Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дюзи от DTH на DTL може ли да стане?

Rodjero снимка Rodjero 01 август 2010 - 19:56

Здравейте колеги,имам дюзи от DTH и ако ги сложа на DTL мотор,дали помпата ще може да компенсира с повече гориво без да се ремапва?Сега съм със турбина от DTH и след 3000-3100 оборота се замисля колата и не изтегля бързо.Някой запознат ли е? :beer:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 03 август 2010 - 08:32

Доколкото съм чел в темите по форума ,ако се сложат от DTL на DTH има проблем, тва ме навежда на мисълта, че и обратното няма да мине само с смяна..
Отговори

KRISS снимка KRISS 05 август 2010 - 19:01

Един приятел сложи на DTH от DTL и нямаше никакъв проблем единствено му се струваше леко по мудна колата, иначе всичко си беше 6.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 06 август 2010 - 08:14

Точно за това говорим, обраното ми се струва, че пак ще даде отражение в лоша посока.
Отговори

Shades снимка Shades 06 август 2010 - 08:24

Теорията в случая е много проста - сменяте дюзи с по-голям/по-малък дебит от оригиналните, картите на горивото обаче не се сменят, т.е. дюзите стоят "отворени" за същото време, т.е. порциите са или по-големи или по-малки от нормалното. Ефектът в нито един от двата случая няма да е положителен :devil-smiley-019:
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 06 август 2010 - 19:43

Колеги,оня ден смених дюзите на колата и стана чудо.Мотора запали,обаче след 1 мин. започна да работи неравномерно и оборотите започнаха за падат до 0 а мотора си работи,тресе и пак се вдигат до 800-900 оборота.Светна и чек лампата,но не съм проверявал още каква грешка е записала.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 11 август 2010 - 07:54

това едва ли е от сменените дюзи, понеже на 2,0 DTH мотор си върви и си пали нормално с дюзи от 2,0 DTL мотор.
може въздух да е или друг проблем, но не мисля че ще е от по-големите дюзи.
Между другото ти новите дюзи гледал ли си на стенд - да не са запекли?
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 11 август 2010 - 16:33

Не колега не съм ги гледал,обаче,нали се сещаш че ДТХ е с по-голям дебит помпата и дюзите са направени да отварят на повече налягане,а на ДТЛ са с по-малък дебит и по малко налягане,следователно ДТХ мотора може да покрие дебита на дюзи от ДТЛ,но ДТЛ не може да компенсира с по-голям дебит и налягане,защото на помпата е зададено еди си колко дебит и налягане.Поздрави
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 15 януари 2011 - 19:52

Такаааа да възобновим една стара тема за дюзите.Днес пак се реших да пробвам да сменя дюзите на колата (колата е ДТЛ,дюзите от ДТХ).След смяната,центровката и запалването на колата се случи чудо,колата работи,двигателя започна да работи по-леко.След като я покарах извън града,настъпване до 120-130 км/ч и поддържане не светна чек лампата.Двигателя стана осезаемо по-пъргав,по-еластичен.Паленето е по-леко от преди и така.А да попитам без ремап може ли поне малко да се вдигне количеството гориво,което си дозира помпата. :devil-smiley-019: :naughtynono:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 16 януари 2011 - 21:01

с опел скенер и оп-ком има възможност за вдигане/намаляне на стартовото гориво и цялата порция гориво, но незнам дали ще е достатъчно за по-големите дюзи.
при мене съм го дал на макс и съм с чип - има разлика но не е много осезаема.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 16 януари 2011 - 22:12

Ами има разлика да ти кажа,аз съм навил клапана на уестгейта докрай и да ти кажа честно има разлика между това как вървеше колата преди и сега.Сложил съм и турбо от ДТХ.А как мога да вдигна пропорцията гориво,какво се прави?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 17 януари 2011 - 09:11

ти клапана си навил на уестгейта но мап сензора не можеш да излъжеш и затова свети чека - прекалено голямо надуване вероятно. А пропорцията гориво с диагностичен кабел има за вдигане на горивото /пак казвам незнам дали ще е достатъчно за дюзи с по-голям дебит, но може да се пробва де/
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 17 януари 2011 - 17:58

 ivo123, на 17 Jan 2011, 9:11, каза:

ти клапана си навил на уестгейта но мап сензора не можеш да излъжеш и затова свети чека - прекалено голямо надуване вероятно. А пропорцията гориво с диагностичен кабел има за вдигане на горивото /пак казвам незнам дали ще е достатъчно за дюзи с по-голям дебит, но може да се пробва де/



Не колега,не ми свети чека,МАп сензора мисля,че съм го излъгал вече :newsm05_41: не ми свети нито чек лампа нито нищо и колата доста живна,по-бързо вдига обороти.Доста по-добре е от преди.Ще видя тия дни дали ще мога да направя нещо по количеството на нафтата,а колата трябва ли да е запалена?Пиши на личен или дай скайп да попишем там
Отговори

ivo123 снимка ivo123 17 януари 2011 - 18:46

заблудил съм се извинявай. Действай с повишаване на горивото да видиш ще има ли ефект. А как излъга мап сензора ако не е тайна?
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 януари 2011 - 18:10

 ivo123, на 17 Jan 2011, 18:46, каза:

заблудил съм се извинявай. Действай с повишаване на горивото да видиш ще има ли ефект. А как излъга мап сензора ако не е тайна?


Ами да ти кажа,нищо не съм бутал.Само да кажа,че моя дебитомер беше развален и ми светеше чека,пробвах с 1-2-3 но не стана.Накрая купих някакъв от Алфа даже серийния номер не беше същият,само по форма бяха еднакви.Сложих го и колата тръгна,не знам дали това има някакво значение.Но за дюзите,ще пробвам.Някой има ли OP-COM да удари едно рамо да видим какво можем да направим?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 19 януари 2011 - 19:22

дебитомера е МАФ и отчита плътността на въздуха постъпваш в двигателя а МАП е датчика във всмукателните колектори който следи надува на турбото. Та като навиеш уестгейта МАП отчита различни стойности и вкарва в авариен режим.
Между МАФ и МАП има връзка и вероятно си нацелил дебитомер който показва различни стойности и МАП сензора приема нормално надува на турбото. Така си го обяснявам аз - нека по запознатите се изкажат, но при нормални условия ако се навие уестгейта при ускорение светва чек и се минава в авариен режим.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 януари 2011 - 20:14

 ivo123, на 19 Jan 2011, 19:22, каза:

дебитомера е МАФ и отчита плътността на въздуха постъпваш в двигателя а МАП е датчика във всмукателните колектори който следи надува на турбото. Та като навиеш уестгейта МАП отчита различни стойности и вкарва в авариен режим.
Между МАФ и МАП има връзка и вероятно си нацелил дебитомер който показва различни стойности и МАП сензора приема нормално надува на турбото. Така си го обяснявам аз - нека по запознатите се изкажат, но при нормални условия ако се навие уестгейта при ускорение светва чек и се минава в авариен режим.


Да де знам разликата между сензорите,но не знам как така се получи,а съм и с по-голямото турбо.И аз си мисля,че това се дължи на дебитомера,иначе няма друго обяснение.А как мога да вида на диагностика колко надува турбото?Колко трябва да са нормалните показатели?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 19 януари 2011 - 22:08

най доброто средство е механичен манометър.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 януари 2011 - 22:09

 ivo123, на 19 Jan 2011, 22:08, каза:

най доброто средство е механичен манометър.

Но как да стане?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 20 януари 2011 - 08:35

Ами като го сложиш там където е налягането.............. :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg