Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

AstraG I koni

dimott снимка dimott 01 април 2009 - 08:23

Сега предварително се извинявам ако има тъпи въпроси.
Та взех колата с амортисъори и прожини кони, предните бяха заминали и ги смених с Билщаин коио свършиха за 10000км и сега е някакъв ужас, и си мисля дали съм взел точно каквито трябва смисъл да не са ми дали за нормано окачване. сега трябва пак да ги сменя и мисля да си сложа Кони но как да разбера какви точно? Предните ги изхвърлих така че няма от каде да видя кви точно са били :icon_wink2: как да разбера дали са къс ход или не и какви точно да поръчам :kuku:
мн. ще се радвам на малко помощ
:kuku:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 април 2009 - 08:38

Най-вероятно са ти дали сток амортисьори и са заминали.Можеш да си вземеш регулируеми на Кони,ако имаш парици
Мнението беше редактирано от IvailoM: 01 април 2009 - 08:38
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 април 2009 - 08:42

Виж задните какви са, може оттам да се ориентираш кой модел да търсиш.
Отговори

dimott снимка dimott 01 април 2009 - 11:50

качих я на канал свалих и гумата и нищо единственото което видях е лепенка Кони и нищо др. незнам дали някаде по самя амортисъор няма щамован някъв номер а не ми се правят експерименти че цифрите са страшни.

идея нямам как да разбера кви точно ми трябват :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 април 2009 - 12:12

Ако са истински трябва да имат щампа с номер.Поне при мен на Fk-то е така
Отговори

Оги снимка Оги 01 април 2009 - 12:19

Няма какво да ги гледаш задните ...

Виж номера на предните пружини и провери в каталога на КОНИ с кой номер амортисьор се окомплектоват. Ако трябва им пиши един имейл! Ако не можеш да се оправиш дай ми номера на предните пружини и ще ти кажа. Ако искаш мога да сляза да видя номера на моите аморт., те ги дават от сток до -30 пружина да стават, мисля, че ще ти свършат работа.
Иначе прав си, правилната окомплектовка е от критична важност за живота на амортисьора ... докато не си убеден, че си купуваш правилния недей бърза!
Мнението беше редактирано от Оги: 01 април 2009 - 12:22
Отговори

dimott снимка dimott 01 април 2009 - 16:38

така предни 071 а задните 072 FFG или EEG не съм сигурен понеже е точно на извивката, след дълго ровене из нета и саита на Кони нищо, някакви идеи? :icon_wink2: Че незнам на каде хващам :kuku:
Мнението беше редактирано от dimott: 01 април 2009 - 16:39
Отговори

mantzel снимка mantzel 01 април 2009 - 17:00

Само да те питам като сложи Билщайна дадаха ли ти гаранция след като си със спортни пружини
Отговори

dimott снимка dimott 01 април 2009 - 17:09

нищо като гаранция за моя сметка,внимаваи какво слагш заминат много бързо ако не са съвместими
Отговори

dimott снимка dimott 03 април 2009 - 23:04

аре някои да каже ако знае как да разбера какви амортисьори да си взема за тези пржин :icon_razz2:
и?
Отговори

mantzel снимка mantzel 03 април 2009 - 23:52

Ами има един вариянт-да продадеш пружините и да вземеш цяло окачване на друга по-евтина фирма.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg