Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странна миризма след "напъване" (феродо?)

flikera снимка flikera 29 март 2010 - 21:05

Здравейте,

Предварително се извинявам ако има нещо такова в друга тема, но не успях да намеря :(

Проблемът е следния:
Опел Астра Г, 1.4 бензин, 99г.

Почти всеки път след като съм карал и слезна от колата усещам много гадна миризма на изгоряло(от под капака), миризмата е особено силна след като съм натоварвал двигателя/съединителя(задръстване в нанагорнище, изкачване на висок бордюр, и т.н.). Един приятел, който се занимава с коли ми каза, че миризмата била на феродо - тръгнало да се скапва.

Дали е възможно да е от това наистина да е?
Спомена също че било хубаво да се смения целия комплект съединител. На неговата кола(японска) струвало около 1000лв... Направо останах в шок.
Каза ми да си карам колата и като почне да се скапва щяло да ми вдига обороти на 5та без да увеличава скоростта.

Можете ли да ми дадете съвет какво да правя... 1000лв. са много пари.

Много ви благодаря предварително!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 март 2010 - 21:15

Феродо има по спирачките и съединителя,ти ще кажеш откъде точно миреше!.За цената на съединителя всичко зависи от това какъв е,хидравличния съединител отива към 800лв.Мисля че,Астрите са със обикновен съединител,иначе казано 320лв свястен комплект и около 50-100лв труд.Аз също бих го карал до скапване,защото не си струва да смениш само феродовия диск.
Поздрави и успех!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 март 2010 - 21:18
Отговори

flikera снимка flikera 30 март 2010 - 16:16

Как мога да разбера дали е от спирачките или съединителя?
Миризмата всеки път е дифузирала в целия обем под капака.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 март 2010 - 20:30

Щом мерише в двигателния отсек е съединител.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 30 март 2010 - 20:49

Ми колега.. ти сам си отговаряш на въпроса общо-взето.. като изкачваш наклони или бордюри (както казваш) едва-ли ше се натоварват спирачките че да замиришат.. Вероятно съединителя е тръгнал.
Отговори

flikera снимка flikera 02 април 2010 - 21:38

 Rosen Popov, на 29 Mar 2010, 22:15, каза:

Феродо има по спирачките и съединителя,ти ще кажеш откъде точно миреше!.За цената на съединителя всичко зависи от това какъв е,хидравличния съединител отива към 800лв.Мисля че,Астрите са със обикновен съединител,иначе казано 320лв свястен комплект и около 50-100лв труд.Аз също бих го карал до скапване,защото не си струва да смениш само феродовия диск.
Поздрави и успех!


Опитах се да намеря типа на съединителя в нет-а но не успях. Някаква идея къде да мога да видя(евентуално под капака да разпозная), че съм нов с автомобилите.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 април 2010 - 22:11

Погледни където се захваща жилото на съединителя на скоростната кутия.Ако има помпа се вижда ,ако няма жилото е директно на вилката.Сега като проверих май излиза хидравличен,нека по запознатите кажат.
Поздрави :love_opel:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 02 април 2010 - 22:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg