Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Честа смяна на задни спирачни цилиндърчета

javor_bg снимка javor_bg 29 ноември 2018 - 12:27

Здравейте ! Става въпрос за Ибизата ми , която е със задни барабанни спирачки. Даже наскоро й бяха сменили едно и резлутата е че и двете текат сега, а не беше карана дълго време. Спирачна течност не съм сменял скоро. През времето, когато не беше карана ръчната беше дръпната, но в един момент я свалих. За ръчната - никой не успя и до ден днешен да я настрои добре. Винаги едното колело не хваща достатъчно.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 29 ноември 2018 - 12:29
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 ноември 2018 - 18:34

Не е малка вероятността да попадаш на абсолютни ментаци цилиндърчета, преди време попаднах на чисто ново което като го разглобих преди монтаж (винаги го правя с цел измиване) вътре беше пълно с консервираща смазка, пълно "до козирката". И добре е да си смениш спирачната течност.Огледай също така до каква степен са износени накладките, ако са към края на ресурса си и барабаните са износени до последно има вариант челюстите да се отварят много и от там някое от буталата да "излиза" повече от колкото трябва.
Отговори

ufer снимка ufer 30 ноември 2018 - 09:01

Ако си взел Метели (уж италиянски), не бих се учудил - издържаха по 6 месеца. Веднъж бях закъсал в Ямбол с такова, ново. Ямболският майстор ми сложи някакво на немска афтермаркет фирма - оказа се перфектно. След 2 месеца протече и второто НОВО Метели и му звъннах да ми прати едно цилиндърче до Бургас. Пазя ги и двете за резерва (но за Опел), защото колата замина за скрап...
Мнението беше редактирано от ufer: 30 ноември 2018 - 14:16
Отговори

tihii снимка tihii 30 ноември 2018 - 10:37

Цитат

И добре е да си смениш спирачната течност.

Напълно подкрепям мнението на колегата.В старата спирачна течност обикновено плуват разни отлагания и микроскопични парченца ръжда и гума.Ако тези частички попаднат между гумичките и цилиндърчето то протича.
Смени течността и промии системата (с повечко от новата течност) преди да сложиш новите цилиндърчета.И дано не попаднеш на ментета , че тогава нищо не помага.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2018 - 10:51

Благодаря, че се включихте ! Наляха спирачна течност нова към половин литър . Абсолютно вярно е за течността, а и трябва да се сменя на 2 години. Можела и влага да абсорбира. Има и още нещо: вече отворена бутилка течност може да изкара няколко месеца. Не знам защо, но така ми казаха от магазина.

Коце, прав си и ти за всичко. Искаш да кажеш, че вътре в цилиндърчето, където би трябвало да е течността отначало има смазка, която ако не се махне отива в спирачната система ? Взех цилиндърчета TRW. Преди това ми бяха сложили Metelli едно време. Освен това сега майстора, който ги смени каза вчера за старите, а и то се виждаше, че техните водачи не бяха ориентирани правилно спрямо накладката. Трябвало е да се завъртят.
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 ноември 2018 - 12:17

Цилиндърчето вътре е обмазано с консервираща смазка против корозия и лошото е че повечето майстори не я почистват преди монтажа на ново цилиндърче а слагат директно. Ако тази смазка по състав е противопоказна за спирачната течност се получава незнайна чорба която не се знае как взаимодейства с нежната част на цилиндърчето и гумичките.
ПП - TRW уж е добра марка и ако не е ментак ще върши работа. Колкото до ориентацията на буталата спрямо накладките малко ме учудва защото те са "цепнати" и няма как да се обърка, освен ако на Сеат е по друг начин направено.
Мнението беше редактирано от Коцето: 30 ноември 2018 - 12:24
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2018 - 12:24

Абсолютно !
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 декември 2018 - 22:20

За съжаление пак се повтаря същата ситуация. След многократното пробване на спирачките и ръчната пак видях че протече едното цилиндърче и започна отново да пропада педала. Помня че преди 7 години барабана имаше ръб и го престъргваха. Като че ли нещата клонят към нов или втора ръка барабан.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 декември 2018 - 17:06

 javor_bg, на 02 декември 2018 - 22:20, каза:

Помня че преди 7 години барабана имаше ръб и го престъргваха.

Е с това трябваше да започнеш, смени барабаните и накладките и всичко ще се оправи. Престъргали са повече барабаните и сега челюстите се отварят много от което някоя от гумичките стига до края на цилиндъра и изтърва. И сега ако оставяш същите цилиндърчета е добре да се отворят и да се огледат внимателно гумичките за нараняване. С новите барабани при добра регулировка ще ти се върне и ръчната.
ПП ако сменяш барабани задължително и накладки!!!
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 декември 2018 - 17:08
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 декември 2018 - 14:57

Пак я закарах и човека я гледа и по негова преценка смени две пружинки при накладките и не ми взе пари! Цилиндърчето е оцеляло. Това, което бях забравил да спомена е че от едната страна даже накладките се бяха разглобили.

Иначе, Коце, си прав !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg