Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Почистване на въздушен филтър

Оги снимка Оги 13 март 2006 - 10:50

Имам панелен филтър на JR + кит за почистване на K&N (миене и омасляване).
Та, как точно да направя процедурата и какво мога да осера ?
Благодаря
Отговори

Оги снимка Оги 13 март 2006 - 16:07

Значи да действам смело ... ? Да не стане после Огито си мислел, че имал филтър пък нямал ... щот го изчистил !
Отговори

ГостPMG_* 13 март 2006 - 16:09

to trqbva da ima opatvane de, ama e na principa seedno sipvash vero i go izkisvash vatre za opredeleno vreme, ne da pusnesh centrofugata :tongue:
Отговори

Speedball снимка Speedball 13 март 2006 - 16:55

Ето колега аз това намерих.

How do I wash the filter?

1) Pre-clean by brushing and tapping loose dirt off
2) Soak for 10 minutes in K & N cleaning solution
3) Rinse under tap and dry completely
4) Re-oil with K & N spray on Air Filter Oil

How often should I wash the filter?

As with any air filter this depends on the conditions you drive in. As a rule of thumb, quadruple the kilometres in which you would replace a filter and wash at this interval. e.g. if you replace every 10,000km then you would wash at every 40,000km. On a street driven vehicle a filter can last up to 80,000km before a service is required.

Дано ти помогне.
Отговори

Tsvest снимка Tsvest 13 март 2006 - 17:22

Тази процедура валидна ли е за въздушния филтър на Астра Ф с двигател екотек? Дали е същия филтъра?
Колко струва кита за почистване и колко нов филтър -> Има ли смисъл от почистване, ако цената на нов филтър е съпоставима с тази на кита?
Отговори

Оги снимка Оги 13 март 2006 - 17:27

Стаа въпрос за спортен филтър, не обикновения. Той не се чисти, фърляш и вземаш нов. Мерси за отговорите на Speedball и challenger :icon_eek2:
Отговори

Speedball снимка Speedball 13 март 2006 - 17:42

Няма защо дано да са ти помагнали :dance:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 09:59
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 март 2006 - 11:26

Tsvest, на Mar 13 2006, 05:22 PM, каза:

Тази процедура валидна ли е за въздушния филтър на Астра Ф с двигател екотек? Дали е същия филтъра?
Колко струва кита за почистване и колко нов филтър -> Има ли смисъл от почистване, ако цената на нов филтър е съпоставима с тази на кита?
 

Тук става дума за филтър тип конус, който е с повече живот от нормалния (панелен, кръгъл) и се пере за да паднат боклуците, маже се и се слага наново :icon_eek2:
Отговори

ГостPMG_* 16 март 2006 - 12:30

Всъщтност идеята на спортния филтър е, че матеряла от който е направен е по пропусклив от обикновенната филтърна хартия и за да не преминава финна прах и др боклуци се маже с някакъв вид смазка, която с времето губи способността си да обира финните частици, затова е необходимо да се измие и намаже наново.
Отговори

Оги снимка Оги 16 март 2006 - 12:45

А горе-долу имаш ли идея в през колко време/км да се прави. На кутията на комплекта за почистване на K&N пише "през 60 000 км, :icon_eek2: преждевременно почистване не е препоръчително" Та т'ва аз не го вярвам :dance:
Отговори

ГостPMG_* 16 март 2006 - 12:52

идея нямам на колко време, километрите може да ги спазваш :) но пак много зависи в каква местност караш, сега ако караш някаде в пустинята... :icon_eek2:
Идеята да не се пере преждевременно е, че няма да издържи 3то препирване :dance:
Отговори

Оги снимка Оги 16 март 2006 - 13:50

Ами карам в местност България, брат, трудно ми е да я дефинирам, на моменти много ми прилича на пустиня :flag: . И все пак, филтъра ми не е K&N ми JR, може да има разлика. Тука всеки 2-ри има такъв филтър (или подобен, де) ... вие на какъв интервал ги чистите :ph34r:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:00
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ГостPMG_* 17 март 2006 - 07:21

Ами, прави го по твое усмотрение прането, когато мислиш, че самия филтър вече няма същите "лепкави" възможности :icon_eek2:
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 ноември 2006 - 18:58

абе колеги, то срам, не срам, ама реших да попитам, че досега не съм правил тази галимация, а така като гледам е дошъл реда да се перат филтрите.

та въпросът ми е как точно става самото пране на "спортен" филтър / конусен и панелен / и какво би трябвало да се използва при тази процедура. гледал съм, че например Redline предлагат на страницата си комплект за пране на филтри, но все пак ако някой от вас знае как става това на практика ще е по - добре!

мерсаж в адванс
Отговори

Тони снимка Тони 02 ноември 2006 - 00:10

Ей тва ако ти помогне инструкция за пране на к&н филтър:http://www.impas56.com/index.php?m=331&lang=1
Отговори

Оги снимка Оги 02 ноември 2006 - 00:47

Мда ... и аз си купих такъв комплект. Значи схемата която ти даде колегата е точно преведена инструкцията от тоя комплект за почистване на К&Н. Аз така го направих и ... става :devil-smiley-019:
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 ноември 2006 - 01:07

сега остава само да се снабдя с такъв комплект и да действам.
ANTHONY, мерси за линка, човече
Отговори

Оги снимка Оги 02 ноември 2006 - 09:32

Хехех, ти като се снабдиш с такъв комплект тея инструкции ги има вътре. Кит-чето струва около 45 лв. Изчистваш кото можеш с четчица, напръскваш със спрея за почистване и чакаш 10 мин. После изплакваш на течаща вода посока от чистата към мръсната страна (да не се набият буклуците вътре), чакаш да изсъхне и пръскаш с другия спрей да го омаслиш. Гледаш да напръскаш равномерно и навсякъде, пак чакаш да си попие, слагаш на колата и гааааааааааааааз :devil-smiley-019: По моя преценка ще ми стигне поне за 7-8 чистения, флакончетата са бая големи
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:00
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Тони снимка Тони 02 ноември 2006 - 19:01

Loz ,батка аз и аз съм тука с конус на к&н и се чудя кога да го пера,по инструкций му дават едни чудати изминати километри до първо измиване мисля си на 15хиляди да си взема кит-чето за пране.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg