Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Vectra B 2 16 96' 165000км

torbo снимка torbo 25 август 2008 - 22:54

Значи намерих си по обява от мобилето тази кола
http://www.mobile.bg...661398983_1.pic
http://www.mobile.bg...661398983_2.pic
http://www.mobile.bg...661398983_3.pic
http://www.mobile.bg...661398983_4.pic
http://www.mobile.bg...661398983_5.pic

На 165000км пише че е. Кожения салон е много запазен, без дупки, цепнатини и т.н.
Колата е CDX изпълнение с подгряване на седалкте и тракшън контрол като екстри, които си струва да се споменат! С нови гуми е, но имам няколко притеснение относно колицата и моля за отговори на следните въпроси:

1. Добър и надежден мотор ли е X20XEV? Всмисъл, здрав ли е, 165к км плашат ли го (ако се реални де), колко да очаквам да гори градско, спокойно каране?
2. На една от снимките вратата изглежда не- добре затворена, на живо си седи не- добре затворена. това от удар ли е, защото не изглежда удряна, а вратата не е затворена плътно- може ли да се поправи?
3. Човекът, който ми я показваше е баща на продавача, който пък не бил я карал много и колата седяла предимно! Пича имал 3 деца и си имал бусче с което ги развозва (историята стои правдоподобна)! Идеята ми е, че колата си пали без проблеми, но при подаване на газ има едно глъхнене и после се оправя в по- високите обороти. Всмисъл това ще се изчисти ли с каране и какво може да причинява това глъхнене.
4. Бордовото компче е изтекло милото- лесно ли се прави (как)?
5. Има ли как да се хване коя година е? На стъкла е 95**
6. Цената е 6600, ама мисля да я смъкна доста! Ще я карам на сервиз и ще има доста гледане по нея, но като цяло заслужава ли си, както и моля за отговори на въпросчетата ми :) Благодаря предварително!!!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 август 2008 - 23:17

Колега, ето накратко моето мнение:
1. Двигателят е здрав, тия километри не са много за него,
щом пали от раз е добре, за глъхненето трябва да го погледнат
обстойно в сервиза, оборотите държи ли ги равно на празен ход?
2. Относно задната врата, огледай добре задния калник и задната
броня, дали нюансът на цвета не е по-различен от останалите части,
това ще ти покаже дали е пребоядисвана след евентуален удар
отзад, на което може да се дължи този луфт на вратата.
Иначе централното затваря ли я добре, това е важното
на първо време.
3. Дисплейчето за борда се закупува от морга или от форума,
ако има, цената е около 40-50 лв /ако бъркам, да ме поправят/.
4. Напълно е възможно по стъкла да е 95 г., те тогава са произведени,
пък може да е сглобена и следващата година, или тогава е закупена
и регистрирана, това не е проблем. Важното е да е читава колата, коженият
салон и подгряването са сериозни екстри, ако можеш да свалиш на 6000
лева цената, ще е добре.
:beer:
Отговори

torbo снимка torbo 25 август 2008 - 23:25

ми държи добре празния ход и боята изглежда равна навсякъде!

централното на другата врата не работи- това си е ок?!?
Отговори

Maiky снимка Maiky 25 август 2008 - 23:40

Ако ти ня е вземеш, дай кординати и да и се мяткам.
Двигателя е най-добрия за Вектра Б, коплата изглежда добре на снимки, вратата може да е така от удар или просто да са пипали ключалката. Но щом я взимаш от що годе познат, няма какво да се чудиш. Оледай я само за ръжди отдолу, че ако си е 95-та може и да има тук там. Но за 6 незнам какво по-читаво може да вземеш!Успех!
Отговори

torbo снимка torbo 25 август 2008 - 23:43

ще бъде Вектра!!! :beer: :beer: :beer:

аз съм си я заплюл с капарце
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 25 август 2008 - 23:47

Колега колицата май не е лоша, като слушам колегите не се оплакват от този двигател. Но ти пиша с друга идея, годината на производство не можеш да я хванеш по стъклата, това на стъклата си е DOT-а на самото стъкло (датата му на производство) все едно да съдиш за годината на производство по DOT-а на гумите. Единственото което ти дава гаранция е номера на рамата (VIN number) и тук някъде из форума имаше една темичка с пуснати линкове към един сайт където можеш да провериш това, разтърси се (сайта бе руски), пожелававм ти късмет с покупката!
Отговори

torbo снимка torbo 25 август 2008 - 23:54

благодаря колега-
все повече се налитам да я взема тая кола но чакам бирбашията и да се прибере от триград и да пазарим!

а дисплейчето как да стане като да работи нормално?
Отговори

Maiky снимка Maiky 25 август 2008 - 23:56

Щом си я капарирал вече, освен да ти пожелая успех друго не мога...............но от двигателя ще си очарован! Астрата, която взех преди седмица е точно с такава моторетка и разликата е осезаема от 1,8. За ВИН-а колегата е прав, огледай я хубаво и ако имаш възможност я закачи на диагностика, ако има грешки да ги ползваш и като аргумент да свалиш цената! И ни дръж в течение какво се случва с колата!

пс: Ако е с МИД, и ако я вземеш ще видим каква му е буксата, че имам един в повече в гаража! А най-лесно е смяната му с втора ръка!
Отговори

torbo снимка torbo 25 август 2008 - 23:59

ми има trip info и други ама не мога да ти кажа... щото не се чете!
Отговори

Maiky снимка Maiky 26 август 2008 - 00:01

 torbo, на Aug 26 2008, 12:59 AM, каза:

ми има trip info и други ама не мога да ти кажа... щото не се чете!


МИД е! Споко, това не кара колата! Вземи я първо, после ще му мислим!
Отговори

torbo снимка torbo 26 август 2008 - 00:09

:beer: ще пиша като я взема :) :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :sup: :beer:
Отговори

torbo снимка torbo 26 август 2008 - 00:41

бате погледнах ти твоята кола и направо ще ме е срам от моята... мамка му и аз искам така
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 август 2008 - 13:42

Колега колата е ЛУДНИЦА. Гледай на място и ако всичко е ОК взимай , няма какво да сде чудиш!!! Относно двигателя изобщо не го плашат тези 170 000км. Но нали знаеш няма как да е натези километри.Централнот се оправя на 100 % така , че не му мисли. Най вероятно е произведена през 1996г. през 1995г. моделите предимно са с по стария двигател. През 1996г. започват да слагат X20XEV.Но това по номера на шасите веднага ти казвам кога е произведена. За разхода какво да ти кажа икономичен автомобил , като се има в напредвид мощноста , която има и кубатурата. При мен рекорда ми е бил извънградско без климатик и скорост около 100 км 6.1 литра с Н98 бензин.
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 26 август 2008 - 14:41

Градски разход в София за този двигател , май под 12/100 не можеш да смъкнеш, при спокойно каране. Поне моята дава толкоз (комби 99г.) с бензин 95.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 27 август 2008 - 08:26

 svetli_78, на Aug 26 2008, 02:41 PM, каза:

Градски разход в София за този двигател , май под 12/100 не можеш да смъкнеш, при спокойно каране. Поне моята дава толкоз (комби 99г.) с бензин 95.

Е под 12 градско в София няма как да стане , да градско си похапва прилчно бензинец X20XEV-то но все пак колите с мотори по 1.6 и 1.8 и те си похарчват малко над 10 градско в София. Според мен разхода не е голям за кубатурата и мощността на автомобила.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 27 август 2008 - 11:39

 ivanov_km, на Aug 26 2008, 02:42 PM, каза:

През 1996г. започват да слагат X20XEV.Но това по номера на шасите веднага ти казвам кога е произведена. За разхода какво да ти кажа икономичен автомобил , като се има в напредвид мощноста , която има и кубатурата. При мен рекорда ми е бил извънградско без климатик и скорост около 100 км 6.1 литра с Н98 бензин.


екотека го има от 95-та още на старите вектри и нея му първа модификация се слави с доста по-добър вървеж след мънечко модификация. Този няма да е такъв ще е като в астрата ми. И най-вероятно ще е и със същата скоростна кутия(F18) която е по-пъргава от тази която после слагат на фейслифта след 98-ма(F23). Разхода ще ти е 12-13 градско. Приготви се от сега за разхода да не се плашиш после :). 1.8 годи 2л надолу. Но пък е наистина по-пъргав мотора особено на висока скорост. Ако беше астра щях да ти препоръчам 1.8-цата щото е по-леко купе и му стига ама на вектрата 2-ката не и е в повече като мотор. Мотора по принцип е доста безпроблемен, заедно с 1.8 се славят с много малко дефекти и цените на частите паднаха последните години доста и дали поддържаш ХЕ или екотек няма гоялма разлика. Понася газов инжекцион превъзходно с обикновените газови не чувам добри отзиви. Извън града гори 7.5 с климатик, без ще е по-малко. От бензините - мда харесва 98 повече :) ама и 1.6-моното ми го харесваше.

Кожения салон е много хубаво нещо, но изисква подръжка особено възрастен като този. Ако го поддържаш обаче няма износване. Виж в "интериор" има тема за поддръжка на кожа там съм изписал 2 тона инфо кое как и защо ;).

Иди на един елкон в официален сервиз 35лв ще е да ти кажат с мотора как стоят нещата(така по обясненията стъпковия мотор е зацапан) и на тенекиджия да я огледа кое как е отдолу и отгоре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg