Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Висок Разход на гориво на Газ

sinsiar снимка sinsiar 14 юли 2008 - 12:32

Здравейте , наскоро си купих Опел Вектра мотора е C20NE , слойих и газова уредба в сервиз ,Общо взето първите километри според мен беше добре около 12 на 100 ми даваше градско,сега обаче вече сам минал около 350км. и се пяви изведнъж големия разаход около 16.5 на 100.Всичко е ново по газовата изпаритела ми е ВОЛТРАН. Смених кабели, свещи,въздушен филтър нов но нищто разлика няма.При майстора дето сложи уредбата ходих,завъртя крана на газта ама пак нищо .
Сега вече незнам какво да правя и какво да сменя.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 14 юли 2008 - 12:44

 sinsiar, на Jul 14 2008, 01:32 PM, каза:

Здравейте , наскоро си купих Опел Вектра мотора е C20NE , слойих и газова уредба в сервиз ,Общо взето първите километри според мен беше добре около 12 на 100 ми даваше градско,сега обаче вече сам минал около 350км. и се пяви изведнъж големия разаход около 16.5 на 100.Всичко е ново по газовата изпаритела ми е ВОЛТРАН. Смених кабели, свещи,въздушен филтър нов но нищто разлика няма.При майстора дето сложи уредбата ходих,завъртя крана на газта ама пак нищо .
Сега вече незнам какво да правя и какво да сменя.

Настрой си изпарителя по инстукцията която пращам конкретно за VOLTRAN :

(16) ADJUST GAS INPUT
Ensure the engine is warm before commencing adjustments
(16.1) Set the Switch to the Gas (Position l)
(16.2) Fully open the Y-piece adjustment screw.
(16.3) Start the Vehicle.
(16.4) Unwind the idle screw (Position J, figure 8, Voltran Vaporiser Manual), slowly, until the
correct idle is reached. This should be around 900rpm. It is now set.
(16.5) Gently depress the accelerator, but do not rev. The engine will ‘die’ & cut out.
(16.6) Unwind the large black plastic screw on the vaporiser, (Position H, figure 6, Voltran
Vaporiser Manual), ½ turn at a time, until the engine doesn’t die or cut out. It is now set.
(16.7) Rev the engine, to around 3000rpm
(16.:confused: Slowly wind in the Y-Piece adjustment screw, until the engine starts to mis-fire. Then
wind out ½ turn. It is now set.
(16.9) Once satisfied with the settings, take the vehicle for a test drive, accelerate smoothly,
accelerate fast, accelerate around bends, etc. ensuring there are no flat spots, loss of
power, or the engine cuts out.
(16.10) Repeat the adjustments as necessary.


The installation is now complete. Now you can enjoy cleaner, cheaper motoring !!
Отговори

sinsiar снимка sinsiar 14 юли 2008 - 12:53

 Georgi - Plovdiv, на Jul 14 2008, 01:44 PM, каза:

Настрой си изпарителя по инстукцията която пращам конкретно за VOLTRAN :

...................


The installation is now complete. Now you can enjoy cleaner, cheaper motoring !!


БЛАГОДРЯ А СЕГА ТРЯБВА ДА ГО ПРЕВЕДА С НЯКОЯ ПРОГРАМКА НА БЪЛГАРСКИ, ЗАЩОТО ПОЧТИ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ !
Отговори

sinsiar снимка sinsiar 15 юли 2008 - 09:06

колега преведох го това с един речник но се полу4и малко несвързано ,и общо взето нищо неразбрах, малко повече инфо за това от каде е изглежда че има някакви фигури как точно става.
благодаря предварително !
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 16 юли 2008 - 05:51

Фигури нямам. но май не са необходими. Винта за който става въпрос в 16.4 е метален , а в 16.6 голям пласмасов. Аз между другото не съм с такъв изпарител и го нямям за снимка напр. Трябва ти някой който знае технически английски съвсем малко. А иначе може да потърся и ръководство на турски ако ти е по-лесен. :mhihi: :confused:
Отговори

Yav снимка Yav 16 юли 2008 - 05:59

[quote name='sinsiar' date='Jul 14 2008, 01:32 PM' post='468532']
Здравейте , наскоро си купих Опел Вектра мотора е C20NE , слойих и газова уредба в сервиз ,Общо взето първите километри според мен беше добре около 12 на 100 ми даваше градско,сега обаче вече сам минал около 350км. и се пяви изведнъж големия разаход около 16.5 на 100.Всичко е ново по газовата изпаритела ми е ВОЛТРАН. Смених кабели, свещи,въздушен филтър нов но нищто разлика няма.При майстора дето сложи уредбата ходих,завъртя крана на газта ама пак нищо .
Сега вече незнам какво да правя и какво да сменя.

Привет колега.Според мен разхода ти е нормален( е разбира се и куде и как я караш колата).Моята Вектра е със същия мотор и изпарител "Волтран".Разхода ми в Сф варира от 12-13 до 15-16 в зависимост от сезона,трафика и тн.Вече се отказах да пробвам да го сваля а колата уж е настроена както трябва според газаджийте.Така че карай и си свиркай :confused:
ПС:а усети ли промяна в динамиката на колата при промяната на разхода?
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 16 юли 2008 - 07:35

 Yav, на Jul 16 2008, 06:59 AM, каза:

Привет колега.Според мен разхода ти е нормален( е разбира се и куде и как я караш колата).Моята Вектра е със същия мотор и изпарител "Волтран".Разхода ми в Сф варира от 12-13 до 15-16 в зависимост от сезона,трафика и тн.Вече се отказах да пробвам да го сваля а колата уж е настроена както трябва според газаджийте.Така че карай и си свиркай :confused:
ПС:а усети ли промяна в динамиката на колата при промяната на разхода?

Колеги, Разход от 16 литра LPG за 2.0 литра кола е НЕнормален! Причината да се монтира АГУ е само финансова - при тези 16 кила къде е далаверата - 5лв ли?
Към Автора на темата: Имаш проблем и е редно да се оправи. Аз бих си ръчкал винтовете във всякакви комбинации, докато не тръгне във вярната посока.
Съжалявам, че и моето мнение е чист SPAM, тъй като не познавам въпросния изпарител.
Все пак, смени "майстора"! Може следващия да има свежи идеи точно по този проблем и да го реши.
Успех!
Отговори

Sandman снимка Sandman 16 юли 2008 - 07:46

(16) НАСТРОЙКА НА ВХОДЯЩАТА ГАЗ

Уверете се, че двигателя е топъл преди да правите настройките

(16.1) Set the Switch to the Gas (Position l)
Това незнам какво имат в предвид точно. Май да се превключи на газ.

(16.2) Отворете напълно винта(врътката) за настройка на Y частта (врътките на тройника предполагам)
(16.3) Запалете колата.
(16.4) Отвъртайте врътката за празен ход (Position J, figure 8, Voltran Vaporiser Manual), бавно, докато достигнете точните обороти. Трябва да са около 900rpm. Вече е настроено.
(16.5) Нежно натискайте педала за газта, но не форсирайте. The engine will 'die' & cut out.(Двигателя ще заглъхне предполагам имат в предвид)
(16.6) Отвъртайте голямата пластмасова черна врътка на изпарителя (Position H, figure 6, Voltran
Vaporiser Manual), по половин оборот , докато двигателя престане да заглъхва. Вече е настроено.
(16.7) Форсирайте двигателя до около 3000 оборота.
(16.:confused: Бавно завъртайте врътките на тройника, докато двигателя не започне да заглъхва. Тогава отвъртете половин оборот.Вече е настроено.
(16.9) Когато сте готови с настройките, направете пробно кръгче с колата, ускорявайте бавно,
ускорявайте бързо, ускорявайте в завои, и т.н. за да се уверите че няма прекъсване, загуба на мощност, или двигателя глъхне.
(16.10) Повторете настройките ако е необходимо.


Аз си взех Волтран и имам книжка. И в нея май това пишеше, но не знам къде е сега да я снимам.

Ако съм сбъркал някъде, моля някой да ме поправи.
Успех!
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 16 юли 2008 - 09:37

Ето моят начин за настройка, хората са доволни от него :)

http://vwbulgaria.co...p?showtopic=177

Като добавям - на празен ход пускаш всички консуматори, които могат да натоварят двигателя:
климатик, ел. перка на парното, дълги светлиини... и гледаш как е сместа на празен ход - обедняваш докато започне леко да притриса и връщаш около 1/4 оборот (говорим за пластмасовия винт с накатка)
Отговори

sinsiar снимка sinsiar 16 юли 2008 - 10:04

Благодаря на всички и на Sandman за превода. Преди малко бях при майстора и пак центоровки ,уж я намали .Ще видя сега пак ще я засеча и ако ни6то не е направил.
Почвам аз да ръчкам , и ако нестане и при мен направо ще я изкорма :confused: :mhihi:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 юли 2008 - 10:14

Аз също съм с изпарител Волтран и за това благодаря на колегите Sandman и The_Machine за неоценимата помощ. :confused:
Колега sinsiar, в кой сервиз ти сложиха газовата?
Отговори

taksidriver снимка taksidriver 18 юли 2008 - 16:34

 sinsiar, на Jul 14 2008, 01:32 PM, каза:

Здравейте , наскоро си купих Опел Вектра мотора е C20NE , слойих и газова уредба в сервиз ,Общо взето първите километри според мен беше добре около 12 на 100 ми даваше градско,сега обаче вече сам минал около 350км. и се пяви изведнъж големия разаход около 16.5 на 100.Всичко е ново по газовата изпаритела ми е ВОЛТРАН. Смених кабели, свещи,въздушен филтър нов но нищто разлика няма.При майстора дето сложи уредбата ходих,завъртя крана на газта ама пак нищо .
Сега вече незнам какво да правя и какво да сменя.


Приятелю искам да ти споделя нещо за разхода на колата си! Доскоро се чудех какво става с колата ми защото не ми сваляше разхода по малко от 16\\100 истинска лудост за двигател 1.6!!!! Зареждам веднъж и таман да спре да пълни ботилката която ми е 60 л. гледам на колонката вече става 63л. и продължава да пълни!!!!!!??????? и от тогава насам като си пълня ботилката гледам като се пълни и намалее бързината на пълнене да се спре с пълненето. Оттогава колата ми харчи перфектно не повече от 13\\100 градско. аз лично дори не мога да си го обясня добре,но си мисля,че много ни лъжат на бензиностанциите, жалко но факт, поне за мен!!!
Мнението беше редактирано от Sandman: 19 юли 2008 - 08:03
Причина за редактиране:: Другия път ПИШИ НА КИРИЛИЦА! И си попълни ПРОФИЛА според правилата!
Отговори

sinsiar снимка sinsiar 21 юли 2008 - 14:08

Аз също съм с изпарител Волтран и за това благодаря на колегите Sandman и The_Machine за неоценимата помощ. :unsure:
Колега sinsiar, в кой сервиз ти сложиха газовата?



Урдбата я сложиха в един сервиз на Дружба м/у 335 бл. и 333 бл. Всичко е точно само разхода нестава и нестава, 10лв - 50км.Това е. четри пъти вече хода до там , 2 пъти я закача на газоанализатор и пак нищо. От първия път като я закачи на компа след тъова ми даде разход 20 на 100. направо като закъсах за Газ ми идваше да изкорма сичко и да го насеча с брадвата.Сега след 2-я път ми дава 16 на 100. Абе общо взето под 16 градско неможе да падне.
Все си мисля че, жестоко се прекарах с този испарител ( Волтран ),трябваше да сложа друг ама нали все гледаме по евтинкото да се непрекараме взех този. Ще го остава още малко този да поръчка и ако нестане или ще има луд скандал или ще си сменя изпаритела с LOVATO .

А ПИТАМ ВЪЗМОЖНО ЛИ Е РАЗХОДА ДА МИ Е ТАКЪВ ЗАЩОТО САМ НА 15 ГУМИ НА 205 НА 50. ДА НЕ БИ ДА СА МИ МНОГО ГОЛЕМИ И ДА СА МИ ТЕЖКИ ?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 юли 2008 - 14:21

И моята газова е монтирана в този сервиз. Първо бях с изпарител "Платинка", но ми даваше безумно голям разход. Смениха ми го пролетта с Волтран и пак гори много. И аз ходих няколко пъти за настройка, но гори и гори. На извънградско не пада под 10, което за моя двигател е голям разход, при условие, че не я настъпвам с повече от 120, пък за градско не ми се говори- по 14- 15, че и нагоре! Нищо друго не мога да ти кажа, освен да свикваш с високия разход. :unsure:
Отговори

sinsiar снимка sinsiar 21 юли 2008 - 15:09

Приателю няма да свикна с този разход, ще му исипа всичките чарколаци от газта пред сервиза и ще си взема паричките обратно, аз да не сам за подигравка на този като си плащама ще получавам . Ние щото си мълчим с извинение затова ще ни ебът . Дал сам му 500 лв. да ми я направи кат си му е реда не да ми гори колкото на бензин в пари. Там ще хода всеки ден докато не я направи и види сам че не6то от чарколяците му не е добре. Направо умирам яд като сета за този,аз как сам ги събирал тия парички а тоз така да ме цака с тази уредба, лелелелее . И несам първия дето ходи там май и разхода му е голям, ша го ЯМ този .
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 юли 2008 - 17:02

Може проблемите да са в нашите двигатели. :unsure:
Отговори

perko снимка perko 22 юли 2008 - 07:09

 sinsiar, на Jul 21 2008, 04:09 PM, каза:

Приателю няма да свикна с този разход, ще му исипа всичките чарколаци от газта пред сервиза..........


Аз си взех вектора с газта от предния собственик която според повечето газаджии е най-отвратителната и най-трудната за настройки. някво Ланди(което аз си мислех че е хубаво а те ме убеждаваха че точно ТОЯ МОДЕЛ е много смотан. с репликата- Имам тука едни много хубави италиански за по 110лв(беше точно преди година))
На няколко места са ми я настройвали и все ми гореше 14-16/100 и не се стои до колата от миризма.
Викам си шси фърли някой фаса и и ще ме хвърли във въздуха, ядосах се и почнах аз да си бъзикам и понеже нямам газ анализатор - електрически! си ходя на аспуха и си мириша - като спре да мирише на газ и мога да вдишам с цели гърди като чист планински въздух - я оставих така - резултатът е: извънградско с 4 човека (двама по 100кг и 2 по 75кг)с пълен багажних с дрехи със 140км/ч по магистралата -8л/100км със 160км/ч - 10л/100км
Градско - ама не софийско ами келешко - демек изцеждане на всяка скорост - 12/100 на мотор 1,8 моно.
Почнах веднъж пенсионерската и го свалих до 10/100 ама за 2лв на 100км си развалих кефа.
и тия настройки ги правих миналата година Май- Юни. от тогава досега 29 000км съм минал и сичките с кеф. :)

Иначе извънградско както си е натоварена по гореописания начин и по Хемус и по Тракия съм карал със по 180-190км/ч и може и още ама съм със зимни гуми и ми се живее още :)

а като чета че колегите тука от 1,6 праят разход 16 и ми се плаче. Момчета къде е файдата?
тия майстори ако ви я настроят да върви добре - нали шси загубят работата- цаката е секи ден да ходите при тях а като се откажете да идете при друг - а на другия клиентите ще дойдат при вашия "майстор" и става порочен кръг от който се излиза само с отвертка и желание.

Превърнаха ме в газ-анализаторна хрътка- ама поне не им пълня гушите. :)

от една седмица обаче понеже само се хваля наляво надясно с хубав разход и си урочасах колата и почна да гърми като дам рязко газ и леко ми посмачква филтъра :)

проверих компа за грешки и не излезе нищо - а очаквах датчика на коляновия вал да не е наред понеже си мени центровката в движение.
лошото е че от вчера почна и на бензин да го прави осезаемо, а досега на бенц си беше добре.

така че ще отида на "майстор" само в краен случай.
сори за спама ама ми тежеше и трябваше да си споделя да ми олекне :)
Отговори

deforse снимка deforse 22 юли 2008 - 11:39

И аз съм с Ланди, би ли казал как правиш настройката? Когато спра пред нас и не угася колата веднага (на място съм) смърди та се нетрае. Ще съм ти благодарен ако споделиш.
Благодаря предварително.
Поздрави
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 22 юли 2008 - 15:54

 o.kamenov, на Jul 22 2008, 12:39 PM, каза:

И аз съм с Ланди, би ли казал как правиш настройката? Когато спра пред нас и не угася колата веднага (на място съм) смърди та се нетрае. Ще съм ти благодарен ако споделиш.
Благодаря предварително.
Поздрави


Ето моя опит с настройките на коли ;)

http://vwbulgaria.co...p?showtopic=177
Отговори

perko снимка perko 22 юли 2008 - 18:18

 o.kamenov, на Jul 22 2008, 12:39 PM, каза:

И аз съм с Ланди, би ли казал как правиш настройката? Когато спра пред нас и не угася колата веднага (на място съм) смърди та се нетрае. Ще съм ти благодарен ако споделиш.
Благодаря предварително.
Поздрави


първо по системата от линка от форума на VW - а после само от врътката на изпарителя и на мирис.
Преди като уж- ми я бяха настройвали - седеше доста развита и стърчеше много навън - и въпреки че си намираш най-високите обороти и сичко останало и колата си върви като на бенц- и пак мирише много и дава разход 16-18. започнах да затягам - при което мотора си угасна сам но аз продължих да въртя до пълно стягане и от там почнах да развивам докато стигнах положение в което успях да го запаля(стана от втория път). Не знам дали знаеш но тва дето се върти на изпарителя е един тънък и дълъг кух болт със страничен отвор който се пада някъде посредата - прилича малко на игличка за помпане на топки.
та тая врътка явно има 2 работни положения в целия диапазон на резбата си - като в развития вариант не върви повече- само гори повече. при моя изпарител се получи така че "по-добрия" работен диапазон се падна в началото.

като нямам уреди всичко е проба-грешка. първобитно малко ама ко да се прай. поне е резултатно
дано съм бил полезен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg