Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

За ръждата и Инсигниите

pentolini снимка pentolini 14 април 2016 - 17:42

Здравейте Колеги,
моля за вашите коментари и наблюдения по темата. От известно време се оглеждам за нова кола и както се предполага трябва да е Инсигния. Започна едно оглеждане, едно заглеждане, обикаляне по автокъщи и къде ли не, и какво да установя?!- Ръжда.... Гледам от долу - ръжда. Генерациите станали на лисици, кафяви та не е за вярване. Носачи, задни мостове- съмнително мътни и на петна(по-добрите екземпляри). И това на коли на по 5-6 години. Реших, че това е защото в Бг просто вкарват най-големите боклуци било то удряни, неподдържани и секви такива. Започнах да заглеждам коли купувани от тук(в Бг), карани тук, поддържани тук и то в гаранция. Същата работа. В момента карам Вектра Б от 2000г и да ви кажа, отдолу изглежда по-добре от това, което видях до момента в при Инсигниите. Моля за вашите коментари. Бъркам ли в преценката си или......?
Отговори

детеборе снимка детеборе 14 април 2016 - 19:44

Кво да бъркаш, всичко де що е от Германия, Австрия, Швейцария е леща... на пляскуди се кърти таз ръжда .. За мен е най добре да е италянка, предпочитам да правя мотор отколкото купе ( от ръждата няма бягане)
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 14 април 2016 - 19:50

По генерацията има кафеникави наченки ръжда, но носачите мисля са алуминиеви - до сега не съм виждал ръждиви. Търси от тук. Поне сервизния интервал е съкратен на половина.
Отговори

Silencer снимка Silencer 14 април 2016 - 20:37

Факт - карам италианка и правих всичко: мотор, кутия, окачване, спирачки,но купето е 6+, никаде ама никаде няма ръжда.И да ти кажа ми е кеф, предпочитам всичко друго пред ръждата.

Избора е какво си готов да приемеш като забележки - аз съм на мнение да търсиш от Италия.
Успех.
Мнението беше редактирано от Silencer: 14 април 2016 - 20:38
Отговори

CH_M снимка CH_M 14 април 2016 - 20:46

 Silencer, на 14 април 2016 - 20:37, каза:

аз съм на мнение да търсиш от Италия.

+1 :thu:
Отговори

sathv снимка sathv 14 април 2016 - 22:40

Човека говори за Инсигния 2010+, не за коли от миналия век. Кво ще Ви стопли, че колата ще стои като Не ръждясъл паметник, щото ремонта по новите двигатели, кутии и електроника е на безбожно високи цени, необходимост от извършване във фирмени сервизи и със песиместична прогноза за надеждност в бъдеще? Колкото и да ръждяса 10 години ще изкара без да се разпадне. Тя за толкова е проектирана. Туй не е астра Ф и C16NZ където частите са жълти стотинки макар и китайски боклуци и поддръжката е песен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg