Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Ретро мотоциклети

Commodore_69 снимка Commodore_69 03 март 2008 - 18:50

Та темата не е за Опел, даже не е за автомобил, та ако прецените, че не е за тук я изтрийте. Имам един мотопед Капитан от 1956г. Принципно машинката е много добра, може да се кара и като велосипед, защото има педали и отделна верига и зъбно колело от това, което се задвижва от двигателя. С декомпресор е и се пали като се позасилиш с педалите и пуснеш декомпресора - същото е като да запалиш кола с бутане на скорост. Проблемът е, че като бяхме хлапета с едно приятелче се возехме насам натам с него и оня красавец веднъж му беше залял целия двигател с вода, за да изстинел, в следствие на което бобините в магнета дадоха фира, а за мотор на 50+ години не се намират под път и над път.

Дали някъде има някой, който се занимава с такива ретро мотопеди и който може да ми помогне да намеря бобините или пък на който да го продам? От няколко години си седи така на двора и първо че ми пречи, второ че ме е яд да го гледам как седи и ръждясва, а не искам да го върна за старо желязо, защото е грехота. Та някой има ли идея дали може да се направи нещо за възстановяването му или пък да ме насочите към някой, който би се хванал да си го оправи? Аз интерес да го карам нямам, така че основната ми цел е продажба/отърваване. Въпросът опира само до това за колко и на кого (другият вариант е ясен - Гара Искър...). <_<
Отговори

kapitan снимка kapitan 07 март 2008 - 00:53

Пусни една снимчица и цена или само едното и ще умуваме.
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 07 март 2008 - 20:12

Снимки ще пусна утре. Иначе за цена, знам ли, все пак не е в движение. Ще поразгледам из тоя "байкърски" форум и ще измислим нещо.
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 09 март 2008 - 23:34

Така, нещо не можах да се оправя със снимките, но ще се опитам да опиша адекватно състоянието му, докато сваря да го снимам. Та така - принципно бобините са 2, едната я няма, но другата е същата като нея. Преди време един познат, интересуващ се от мотори я взе, за да търси такава, така че трябва да си я взема, за да може да се търси по нея. Липсва накрайника на ауспуха - частта, при която от широката тръба, излизаща от двигателя се преминава към една тъничка, през която излизат изгорелите газове. Аз лично съм я свалял преди време, така че има шанс да се появи като си разтребвам гаража, евентуално. Ръкохватките са като на мотор Балкан оригинално, но газ-та е сменяна с такава от Симсон, но това лесно може да се оправи, като се намери такава от Балкан. И последното е, че палчето за пускане/спиране на бензина се е отчупило. Други проблеми няма. Задната спирачка е тип "контра", като на колелата, нали е с педали... Иначе за пари, мисля си, че повече от 50-тина лева в това състояние не струва. Много ме е яд, че от детска глупост преебахме (не аз де, ма поемам и аз отговорност) движеща се антика, която можеше в момента да струва много! Но какво да се прави, станалото, станало. Та ако някой проявява все още интерес, ще се постарая и снимчици да му направя няколко.
Отговори

radoev снимка radoev 10 март 2008 - 02:16

Айде давай ги тия снимки да видим това чудо. Аз преди 5 дни си купих поредното АВО, много се кефа как бачка. И то си е антика - 1958г
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 22 март 2008 - 15:11

По-добре късно, отколкото никога. Най-после го наснимах мотора. На съм си играл да го позабърсвам, защото набързо го щракнах, така че се вижда 100% в реалното си състояние. Магнета само му е разглобен в момента и не е на мотора. А тръбата, дето се явява като облегалка е слагана от мен и моя приятел преди години, не е оригинално към мотора. Ето го и албума:
Kapitein 1956
Отговори

viperr снимка viperr 22 март 2008 - 20:39

За да почне да работи и да пали,най-лесно става с динамо-магнет от пусков двигател на трактор.Оста ти става за това, само че с динамо магнета няма да имаш фар, иначе не ти трябват бобини нищо
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 29 март 2008 - 16:56

 viperr, на Mar 22 2008, 07:39 PM, каза:

За да почне да работи и да пали,най-лесно става с динамо-магнет от пусков двигател на трактор.Оста ти става за това, само че с динамо магнета няма да имаш фар, иначе не ти трябват бобини нищо

То това хубаво, но както написах в началото, нямам интерес да го карам, така че не ми се и занимава да го оправям. Аз време ако намеря за странични дейности Рекорд-а ще си правя, така че ако на някой му се занимава - да свирка.
Отговори

viperr снимка viperr 30 март 2008 - 21:40

Ми аз бих го взел :) кажи някаква цена :)
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 30 март 2008 - 22:38

 Commodore_69, на Mar 9 2008, 11:34 PM, каза:

Иначе за пари, мисля си, че повече от 50-тина лева в това състояние не струва.

Еми това съм написал и преди, кажи устройва ли те, даже дай на ЛС и ще се разберем нещо. По-добре някой да си го оправи, отколкото да събира ръжда само, а и ми е жал на вторични да го върна. :newsm05_41:
Отговори

viperr снимка viperr 31 март 2008 - 16:32

Мда можем да помислим остава само 1 Въпрос, въпросище да кажа :) как да го докарам до Бяла Слатина което са 130 км от София :(:(:(:(:(
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 31 март 2008 - 19:30

 viperr, на Mar 31 2008, 04:32 PM, каза:

Мда можем да помислим остава само 1 Въпрос, въпросище да кажа :) как да го докарам до Бяла Слатина което са 130 км от София :(:(:(:(:(

Ем само като идея - свалят му се гумите и вилката да речем, гледам Астичка караш, предполагам хечбек, та като знам при мен на Кадет-а колко място се отваря като му свалиш задната седалка, мисля че и при теб е горе долу същото и трябва да се събере.
Отговори

viperr снимка viperr 31 март 2008 - 19:37

бах утре ще питам колко ще ми иска куриер :) нямам никакво свободно време но ще измисля нещо :)
Отговори

GT 51 снимка GT 51 05 април 2008 - 21:14

:newsm05_41: Колега, ако не си продал моторетката,аз ще я купя.Дай на лс координати и мога още утре да я натоваря.Поздрави :blahblah:
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 05 април 2008 - 21:48

Ами не съм. Колегата не се оади повече, предполагам проблемите с транспорта са го отказали. За Горубляне става въпрос иначе, малко по-късно ще пусна карта с точното място, че сега ме чакат да излизам. Утре цял ден съм си вкъщи, така че ако искаш заповядай. Ето ти и телефона ми: 0878 365 675 - Симо.

П.П.
Горубляне, Преслав 3
Отговори

GT 51 снимка GT 51 07 април 2008 - 23:24

:newsm05_41: Така, моторетката я вземам със сигурност,посъбери и чарковете на купче,утре ще звънна да се разберем .Поздрави. :blahblah:
Отговори

viperr снимка viperr 08 април 2008 - 01:04

Яко за моторетката вземи я :( на мен ми изгоря компа и сега ще вземам нов..... затова се отказах и нямам от къде да влизам в форума :thu: тъпото енерго :thu:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 09 април 2008 - 21:53

:thu: Аз и намерих чисто нов двигател, обаче с някой елементи не съм запознат много, надявам се ако има нещо да помагаш, пък аз ще черпя с граовска домашнярка. :thu:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 септември 2008 - 19:15

Здравейте, колеги! Не знам дали на някой от вас му е хрумвало да покаже някогашната българска гордост при мотоциклетите, но е грехота да не ви покажа първото превозно средство на баща ми- Балкан 50. Точно на 41 години е, което означава, че е роден през далечната 1967 година. В движение е още и баща ми си го кара почти всеки ден. Единственото неоригинално нещо по него са амортисьорчетата с пружините: от по- нов модел са. Всичко друго е оригинално. Дано да ви хареса моторетката, с нея са свързани много хубави спомени от моето детство.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

GT 51 снимка GT 51 02 септември 2008 - 19:25

:newsm05_41: Е аз българска моторетка нямам, но имам един Каптейн 1956г. в момента реставрацията е замразена поради липса на две основни бурмички, но скоро ще ги има . А също и предишния собственик го чакам от САЩ, за да ми даде и той някой основни части...Можете да видите снимки , има отделна тема за това..:) :25: Поздрави :25:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg