Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Зафира Б - придърпваме и нестабилни обороти

Teodor.K.Yordanov снимка Teodor.K.Yordanov 18 октомври 2021 - 20:35

Здравейте! От известно време колата придърпва в ниски обороти от 1600 до към 2000 и при пускане на педала на газта се оправя. Когато я карам в обороти няма проблем и си ускорява нормално. Двигател : 1.6 бензин 105hp Z16XE1 няма газ. Смених свещи, проверих с друга бубина, чистих дросел, ЕГР-А но проблема си остана. Вакумите и скобите са ОК. Като почне да придърпва и светва чека с грешка: 017152 ( бедна горивна смес). Моля за помощ ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 19 октомври 2021 - 19:12

 Teodor.K.Yordanov, на 18 октомври 2021 - 20:35, каза:

Здравейте! От известно време колата придърпва в ниски обороти от 1600 до към 2000 и при пускане на педала на газта се оправя. Когато я карам в обороти няма проблем и си ускорява нормално. Двигател : 1.6 бензин 105hp Z16XE1 няма газ. Смених свещи, проверих с друга бубина, чистих дросел, ЕГР-А но проблема си остана. Вакумите и скобите са ОК. Като почне да придърпва и светва чека с грешка: 017152 ( бедна горивна смес). Моля за помощ ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.

Здравей колега имам същия проблем но на Х18ХЕ1 на газ. При мен е и на газ и на бензин, при същите обороти. Но на мен не ми светва чека и няма записани грешки. Освен всичко което си правил ти аз съм чистил и всмукателния колектор и съм махнал и вихровите клапи в него. До сега всичко е без резултат.
Дано някой да даде съвет за отстраняването на този проблем защото е много дразнещо.
Иначе аз я карам така вече 3-4години.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg