Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Спукан изпускателен колектор

Makaveli1990 снимка Makaveli1990 08 септември 2019 - 23:53

Здравейте !
Интересувам се от втора употреба изпускателен колектор за Опел Астра Г 1,6 75 коня 1999 година, бензин, стария двигател. Проблема е, че колектора е спукан в долната си част и когато работи двигателя бръмчи като ремус. А да не говорим когато се подаде газ. Нов не ми се купува, защото цените започват от 250 лева нагоре. Казаха ми за заваряване, но нямало смисъл понеже не се знае колко дълго ще издържи заварката. Дори и да се нагрее цялата част, както трябвало. Материалът е от чугун доколкото ми казаха. Засега един познат майстор ми го залепил ( не знам с какво ) временно докато намеря колектор, колкото да не бръмчи и да будя всички от блока сутрин примерно :D
Търсих из чичо Google от поне 7-8 сайта, дори и OLX, но засега нищичко. Та затова Ви питам дали някой знае от къде мога да се сдобия с такъв колектор ?
Благодаря предварително !!!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 септември 2019 - 07:05

Моргата
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 септември 2019 - 07:12

Добре дошъл във форума! Това 8 клапановия мотор е нали? Монтира се поне в 5 модела. Пусни си тема в подфорум "Купува". Ъпвай редовно. Във фейса има и три групи "Опел, купува-продава". Пусни и там обява.
Отговори

benzy снимка benzy 10 септември 2019 - 19:22

Отиваш на cars.bg задаваш търсене само на ударени и за части и ще ти излязат резултати на разпарчелосани. Гледаш за твоя мотор, после звъниш наред :)
Отговори

Makaveli1990 снимка Makaveli1990 11 септември 2019 - 09:26

Благодаря на всички за съветите ! Действам и дано скоро да намеря ! Още веднъж благодаря ! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg