Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с обороти при 2.0cdti двигател

popai145 снимка popai145 19 септември 2019 - 13:10

Здравейте колеги, имам следния страннен проблем с мойта кола.
Когато двигателя е хладен /между 50 и 75 градуса/ леко ми играят оборотите. Проверих за грешки и няма. Също така четох по чуждестранни форими че това най - често се предизвиквало от регулатора за налягане на помпата. Смених го но проблема не се реши. Ще съм благодарен ако някой се е зблъсквал с този проблем и има решение което да опитам.
Като загрее колата нямам никакви проблеми с оборотите.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2019 - 14:08

Възможно ли е да прави регенерация на ДПФ-а?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 19 септември 2019 - 14:32

Възможно е и ЕГР-а да е позацапал и като загрее да се раздвижва.
Отговори

popai145 снимка popai145 19 септември 2019 - 14:53

Благодаря за бързата реакция. Това го прави при всяко палене така че не е от DPF -а. Мина ми през главата мисълта за ЕГР -а. него не съм го пипал. Оборотите се менят в граници примерно от 750 до към 850, дефакто ми се клати леко. Има в youtube доста филмчета с такова поведение на този двигател и повечето го оправят с подмяна та този регулатор който смени за скромните 200лв :-) но без ефек при мен.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 септември 2019 - 15:01

Ако са зацапани разните ЕГР, дебитомери и т н се оправя със спрей и каране. Хубаво е да се закачи на ОПКОМ докато е студена - при първо палене и да се види на живи данни за кво иде реч. Има хора у Сф които могат да свършат това.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 19 септември 2019 - 15:02
Отговори

popai145 снимка popai145 24 септември 2019 - 09:27

Така, да кажа какво свърших почивните дни. Махнах ЕГР и дросела и ги почистих. ЕГР не беше замърсен много но дросела от едната страна имаше планина от мазнотия. След като ги почистих идеално клатенето продължава. Предполагам, че и входния колекто е страшно зацапан като видях в какво състояние беше дросела. Другото което направих е да сваля малко живи данни на студен и на топъл мотор. Това което ми направи впечатление е, че едната ми дюза N4 на студен двигател корекцията е доста голяма в сравнение с 1 и 3 а 2 е между тях. Като загрее колата корекциите на 4тирите е еднаква. Та почвам да се насочвам към дюза. Другото което откакто съм купил колата и мира не ми дава е температурата на входния въздух на колата. Май има 2-3 датчика. При мен на единия ми дава -0.4 градуса постоянно докато при брат ми е кум 120градуса.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 септември 2019 - 17:43

Ами тоя с -0.4 градуса постоянно не е наред. Въпроса е дали е самия датчик или кабелите.
За дюзите това лято имах подобен проблем, но всичко беше свързано с леко пушене на празен ход и при настъпване по светофарите. Преди да замина за морето налях на пълен резервоар 60 литра две добавки Бардал дизел инжектор ристорър Но.11 и газ за морето. Изкарах резервоара и всичко се оправи. Втори месец е като от магазина.
Отговори

popai145 снимка popai145 25 септември 2019 - 08:25

 tisho.74, на 24 септември 2019 - 17:43, каза:

Ами тоя с -0.4 градуса постоянно не е наред. Въпроса е дали е самия датчик или кабелите.
За дюзите това лято имах подобен проблем, но всичко беше свързано с леко пушене на празен ход и при настъпване по светофарите. Преди да замина за морето налях на пълен резервоар 60 литра две добавки Бардал дизел инжектор ристорър Но.11 и газ за морето. Изкарах резервоара и всичко се оправи. Втори месец е като от магазина.



Тази добавка на бардал ми я препоръчаха и на мен. Тези дни ще си я сложа и ще покарам да видя как ще се променят корекциите на дюлзите и ще видя дали ще оправи клатенето. За температурния датчик пише Inlet turbine temperature sensor (T3). Тези датчици май са няколко и този е третия но не мога да го намеря кой е точно. При брат ми има един който е на изходния колектор точно до захващането на турбото а при мен го няма изобщо.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 септември 2019 - 08:54

Като "покараш" няма да стане нищо, само ще си дал немалко пари за скъпа добавка. Наливаш литър на трийсет литра нафта и газ по магистралата. Ама газ, а не със сто и двайсет на шеста. Караш над 3000 оборота през всичките поне 400 километра. Ако искаш може и като мен- два литра на шейсет литра нафта, толкова ми е резервоара просто. Иначе има да си "покарваш" и да чакаш резултати.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 септември 2019 - 09:09
Отговори

popai145 снимка popai145 30 септември 2019 - 13:18

Така, сложих добавката на bardahl diesel injection restorer 11 и покарах до Благоевград и обратно на 5та на 2500 оборота. Времената на инжекторите се подобриха и клатенето не ми се появявало след това, но трябва повече време за да кажа със сигурност. Дюзата с най лоши времена на корекцията от 3.5 се подобри на 1.9 на студен двигател а на топъл е още по добре. Направих между временно една диагностика на друга кола със същия двигател който няма проблеми и се оказа че при него коркциите са още по добри /към 0.7/. Решил съм ако колата позакрепи до догодина пролетта да сложа още един път такава добавка за по дълго разстояние и ако не ми ги върне към нормални времена да ги рециклирам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 септември 2019 - 17:20

Ама не разбирате от дума- покарал до Благоевград и обратно на 2500 оборота. Чудеса на тоя свят няма.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 септември 2019 - 17:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg