнах към гр.Монтана. Там ме чакаше едно печено агне по случай именния ми ден който беше след два дни. Всичко вървеше много добре, слушах си музика , гледах природа и се кефих на пътя....с две думи не бързах а просто се кефех на готиния майски ден. Десетина километра след Костинброд застигнах колона автомобили. Колоната се движеше по дълъг прав участък и без да се замислям върнах на 3-та и заварих газта. Започнах да изпреварвам колоната но една от колите реши да направи същото , но без да метне един поглед на огледалото. Колата излезе на сантиметри от мен, видя ме в последния момент и рязко се прибра. За да избегна удара мръднах в ляво и закачих банкета. Заради високата ми скорост изгубих контрол и се завъртях на ляво. В опитите да овладея колата се завъртях надясно и след това отново наляво, но опитите бяха безуспешни...не помня как но преди да изхвърча от пътя съм ударил една кола , която и излязла също от пътя. След това съм се ударил челно в един пън в дясно от пътя и съм се прехвърлил през капак напред, падайки на багажник, след което съм се претъркулил 5-6 пъти настрани. Не съм губил съзнание и за миг , но от шока много моменти ми се губят. Първото което си спомням е ,че излязох от колата през единия прозорец и се затичах към другата кола. ЗА ЩАСТИЕ НЯМАШЕ ПОСТРАДАЛИ , НИТО РАНЕНИ. Около 5 минути след това усетих много силна болка в гърба, което се оказаха прещипани нерви, но болките ми минаха след около 2 седмици. Ето и последиците от всичко това:



Публикувано изображение


Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Според полицаите не е имало какво да направя щом оня е излязал пред мен ,но според мен в тази ситуация има един единствен виновник и ТОВА СЪМ АЗ! Ако карах с позволените 90км/ч щях просто да скоча на спирачките и сега нямаше да четете тази тема. Но в крайна сметка това се случи и искам тази тема да послужи като поука за всички ,които я гледат. Това изпреварване изобщо не беше най-сложното нито най-опасното , което съм правил ,но ето че стана неочакваното. По-пътя е пълно с шофери ,които си мислят че всичко е под контрол но не е така. Мислите си че можете да карате с 200 и нищо няма да стане защото колата е хубава ? Ами ако някой или нещо излезе пред вас в този момент ??? За това трябва да се кара внимателно и с очи на 4. Надявам се темата да пробуди у вас чувството ,че винаги може да се случи неочакваното. При моя случай нямаше пострадали ,НО можеше да бъде много по-лошо!


Поздрави на всички и нека сме живи и здрави
Отговори

Ball_buster снимка Ball_buster 30 юли 2008 - 00:17

 Stoikoff, на Jul 30 2008, 01:00 AM, каза:

...



Надявам се в този случай "злото" да е било "за добро".
Но това само времето ще го покаже!

Успех, колега и не се коркай! - нали пострадали не е имало... това е важното!

Поздрави!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 юли 2008 - 00:58

Майната му на всичко.
Гледай на нещата от положителната им страна - няма пострадали, това е най-важното. Ламарините - майната им. Пари се изкарват, коли се купуват. Животът е най-ценното, а ти нямаш нищо, което да ти тежи... Само куп вехта ламарина. Пожелавам ти занапред всичко с теб да е ОК. Съдбата те е погалила по рамото - отблагодари се и отиди и запали 1 свещ и спри да го мислиш. Пожелавам ти да си купиш по-нова и добра.
Още веднъж - майната му на всичко, радвай се, че си жив и здрав :sup:
Отговори

Тони снимка Тони 30 юли 2008 - 02:27

много кофти случка батенце...наистина на всеки може да се случи,радвам се за тебе и за другите пострадали че ви няма нищо.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 30 юли 2008 - 04:40

Много кофти случка, съчувствам ти! Аз също имах наскоро приживяване извън пътя, за щастие щетите са даааааааааааааааалеч по-малки, все още си карам колицата (да чукна на дърво)!

Гадно е такава красавица
Публикувано изображение

да стане това
Публикувано изображение

... и пак хубаво че няма пострадали, защото това е най-важното! но винаги има едно "но"

Жив и здрав колега и само безавариини :sup:
Отговори

overkill снимка overkill 30 юли 2008 - 05:22

Мдаааа прав е колегата требе да се внимава и да се кара с по разумна скорост щото за секунда и стаа да си е.. майката!!!!!
Моята случка е от миналия месец на път към Свищов след едно селце наречено Козловец след десен завой без никаква видимост ми изкача един чичка с ъс синя жигулка от некво пътче както разбрах в последствие за някаква помпена станция и въпреки че няма видимост човека се изнася със скороста на охлюв и добре че не карах бярзо та в последния момент дадох десен с надеждата че ще се изтегли жигулата в насрешното та да може да мина но въпреки че полвината кола излезе от пътя не можах да го избегна и резултата е тва



Публикувано изображение а жигулата пострада с ляв заден калник!!!!


Та резултата можеше и да е много по лош но слава богу не карах бързо и реагирах до колкото можах иначе както беше напречно на пътя тоя човечец с жигулата ако не бях реагирал удара щеше да е в шофьорската врата на жигулата и не ми се мислеше какво можеше да стане ,но слава богу се разминах само с уплаха и ремонт на калник фар и броня и за мое огромно съжаление и пропуснат концерт на Slayer no концерти ще има и други затова внимателно на пътя че нема да е хубаво да те остъргват от пътя с часовникарски пинсети!!!!!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 30 юли 2008 - 06:33

Колега Stoikoff, ти си знаеш с колко си карал, но и на мен така са ми се врязвали в момент на изпреварване с около 100 и според мен си е въпрос на чист късмет и тайминг избягването на инцедент.Аз имах късмет, че кухата лейка реши да изпреварва на 6-7 метра от мен и имах време да вкарам педала на спирачката при двигателя, а реакцията на кухата лейка беше фрапираща като и свирнах... Наби и тя спирачки!Затова карайте разумно, защото колкото и добри шофери да сме, не се знае този отсреща що за стока е.
Отговори

Stoil снимка Stoil 30 юли 2008 - 07:32

коментарите са излишни... всеки да си прецени...

важното е, че няма тежко пострадали или дори по - лошо.
умната и повече мислене.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 30 юли 2008 - 07:53

супер си се отървал. Ако беше в горичка и наоколо дървета... абе има лоши варианти много ама добре че няма пострадали освен тенекиите - каското е за това. Убеден съм че си си извадил поука, след толкова гимнастики определено ще ти остане бая време да ти държи хладно и ще караш по-разумно. Това с прещипания нерв му обърни по-сериозно внимание щото... не е шега работа. А колата беше убава, аз така като се каня да правя нещо глупаво ако съм сам в колата щото с пътници карам кат пенсия, си мисля какво може да стане на колата и понеже си я обичам...много внимавам. Така де като не ми пука много за мен мисля за нея :D. Tака вече повече от 3 години да чукна на дърво няма нищо(буквално даже леки ожулвания няма) нито по тази, нито по старата кола.

Умната и дано всичко да се оправи по-бързо!
Отговори

ickko снимка ickko 30 юли 2008 - 07:57

Ей, кофти работа :knee:
Хубаво е, че няма пострадали.
Също е хубаво, всеки който НЕ иска да си види колата в подобно състояние, следващия път като тръгне да изпреварва колона с коли да се замисли какво може да спечели и какво да загуби от това изпреварване :sup:
Макар, че много се съмнявам някой да си вземе поука... и лошото е, че то "веднъж се случва"... :sup:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 30 юли 2008 - 08:24

Съжелявам за станалото.

Хубаво е, че няма пострадали.

Може пък и да е било за хубаво..."всяко зло за добро"...времето ще покаже.
Отговори

kirenski снимка kirenski 30 юли 2008 - 08:38

абе най важното е че си жив и здрав и няма ранени и по лошото,да стане -това ще ти послужи за обица на ухото
Майната им на ламарините ,те се купуват и се правят ,но живота няма ценна
Не се коркай ще си купиш по хубава и по нова
Отговори

radodar снимка radodar 30 юли 2008 - 09:28

Жалко за колицата колего,но така ще е докато повечето мъже зад волана си ползват огледалата за обратно виждане само за да се бръснат в тях,а жените за да се гримират.Работата ми е такава че по цял ден се ядосвам с такива идиоти.

Засича ме пернишки голф на магистрала докато го изпреварвам с около 180км/ч и ми казва"ами аз съм дясно стоящ и съм с предимство",идеше ми да му откъсна главата,но минах леко само с пастиране се оправи каляската!

РS:мислете за тези около вас докато шьофирате!!!
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 юли 2008 - 10:03

 Stoikoff, на Jul 30 2008, 01:00 AM, каза:


Колега, Стойков, първо искам да кажа, че се радвам, че си добре и че все още СИ част от Опелклуб. Със или без Опел ти си член на това общество, наречено Опелклуб. Също така искам да те поздравя и за доблестта и мъжеството, които си проявил, написвайки

Цитат

според мен в тази ситуация има един единствен виновник и ТОВА СЪМ АЗ!
Че не е само твоя вината е ясно и на децата, защото колкото ти имаш вина за превишената скорост и изпреварването на такава колона, толкова и оня, който е тръгнал без да погледне в онези малки стъкълца, наречени "Огледала за обратно виждане". Както и да е, целта не е да сочим пръсти и да търсим виновници, но евала за това, че признаваш грешката си. Много други на твое място биха написали нещо от сорта на "... мамка му и педераст... тръгна без да се огледа..." и т.н., и т.н. Дано този постинг постгне целта си, а за мен ако той накара дори само един водач повече да кара по-разумно, ако предотврати дори само едно ПТП, ако спаси дори само един живот, то той вече си е изпълнил предназначението! Нека спрем тази война по пътищата! Всички знаем, че нашите пътища са по-подходящи за изпитания на космически всъдеходи, отколкото за каране на всички тези мощни автомобили, които се внесоха в България и то по начина, по който се управляват...

Поздрави още веднъж за мъжеството, радвам се, че си здрав и винаги ще си част от този клуб!
Отговори

sauber снимка sauber 30 юли 2008 - 10:16

 Stoikoff, на Jul 30 2008, 01:00 AM, каза:

Според полицаите не е имало какво да направя щом оня е излязал пред мен ,но според мен в тази ситуация има един единствен виновник и ТОВА СЪМ АЗ! Ако карах с позволените 90км/ч щях просто да скоча на спирачките и сега нямаше да четете тази тема.


Позната чувство приятелю...Когато един пич изкочи от една пряка и ме засече, аз карах с 60. За щастие само се подпряхме леко, дори не мога да го нареча чукване...но ако карах с 50 ( ограничението ), това нямаше да се случи...

Но това са минали неща и няма смисъл да се коментират. Важното е да си вадим изводи.

Иначе аз лично се радвам че си жив и здрав, защото гледайки снимките...ми тази катастрофа не е от типа " смяна на боя ". Доста си се потаркалял и наистина е страхотно, че си жив след тези премеждия.

Пожелавам на теб, а и на всички никога повече да няма такива емоций !
Отговори

Stoikoff снимка Stoikoff 30 юли 2008 - 10:57

 tigra79, на Jul 30 2008, 11:03 AM, каза:



Колега в първите 5мин. след инцидента не знаех къде се намирам и само си казвах "леле кво стана , как стана , кой е виновен"...но след това се върнах при колата и огледах щетите и целия ми начин на мислене се промени. Както каза колегата по-горе:

 sauber, на Jul 30 2008, 11:16 AM, каза:

...Важното е да си вадим изводи...


На 4-тата снимка се вижда много добре къде съм бил и повярвайте ми като погледна тая снимка ме побиват тръпки, мислейки си ако колата беше се смачкала какво щеше да остане от мен. В една такава ситуация трябва да се търсят ИЗВОДИ а не ВИНОВНИЦИ. Най-важното е че няма пострадали.

Не мога да кажа че ми е безразлично за колата защото наистина ама наистина много си я обичах. Това е колата която исках, търсих и намерих.Винаги съм я пазил като очите си и съм се ядосвал за най-малките драскотини , но в крайна сметка има и много по-важни работи в живота! Все пак тази кола направи това което трябваше - достави ми невероятно удоволствие да я притежавам и карам и в необходимия момент ме запази жив! Каквото и да ми говорят за опел , не знам колко са колите ,които ще запазят цялоста на клетката при такова търкаляне. Все си мисля че с друга кола тавана щеше да пропадне и да стане много лошо. Винаги съм обичал Опел и винаги ще обичам тази марка.

Надявам се ,че няма да е проблем пак да идвам на сбирките дори сега когато нямам опелче. Когато съм ходил винаги съм срещал супер готини хора !

Благодаря на всички за постовете ви и надявам се ,че тази тема ще накара някой да се замисли

Поздрави
Отговори

batececo снимка batececo 30 юли 2008 - 11:01

Mного неприятна ситуация, важното е, че си останал жив и здрав.
Каското покрива ли щетите (предполагам, че го пишат тотална щета?)


Важното е че няма пострадали!
Мнението беше редактирано от batececo: 08 януари 2012 - 17:47
Отговори

Stoikoff снимка Stoikoff 01 август 2008 - 14:32

Еми колега застрахователите ми предложиха една сума , която бе6е бая малка , като голяма част от щетите не бяха описани. Сега съм пуснал молба за втори оглед и чакам резултати...
Отговори

kirenski снимка kirenski 01 август 2008 - 14:45

 Stoikoff, на Aug 1 2008, 03:32 PM, каза:

Еми колега застрахователите ми предложиха една сума , която бе6е бая малка , като голяма част от щетите не бяха описани. Сега съм пуснал молба за втори оглед и чакам резултати...

тая кола си е тотал
кой ти ги разправя ти я глупости сигурно от БулИнс
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 01 август 2008 - 15:06

Съчувствам ти колега и на мен ми се е случвало да си загубя колата в катастрофа, дори в една тема съм я описал но тази катастрофа ми докара пък Астрата по-нова и по хубава кола. Ако не бях катастрофирал тогава сигурно още щях да търкалям баба Ланча. Важното е че всички са живи и здрави и няма пострдали.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg