Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Светна чека след смяна на маслото

Rumo снимка Rumo 21 април 2022 - 14:00

Днес реших да сменя масла и филтри, като след прясно купен автомобил на 180 000 км
Тия вече никъде не искат да сменят с консумативи на клиента. Демек не им се печели от работа, а от продажби с 50% горница!
Както и да е, намерих едни срещу 50лв ми ги смениха, ама се заключиха и не ме пуснаха и сега винаги остава съмнението, "а дали ми смениха горивният?"

Но не е това проблема. Веднага след излизане от сервиза видях, че ми свети постоянно чека на мотора

Публикувано изображение

Върнах се питах нещо да са откачали- датчици, матчици--нищо, "нищо не сме пипали" и така много ясно, че не са.

Тя тая лампа е за 100 неща, ама в ръководството пише конкретно "Неизправност в системата за контрол на емисиите"

За 5-6км градско си върви. натиснах я 2-3-4-та има си мощност, ускорява, нищо нередно не виждам.

Ако откача акумулатора и изчакам евентуално да изчезне.. или мога ли да си вкарам по-голям автогол с това откачане?
Или в сервиз да ми я чистят? Дай боже да е само за "чистене", а да не да ми скапаха някоя сонда, че точно срешу празниците и ще пътувам натам-насам.
Мнението беше редактирано от Rumo: 21 април 2022 - 14:19
Отговори

benzy снимка benzy 21 април 2022 - 14:49

Според мен в сервиза да ти прочетат грешката. Точно защото може да са 100 неща само грешката ще покаже поне що годе кое е то.
И това с откачането на акумулатора мисля, че трябва да го забравим - вършеше работа в по-аналоговите коли с простата електроника
Отговори

Rumo снимка Rumo 21 април 2022 - 15:05

Да де, ама ако е временна, след откачането на някой сензор може и така да изчезне.

Поне като гледам дебитомера трябва да са откачали, че той е вързан на кутията с въздушният филтър и ако е била я на контакт колата, да е набила грешка
А за другите 2 филтъра - маслен и горивен има ли нещо, което да се откача и евентуално да даде грешка след това?
Няма как колата да я вкарам без грешки и като я свалят от подемниците да е с грешка на мотора - от въздуха на високото ли я направи.
Проблема трябва да е някъде в тия 3 филтъра или нещо около тях.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 21 април 2022 - 15:26

С самодиагностика ще покаже номера на грешката-освен само тоя модел да я няма ...... :confused:
2 минути работа и после в нета виждаш номера на грешката какво означава!
Мнението беше редактирано от ZIGI: 21 април 2022 - 15:29
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 април 2022 - 10:34

Няма самодиагностика при Astra J, ще трябва да я заведеш на диагностика. Грешката ако не е налична в момента чека ще угасне сам, не разкачай акумулатора. Провери дали добре са щракнали куплунга на дебитомера. На мой колега му беше светнала грешка(проблем в горивната система) заради запушен горивен филтър и колата си вървеше, но казваш че твоят е сменен, евентуално някакъв въздух да е останал...
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 22 април 2022 - 10:35
Отговори

sathv снимка sathv 22 април 2022 - 17:40

Прочетете я колата и ще се разбере. Да не се окаже, като на една позната, че след смяна ма накладки са и "изтръскали" карантията от катализатора и втора ламбда сигнализира.
Отговори

Rumo снимка Rumo 22 април 2022 - 17:54

Снощи изчезна сама индикацията. Тази сутрин преди да тръгна пак не светеше. Радостта беше силна, но кратка :(
Няколко км. по-късно спрях на място и на свободна усетих лека неспокойна работа на мотора- оборотите бяха паднали нещо на около 700 мисля, и след малко същият чек се появи.
Продължих да си карам безпроблемно със светеща лампа и като се прибрах откачих и дебитомера и акумулатора. След 15 мин запалих и пак изчезна.
Изминах 30-на км и засега я няма, но явно нещо в гориво-въздушната моментно прави номер.

Ако се появи пак по празниците след тях ще се ходи на диагностика, няма начин
Мнението беше редактирано от Rumo: 22 април 2022 - 17:57
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 април 2022 - 19:03

И да не се появи, което ти го пожелавам иди и виж каква грешка е записала 50-60лв. няма да те съборят предполагам. Провери и връзките на въздуховодите между въздушният филтър и дебитомера дали са стегнати щом се съмняваш в тях.
Пиши и от кой град си, може да има колега който да те насочи към добър сервиз.
Весели и безаварийни празници!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg