Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помпа съединител от лада на вектра Б

SunMaster снимка SunMaster 04 юли 2007 - 12:37

Понеже съм на път да сменям за 5- ти път помпата горната помпа на съединителя(х18хе ДВГ) реших да пробвам да побългаря помпа от лада.Та въпроса ми е-дали някой е правил нещо подобно пък макар и на друг автомобил?
Отговори

lupo13 снимка lupo13 04 юли 2007 - 15:08

 SunMaster, на Jul 4 2007, 01:37 PM, каза:

Понеже съм на път да сменям за 5- ти път помпата горната помпа на съединителя(х18хе ДВГ) реших да пробвам да побългаря помпа от лада.Та въпроса ми е-дали някой е правил нещо подобно пък макар и на друг автомобил?

като начало колега вземи първо си купи нова и хубава помпа а не втора употреба или някои китайски боклук за 50-60 лв. пък тогава почваи да побългаряваш други помпи. все пак не сам чул това да е дефект при тея вектри
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 05 юли 2007 - 07:45

най-вероятната причина е хидравличния лагер,но сумата там вече отива на над 1000лв. лагер-400лв,суединител+притискател300лв,труд-минимум 200лв.помпите бяха-3 бр. марка AFT, 1бр АТЕ ,1бр оригинална 2ра ръка.Сменяна е течността с изцяло нова-Феродо
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 05 юли 2007 - 12:59

Пробвай да ти я сменат в някой качествен и квалитетен сервиз в Варна

Чувал съм че има такива в Варна някъде до някакво подделение ли бяха , в някаква месност , някакво дере , не знам не помня какъв лекар ли беше кво беше там

А има и други сервизи - Каргоекспрес например .

Първо защо не си сложиш нещо да не ти свети грешката като караш на газ ?

И защо спираш колата винаги на слънце пред някой сервиз? Тя ще се изпържи там на онзи байр

:icon_cool:

ПС : много поздрави от една застхователна компания :icon_cool:
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 05 юли 2007 - 14:47

и ти внимавай със спирането на слънце да не се обели боята щот в бг-то рекламаций не приемат. :icon_cool: в каргоекспрес помпата е 300 лв а за труд ша ми земат поне 50лв.Та това си е една заплата
пс:поздрави от едно дере сервиз
Отговори

Quattro снимка Quattro 06 юли 2007 - 21:50

аз съм слагал такава на ауди 80 и си кара безпроблемно вече 1 година само малко е преправя трабичката при аудито
Отговори

Maiky снимка Maiky 06 юли 2007 - 22:11

Не искам да звуча нравопоучително, ама на твое място не бих си правил този експеримент. Аз съм собственик и на двата вида возила - Вектра и Лада и ти гарантирам, че ще ти излезе пъти по евтино да я смениш веднъж помпата с качесвена, отколкото да я преправяш!
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 09 юли 2007 - 15:47

вече предприех първите стъпки-купих помпата маркуча е даден на стругар,коляното дет бута помпана го преправям.като го направя ша пиша дали имам успех.
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 10 юли 2007 - 14:14

http://images18.snim...g/003405951.jpg
http://images18.snim...g/003405952.jpg
остава монтажа(от мен) и да видим дали ще работи.дотук 30 лв.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 10 юли 2007 - 21:05

ех тия руски возила бре на всекаде им намираме приложение дори и аз обтегача на веригата ми е от лада и то не за друго а защото трябваше да чакам около месец и повече за този обтегач и цифрата беше 140лв (C30xe e мотора)а аз за 5 лв си направих от два един еи го още кара до кога не знам така че преправяи и да не ти пука
Отговори

Ачо снимка Ачо 10 юли 2007 - 21:14

за какво служи това?
извинявай за спама
но аз съм със Ц18хе предполагам че и аз трябва да го имам
пс:сега се загледах повечеко по снимките
това да не е на серво помпата на спирачките? видях че едната марка си писал АТЕ и се зачудих мо де да знам да питам
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 11 юли 2007 - 07:35

това е помпа за съединител от лада и зе че стана на опела.педала е малко по твърд но се ядва.оттук ксквото сабя покаже
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 11 юли 2007 - 22:15

 SunMaster, на Jul 11 2007, 08:35 AM, каза:

това е помпа за съединител от лада и зе че стана на опела.педала е малко по твърд но се ядва.оттук ксквото сабя покаже


дедеее, магии правиш човек :)
дано всичко е наред!
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 02 ноември 2007 - 11:56

помпата работи перфектно вече 4 месеца
Отговори

bojo06 снимка bojo06 02 ноември 2007 - 11:59

От какъв модел на лада е помпата и има ли някакъв номер на нея?
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 02 ноември 2007 - 12:19

помпата е за лада 1500с струваше 16.80
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 08 октомври 2009 - 09:45

историята има продължение.ладовата помпа се прецака,купих нова и я смених.след 2 дни протече хидравличния лагер.смених го заедно с феродовия и сега всичко е перфектно.педала е лек като перце,отделя нормално макар и с ладовата горна помпа.предния собственик явно се е стиснал да смени лагера и е сменил само феродото а оттам вс.проблеми
та какъв е извода-ако ви откаже повече от една горна помпа проблема е в хидравличния лагер.
Отговори

angelo861 снимка angelo861 13 октомври 2009 - 12:57

Честно казано колега не намирам връзка между хидравличния лагер и горната помпа на съединителя , смисъл , че ако ти е повреден хидравличния лагер той няма как да въздейства на горната помпа и тя да се развали вследствие работата му.Ако греша ме поправете.Мисля , че в твоя случай е съвпадение, да се развалят заедно.
Мнението беше редактирано от angelo861: 13 октомври 2009 - 13:13
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 14 октомври 2009 - 08:22

според мен е логично ,че е от хидравличния лагер поради това че са сменени 5 горни помпи(всякакви)+това преди да го сменя(лагера)педала на съединителя беше като камък.пък по времето през което карах с ладовата помпа и стария лагер на 2ма души решихме проблема чрез смяна на лагера.не казвам сега масово да тръгва всеки да сменя лагера де,но това е най-вероятното решение на проблемите Ви
Отговори

angelo861 снимка angelo861 14 октомври 2009 - 10:32

Колега наистина може да изглежда така , че повредата на помпите е вследствие на недобрата работа на лагера неискам да споря , но просто теоретично немога да си го обясня , защото невиждам лагера как влияе на помпата.Затова ми е трудно да го приема.Консултирах се с няколко човека , които са наясно с нещата и казват също , че хидравличния лагер неможе да развали помпата на съединителя.Ако някои може да ми обясни как става тая работа и е добре обосновано може да се съглася , но засега съм си на старото мнение.Искам да ти благодаря че си качил снимките на ладовата помпа , защото и на мене ми се въртеше такава идея в главата и сега като знам , че става вече и аз ще направя същия хибрид :icon_wink2: .Ако не те затруднявам колега би ли ми обяснил как става цялата операция и какви части са нужни, благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от angelo861: 14 октомври 2009 - 10:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg