Опел Клуб България: Zafira трудно пали студена - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Zafira трудно пали студена Z18XE

#21 Потребителят не е активен   Balio75 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Zafira A ZX18XE1
  • Регистриран: 21.12.2020

Публикувано: 21 декември 2020 - 22:15

vladata, на 07 ноември 2016 - 20:49, каза:

Публикувано изображение

#22 Потребителят не е активен   dvasilev 

• Вече сам си сменя маслото...
  • Група: Модератори

• Автомобил:Opel Zafira A Z18XE
  • Регистриран: 04.11.2016

Публикувано: 11 юни 2021 - 16:49

Здравейте колеги,
От известно време забелязах, че колата не винаги пали веднага като завъртя ключа, а след малко закъснение (~секунда). Последните дни също усещам че сякаш не дръпа толкова много при тръгване.
Във вторник вечерта обаче въобще не успях да запаля. Стартерът върти, ха да запали и все едно се дави и гасне. В сряда сутринта успях да запаля няколко пъти, даже тръгнах но не успях да я изкарам от гаража (на баира загасна). После пак не искаше да запали, или пали и гасне.
Звънях на Бижо да му я закрам с пътна, но ми затоври няколко пъти и затова намерих местен майстор в квартала. Той забеляза, че свещите са целите омазнение с масло, а капакът на клапаните е пукнат.
Намерил е стар капак за 90лв (нов само от опел за 1300лв има) и го е сложил, като е сменил свещите и е почистил лулите. Дебитомера също е почистен, но промяна в запалването няма.
Грешки е имало доста - основно свързани с горивната смес, но след като са почистени няма.
По принцип карам на газ. Звъннах на Мишо да го питам дали може да е свързано, а той ми каза да покарам няколко дни само на бензин, но проблемът е че даже не мога да я запаля.
Последно ми бяха сменяли кондензатор + дехидратор за климатика, но това не би трябвало да има отношение.
Ако някой може да сподели възможни причини, благодаря !
поздрави,
Публикувано изображение

#23 Потребителят не е активен   dvasilev 

Публикувано: 14 юни 2021 - 11:44

Здравейте колеги,
Звъннах на майстора - сменил е дебитомер, но не е решил проблема (ще го върне). Каза, че може да е от бензиновите дюзи, тъй като не се кара на тях и иска да ги сваля за почистване. В редките случаи, когато колата запали - ако е на газ е ок, но ако е на бензин гасне.
Звъннах на Мишо газ, а той каза че за толкова години не е срещал проблем със запушени дюзи. Трябва да се провери помпата с манометър и най-вероятно ще е проблем с помпата.
Звъннах и на още един майстор, който също потвърди, че първото нещо при не-палене е да се провери безниновата помпа са манометър. Може да има също пукнат маркуч там. Има възможност колата да се сетне да пали на газ ако е топла, ако не пали и на двете най-вероятно е датчик колянов вал. При мен обаче щом на газ е ок, значи отива към горивна помпа.
Бижо пък ще може да ме вземе чак в четвъртък, ще видим какво ще направи дотогава този майстор. Междувременно, може да ми пишете на лично ако знаете читав сервиз, за да имам резервен вариант за вбъдеще :)
Публикувано изображение

#24 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

• Автомобил:Astra H OPC Z20LEH
  • Регистриран: 13.09.2008

Публикувано: 14 юни 2021 - 11:53

Често срещан проблем с налягането. С манометър да измери налягането майстора на рейката. Може помпа, а може и напукан маркуч при кошничката. В кой квартал ти е удобно, имам човек в Люлин на Орион

Мнението беше редактирано от IvailoM: 14 юни 2021 - 11:54

#25 Потребителят не е активен   dvasilev 

Публикувано: 14 юни 2021 - 12:32

IvailoM, на 14 юни 2021 - 11:53, каза:

Често срещан проблем с налягането. С манометър да измери налягането майстора на рейката. Може помпа, а може и напукан маркуч при кошничката. В кой квартал ти е удобно, имам човек в Люлин на Орион

Здрасти Иво,
Благодаря ти за отговора!
Голям карък ударих! Бижо беше зает предната седмица, имах един майстор в квартала, който пък вече не е тук, а и не се занимава със сервизи, един друг комшия и той беше зает. И си викам зафира - най-масовата кола, където и да отида все ще намерят защо не пали, ама йок... Аз да се бях хванал по-добре щях да се справя, ама няма време, а и не ми е това работата. От бързане (трябваше ми за уикенда), та сега седмица и горница ще е в сервиза. Тъпото е че дадох 100лв за пътна помощ (50лв да ме издръпат и още 50лв да ме закарат на 100 метра :) та сега пак може би ще се наложи, но никой не ми е виновен.
В Овча Купел съм по принцип, но ми трябват резервни варианти за сервиз в София, за да знам за друг път, без значение квартала. То за пътната помощ цената в София е една.
поздрави,
Публикувано изображение

#26 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

Публикувано: 14 юни 2021 - 12:48

Имаш поща :)

#27 Потребителят не е активен   dvasilev 

Публикувано: 14 юни 2021 - 20:16

Взех днес колата - оказа се спукано маркуче на горивната помпа (на 2 места), както пишеше и в темата.
Общо 320лв - смяна на капак на клапаните, гарнитура, свещи и маркучето; 3 дни и половина работа. Сервиза се намира на бул.Монтевидео кв.Овча Купел до Фантастико, а майсторът е Лъчо.
поздрави,
Публикувано изображение

#28 Потребителят е активен   IvailoM 

• Форумен Шаман

Публикувано: 14 юни 2021 - 20:40

Познаааааххх :clapping:

#29 Потребителят не е активен   JorkataG 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra H Z17DTH SW
  • Регистриран: 18.03.2010

Публикувано: 15 юни 2021 - 13:45

IvailoM, на 14 юни 2021 - 20:40, каза:

Познаааааххх :clapping:

На боб, леща?
Публикувано изображение
Ако нещо не е развалено - побъзикай го, може пък да се счупи ... :)
Изкарали умовете на пазара, всеки пак своя ум си купил.
Публикувано изображение

#30 Потребителят е активен   javor_bg 

• Ветеран...

• Автомобил:Elantra 1.6 107к.с. G4ED 2003г.
  • Регистриран: 10.01.2005

Публикувано: 18 юни 2021 - 14:53

Хубаво, а налягането на помпата видяхте ли дали е добре в крайна сметка ? Как са се изцапали свещите с масло ?

По принцип има вариант на някои газови инжекциони принудително палене на газ със задържане на копчето за превключването на газ /бензин. Просто въртиш , докато държиш копчето натиснато.

Мнението беше редактирано от javor_bg: 18 юни 2021 - 14:53

#31 Потребителят не е активен   dvasilev 

Публикувано: 21 юни 2021 - 07:00

Виж мнениеjavor_bg, на 18 юни 2021 - 14:53, каза:

Хубаво, а налягането на помпата видяхте ли дали е добре в крайна сметка ? Как са се изцапали свещите с масло ?

По принцип има вариант на някои газови инжекциони принудително палене на газ със задържане на копчето за превключването на газ /бензин. Просто въртиш , докато държиш копчето натиснато.

Здрасти колега,
Налягането е било към 1 бар преди смяната на маркучето (в autodata го давали към 3.5), след това не го питах дали го е мерил. Под капака на клапаните имаше масло още от преди това и майстора каза че от него свещите са били омаслени. Показа ми стария капак - на едно място имаше отчупено парченце, каза че е възможно предния майстор, който е отварял капака да го е счупил с отверка (ако е бил намазан със силикон); сега не ми сложи силикон.
Иначе уикенда пътувах на дълъг път и забелязах, че колата в ниските обороти (обикновено като превключвам скорости) леко придърпва. Пробвах на по-висока предавка с ниска скорост да натисна педала на газта до края и тогава доста придърпа и светнаха чековете. Един познат я закачи на диагностика и показа грешка на 2ри цилиндър, след като зачисти грешките в момента няма грешка но пак има придърпване (последно на 2000 оборота като включвах 3та забелязах). Също като я оставим на свободна се чува през равни интервали, че тръгва леко да загася.
Публикувано изображение

Споделете тази тема чрез:

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg