Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

вентили в багажното отделение.За какво са?

sodom снимка sodom 13 август 2008 - 16:35

Здравейте. Пиша от името на мой колега. Притежава Астра 1,6 16В комби,97г май. Съвсем случайно видял за наличието на някакви вентили в багажния отсек. Питал и му казали, че били за въздушни възгланици. Аз за първи път чувам за такива. Но, както и да е. Има ли такова нещо при комбито и ако има колко атмосфери държат. Помпи ли се там , какво се прави не знам. Просто моля за повече разяснения. Благодаря
Мнението беше редактирано от Sandman: 13 август 2008 - 18:26
Причина за редактиране:: Колега, попълни си профила според ПРАВИЛАТА!
Отговори

mitko69 снимка mitko69 13 август 2008 - 18:02

Моята е комби и е с помпащисе амортесйори,предполагам че и на колегата е така.Имам един винтил наи отзат в дясно и там се помпят или спадат взависимост от товара ако искаш разбирасе.
Отговори

sodom снимка sodom 14 август 2008 - 08:32

 mitko69, на Aug 13 2008, 07:02 PM, каза:

Моята е комби и е с помпащисе амортесйори,предполагам че и на колегата е така.Имам един винтил наи отзат в дясно и там се помпят или спадат взависимост от товара ако искаш разбирасе.


Благодаря колега. Все пак как да разберем колко да се помпат, ако е нужно разбира се. Иначе казано при товар 400кг на какви атмосфери да се помпат.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 14 август 2008 - 08:47

Ако неме лъже памета, тоя винтил е за помпане на тампоните...не на амортисьорите :dance:
Отговори

stei снимка stei 14 август 2008 - 12:14

помпат се амортесьорите от този винтил но по добре да не ги пипа после почват проблеми а колко се помпат го пише ако не на колата то на ръководството за експлоатация
Отговори

Тодор снимка Тодор 14 август 2008 - 12:25

За амортисьорите е приятелю този винтил! Помпят се ако не ме лъже паметта от 0,6 до 2 атмосфери.Има залепена табелка отзад на капака като го вдигнеш вдясно.И се помпят според товара.Има и теми в които сме писали колко точно беше ...
Отговори

sodom снимка sodom 14 август 2008 - 15:24

Благодаря пичове. Ще потърся в темите.
Отговори

vikzata снимка vikzata 14 август 2008 - 15:34

за амортисьорите е и по книжка се помпат между 0,8 и 5 атмосфери в зависимост от товара
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg