Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Обороти?

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 февруари 2013 - 14:26

Здравейте колеги.От известно време започнах да имам проблем в оборотите.Колата е на метан,като пали на бензин и на 2хиляди оборота обръща на метан!!Та проблема е в ниските обороти.Когато паля(на бензин) оборотите почват да се движат между 1000 и 500 и колата притриса.Когато подам гас за да мина 2000хиляди оборота и д апрехвърли на метан това се оправя.Оборотите се стабилизират!!Въпреки това на празен ход се усеща неравномерна работа на оборотите(не играят много,около 700-800 оборота са,но потреперват).При положение че карам и изключа от скорост падат до към 500 и колата се мъчи да угасне и притриса.Смених свещите ,но проблема остана.От какво може да с еполучава това-може би замърсена дроселова клапа и стъпково моторче.какво ще препоръчате за да реша проблема !!Преди това не ми е правила това нещо
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 26 февруари 2013 - 14:27
Отговори

proleten снимка proleten 26 февруари 2013 - 17:40

На първо място почисти дроселовата клапа с нещо от рода на "карбуратор клийнър". Стъпково моторче няма при нашия двигател.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 26 февруари 2013 - 18:01

Въздушен филтър сменян ли е скоро
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 13:38

Ами скоро не е сменян!!Днес пуснах да карам на бензин и положението е зле-неравномерна работа-насичане.не мога да вдигна повече от 80км.На метан върви перфектно акто изключим,неравномерната работа на празен ход
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 15:14

 TOTTI868, на 27 февруари 2013 - 13:38, каза:

Ами скоро не е сменян!!Днес пуснах да карам на бензин и положението е зле-неравномерна работа-насичане.не мога да вдигна повече от 80км.На метан върви перфектно акто изключим,неравномерната работа на празен ход

Имали някои Опел комп от Сливен за да прочетем грешките?След много четене стигнах до извода ,че може да е или дебитомер.Проблема ми се струва се появи след като леко ми изпатка колата някъде от към въздушния филтър
Отговори

proleten снимка proleten 27 февруари 2013 - 15:26

Защо не пробваш със самодиагностика с кламера. Откачи дебитомера и виж как е без него.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 15:59

 proleten, на 27 февруари 2013 - 15:26, каза:

Защо не пробваш със самодиагностика с кламера. Откачи дебитомера и виж как е без него.

какво трябва д аправи колата без него-за да разбера че тои е проблемния
Отговори

titan22 снимка titan22 27 февруари 2013 - 16:11

 proleten, на 26 февруари 2013 - 17:40, каза:

На първо място почисти дроселовата клапа с нещо от рода на "карбуратор клийнър". Стъпково моторче няма при нашия двигател.



Сигурен ли си че няма стъпков мотор или по-точното наименование е байпасен клапан за празен ход?
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 27 февруари 2013 - 16:12

Относно проблемът ти на безин възможно е да са позапушени дюзите !
До колкото разбирам от постовете ти метановата уредба е обикновенна ( просташка) , а не е инжекцион - потърси проблема там ????
Карах с обикновена газ, и имах същите симптоми -не равномерна работа, претрисане итн...компа не отчиташе грешка никъде, сменях какво ли не свещи бубини...
минах на Г.И. и се изчистиха всичките проблеми, заработи си нормално оптимизира разхода просто песен ...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 17:01

 izzo_86, на 27 февруари 2013 - 16:12, каза:

Относно проблемът ти на безин възможно е да са позапушени дюзите !
До колкото разбирам от постовете ти метановата уредба е обикновенна ( просташка) , а не е инжекцион - потърси проблема там ????
Карах с обикновена газ, и имах същите симптоми -не равномерна работа, претрисане итн...компа не отчиташе грешка никъде, сменях какво ли не свещи бубини...
минах на Г.И. и се изчистиха всичките проблеми, заработи си нормално оптимизира разхода просто песен ...

Уредбата е инжекцион.Проблеми при вървежа на метан няма-върви си перфектно.Проблема е единствено в леко играене на оборотите на празна и то от скоро.Досега не го е правила.На бензин е зле положението с оборотите и вървежа(пак от скоро).Преди единственото което правеше на бензин беше при първото запалване да играят отт 500-1000 но като сменя на метан няма проблем нито във вървеж нито на свободна.какъвто и да е проблема-е много по осезателен на бензин.на метан като си на скорост,върви перфектно.ЗНачи е нещо което при работа на метан не играе толкова голяма роля,отколлкото на бензин----което ме навежда на мисълта за дебитомер
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 27 февруари 2013 - 17:08

О, сори за спама ! Изчисти си дроселовата клапа ХУБАВО ! и си провери бензиновите дюзи дали са запушени, а дебитомера трябва да играе еднаква роля и на бензин и на газ нали ?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 17:13

 izzo_86, на 27 февруари 2013 - 17:08, каза:

О, сори за спама ! Изчисти си дроселовата клапа ХУБАВО ! и си провери бензиновите дюзи дали са запушени, а дебитомера трябва да играе еднаква роля и на бензин и на газ нали ?

незнам.Дроселовата клапа ако е ,мисля че на бензин трябва да върви във високи ообороти-а тя днес като пробвах забива муцуната и не може да вдигне повече от 80км.Това на бензин-на метан на обороти всичко е 6
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 27 февруари 2013 - 17:27
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 27 февруари 2013 - 18:04

 TOTTI868, на 27 февруари 2013 - 17:13, каза:

незнам.Дроселовата клапа ако е ,мисля че на бензин трябва да върви във високи ообороти-а тя днес като пробвах забива муцуната и не може да вдигне повече от 80км.Това на бензин-на метан на обороти всичко е 6

от дросела ти играят оборотите на празен ход ! Това ,че не върви на бензин вероятно е от запушени дюзи ;)пробвай с добавка за дюзи в бензина , но ефекта ще е лек може би ще трябва да ги свалиш и чистене на ултразвук
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 19:04

Дано е от дросела и с чистене да се оправи работата,че ако е дебитомер работата е зле
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 февруари 2013 - 19:23

 TOTTI868, на 27 февруари 2013 - 19:04, каза:

ако е дебитомер работата е зле

Просто му откачи буксата и ако проблема е в него колата ще се управи мигновенно, даже не е нужно да го сменяш-все пак караш на метан.
Поздрави и Успех!
Отговори

proleten снимка proleten 27 февруари 2013 - 19:44

 titan22, на 27 февруари 2013 - 16:11, каза:

Сигурен ли си че няма стъпков мотор или по-точното наименование е байпасен клапан за празен ход?


Не съм виждал стъпков мотор по моя двигател. Кажи ми къде се намира колега?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2013 - 20:17

 Rosen Popov, на 27 февруари 2013 - 19:23, каза:

Просто му откачи буксата и ако проблема е в него колата ще се управи мигновенно, даже не е нужно да го сменяш-все пак караш на метан.
Поздрави и Успех!

на метан карам,но нали дебитомера участва и при работата на метан.На метан проблема е единствено лека неравномерна работа на място.иначе проблеми няма
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 27 февруари 2013 - 20:18
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 27 февруари 2013 - 20:57

Вземаш си един спрей за почистване на карбуратори ето такъв например : http://www.abro-bg.c...ue/prod_68.html
Аз лично много съм доволен !
Сваляш всмукателната тръба над дросела ( със скоба е ) взимаш чист парцал пръскаш в дросела ичакваш малко 1 мин. , и бъшеш ,отвътре и колкото стигнеш надолу толкова по-добре. Повтаряш процедурата до метален блясък !
След това малко кофти ще запали и работи докато издуха остатъците от спрея и падналите боклуцо, но...
Добре е 1-2 пъти годишно да го правиш .
Отговори

sando_ снимка sando_ 27 февруари 2013 - 21:19

Колега така както си писал "след като нещо изпатка" ми звучи точно като неизправност в запалителната система в следствие на което е "върнало" и ти се е прее*ал дебитомера. Наистина както казват колегите откачи го и пробвай на бензин как ще е, но това след почистването на дросела :)
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 27 февруари 2013 - 21:23

 sando_, на 27 февруари 2013 - 21:19, каза:

Колега така както си писал "след като нещо изпатка" ми звучи точно като неизправност в запалителната система в следствие на което е "върнало" и ти се е прее*ал дебитомера. Наистина както казват колегите откачи го и пробвай на бензин как ще е, но това след почистването на дросела :)

+ 1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg