Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Някой във форума занимава ли се с внос на коли

Urgan снимка Urgan 23 септември 2008 - 13:32

Дали някой от съфорумците се занимава с внос на коли, и ако да, да му задам 2-3 въпроса :icon_wink2:
Отговори

andrey снимка andrey 23 септември 2008 - 13:40

казваи колега от дупница съм сам си направи сметка
Отговори

Urgan снимка Urgan 23 септември 2008 - 13:48

Ами замислям се за внос на кола и питането ми е може ли някой да внесе кола по мои изисквания за самия модел, оборудване и тн и тн. Какви комисионни и горе долу какви цени би могло да струва даден автомобил. Засега питането ми е принципно но в близко бъдеще се надявам да се осъществи нещо.
Отговори

andrey снимка andrey 23 септември 2008 - 13:51

колега нямаш проблем внасям от германия коли по твои избор каквато кажеш,но без капаро поне половината пари зависимост от колата няма как да стане
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 септември 2008 - 14:07

Когато решиш, че си търсиш сериозно кола - имам приятелчета в Германия и Австрия, които си по 2-3 пъти в годината си идват в България. Вече докараха на приятелчета коли, ако си сериозен - ще останеш доволен! За тях също е "оферта", защото ще си дойдат с кола и повечко багаж :icon_wink2: Само трябва наистина да си сериозен и да има хубава оговорка с паричките... и естествено да не искаш някоя нова А8-ца, че ще е трудно :thu:
Отговори

Urgan снимка Urgan 23 септември 2008 - 14:31

Е чак А8 няма да искам, трябва доста банички да не изям за такава кола :icon_wink2: По въпроса за колата съм решил за Астра комби Ф 96-98г. до 101 кончета, разните му там ел мел климатик и други глезотии :). Според вас горе долу колко парички ще излезе такава колица. Да за капарото съм съгласен че трябва да е така но преди да започна нещо да правя трябва горе долу да знам някви цени.

Moonlord много ме заинтригува това което казваш...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 септември 2008 - 14:55

Ами - отваряш всичките възможни сайтове за коли в Германия и почваш да търсиш ;) Така хем ще си направиш сам представата по колко вървят ;) Колкото по-малко ги разкарваме момчетата (ако), толкова по-добре ще е и за теб и за тях :) А ако наистина почваш да търсиш - ще им кажа да се ослушват. Точно единият от тях докара за майка му една невероятно слънчева Astra F 97ма, готиното зеуено за никакви пари, но просто му изпадна оферта от познати там ;) Така попринцип се взимат читави коли за разумни суми! :)
Отговори

Jorata снимка Jorata 25 септември 2008 - 10:23

Имам такава Астра 97г 1,6 с климатик и ел стъкла и ГАЗ! Тук ще ти дойде на 4000лв! :icon_wink2:
Отговори

nanio снимка nanio 25 септември 2008 - 18:44

Аз бих ти предложил да си потърсиш кола тук. Щом става въпрос за Опел Астра Ф (предполагам), то едва ли ще спестиш много. В България се наводни с всякакви коли. Тук, не си длъжен да даваш капаро и да се чудиш какво ще ти купят. Обикаляш автокъщите гледаш, пробваш, харесваш, пазариш се и купуваш. Аз всичките си коли по този начин съм купил.
Отговори

Urgan снимка Urgan 27 септември 2008 - 16:51

Благодаря за меннията на отзовалите се колеги. Ще помисля и по двата варианта и като реша кое ме устройва ще задействам нещата. Засега ще си ходим пеша <_<
Отговори

msi200 снимка msi200 27 септември 2008 - 18:23

Astra F от Германия ще е изгнила 99%, от тия години Опел по-добре от Италия :):)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 септември 2008 - 20:01

 msi200, на Sep 27 2008, 07:23 PM, каза:

Astra F от Германия ще е изгнила 99%, от тия години Опел по-добре от Италия :):)

Много ги разбираш ти тия работи. Предполагам, че Астрите на огромна част от форумците се вместват в тоя един процент, който великодушно си им отпуснал!
Отговори

msi200 снимка msi200 27 септември 2008 - 23:46

Повервай ми, ходил съм до Германия специално за Астра Ф, ама така и не купихме тогава. Причината беше, че повечето са изгнили. И то не само по автокъщите, а и по улиците. И това беше в Бавария, където климата е сравнително по-мек.
Отговори

imitev снимка imitev 27 септември 2008 - 23:57

Ако си търсиш точно конкретна кола - никога не давай капаро...

Човека ще ти докара ПЪРВАТА такава, която намери...

Пробвал съм - и единственото което поисках е да е комби, бензин :dance:

Автоджамбазите винаги могат да те изненадат <_<
Отговори

plamen4o снимка plamen4o 01 октомври 2008 - 12:19

 За тези които ще купуват първата си кола, да споделя малко личен опит.

 Роднина на моя близка/който живее в Германия/ ми вкара колата/на непознат капаро не давам за нищо на света/. Парите му ги преведох по банков път в евро. Цялата негова услуга стурваше 1000 лева. Не е евтино, така че, колкото по- скъпа е колата толкова повече има смисъл да я внасяш. Най- добре виж е на мобле.де, обади се на собственика, уговорете се, иди с автобуса да си я вземеш сам. Ако си икономичен- това е най- евтиния вариант. Аз реших да си платя, защото не разбирам много, а човекът все пак ги оглежда и преценя, а такава грешка идва солено.

 Колата си я избрах аз от мобиле.де, той я огледа , хареса я и ми я внесе до Сф. Колата беше от автокъща. Аз я купих на обявената цена в мобиле.де, той се е пазарил и каквото е свалил си остава за него. Обикновено това са максимум от 5-6%от обявената стойност/ако идеш на място тези парички ги спестяваш/. Всичко стана за 10 дни макс или 5 дни след като бях пратил парите.  За кола от 4000лв ми се виджа малко безсмилено да дадеш още 1000.

 Другото на ръка е, че колите които се продават в автокъщи в БГ са 80% блъскани и оправяни и 20% не са на реални километри. Българина е хитър, купува блъснато за жълти стотинки и ти я продава след ремонта като нова, така че, отваряй си очите ако решиш да купуваш от България. 


 Истината е, че ХУБАВИТЕ коли струват много пари и не е странно, че един си същ модел и година могат да имат двойна разлика в цената/говоря за мобиле.де/-в България всички са от евтините там/вече скъпи тук/, за да спечелят повече от тях. Ако искаш колата ти  да прилича на нова, и да върви като нова, трябва да си платиш повече. Колата от Германия излиза малко повече пари от тази която ще купиш в Бълграия,но ще бъде пъти по- запазена.



 Успех с избора. И късмет най- вече. 





  
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg