Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Дали работи?

Speedball снимка Speedball 28 май 2007 - 16:46

.
Мнението беше редактирано от Speedball: 13 март 2013 - 17:20
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 28 май 2007 - 16:54

Хмммм, сигурен ли си, че така се мери и че е правилно? Аз като имах този проблем чичо ми (който много много много много ги разбира всякакви такива работи, инжинер е човека от 40+ години) ми разправяше, как датчика на хол не трябвало или не можело да се мери, не си спомням кое от 2те... Та, сигурен ли си, че си на правилния път :/
Отговори

Speedball снимка Speedball 28 май 2007 - 16:55

И това не съм сигурен :20ashley_results: Дали го меря правилно
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 28 май 2007 - 17:15

Айде ще звънна на чичака довечера или утре и ще го разпитам :20ashley_results:
Отговори

peterl снимка peterl 28 май 2007 - 17:27

Идеята е правилна според мен.Само, че не съм убеден че трябва директно 12 волта да се подават към датчика?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 май 2007 - 15:06

Така е - единия (+) другия (-), третия изхода. :naughtynono: И аз точно така съм го чел че пада не повече от 3Волта под захранващото :20ashley_results:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2007 - 18:22

Ами аз понеже работих в сервиза за касови и таксиметрови апарати и монтирах инсталации по таксита, съм търсил сигнала от Хол датчика за километража и да ви кажа че при повечето напрежението играе от почти 0 до към 10 волта аз лично го хващах с мултицет без проблем и се получават нещо като правоъгълни импулси на изхода като има движение.
Отговори

Speedball снимка Speedball 30 май 2007 - 13:00

.
Мнението беше редактирано от Speedball: 13 март 2013 - 17:20
Отговори

doolettle снимка doolettle 30 май 2007 - 13:05

 Speedball, на May 30 2007, 02:00 PM, каза:

Тва ще рече че датчика ми работи???Ако е така въпроса ми става от какво може да не пали? Комутатора и бубината работят(изпробвани са на друга кола). Жиците между комутатор бубина и делко са здрави (измерени).

ПС: Проблема се появи след като не беше палена около 4-5месеца. Проверил съм главните маси по коша и са си добре.

ами ако си сигурен в запалването и центровката му, пробвай с една спринцовка да пъснеш малко гориво докато въртиш на стартер
Отговори

Speedball снимка Speedball 30 май 2007 - 13:12

Проблема е че няма искра! (още от бубината)
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 30 май 2007 - 17:42

Колега зашо не пробваш следното:
изкараи буксата на хол датчика. даи на контакт
вземи една жичка и сложи единият и краи в / - минуса/а с другия допираи / 0 средния кабел на буксата /
там кадето трябва да излиза сигнала/ допираи там кадето си нарисувал че мериш с волтметарано но кабелите а не на датчика така ще симулираш че датчика прави сигнали трябва да прескача искра/
Трябва да допираш и пущаш много бързо
Това съм го правил поне 100 пъти и е наи-лесния начин да да провериш дали работи този датчик в една запалителна система.Ако пак нямя искра проблема е някаде другаде. :20ashley_results:

Успех :naughtynono:
Отговори

Speedball снимка Speedball 30 май 2007 - 17:55

.
Мнението беше редактирано от Speedball: 13 март 2013 - 17:21
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 30 май 2007 - 19:23

 Speedball, на May 30 2007, 06:55 PM, каза:

Ще пробвам така както казваш още утре. Аз иначе направих следното- (-)от акумолатора в (-)на буксата и допирах (+)(пак от акумолатора) в (0) и правеше искра. :20ashley_results:




По последното написано от теб, а именно, когато симулираш датчика имаш искра, то тогава защо се чудиш дали е повреден.

Датчика също можеш да измериш със светодиод, който свързваш на мястото на волтметъра, но не забравай да сложиш едно токоограничаващо съпротивление от около 800 ома. Като завъртиш делкото на ръка светодиода трябва да започне свети и изгасва, това съм го пробвал и работи. Спазвай поляритета на диода иначе няма да светне.

Ако не се справиш имам датчик на Хол, който е от друга кола, но мога да ти го дам за проба за да си сигурен.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 31 май 2007 - 00:44

аз само да спомена че на по-големите двигатели датчика на hall напрежението е 5V - и идва от компютъра! - незнам как е на старите - ама все си мисля че и там е 5 - и може и да си му оказал лошо влияние с тоя акумулатор!
Отговори

peterl снимка peterl 31 май 2007 - 10:37

Цитат

peterl Posted May 28 2007, 06:27 PM
Идеята е правилна според мен.Само, че не съм убеден че трябва директно 12 волта да се подават към датчика?

Точно и аз това се чудех.Имам някакви спомени за 5 волта...
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 31 май 2007 - 19:53

 kravarka, на May 31 2007, 01:44 AM, каза:

аз само да спомена че на по-големите двигатели датчика на hall напрежението е 5V - и идва от компютъра! - незнам как е на старите - ама все си мисля че и там е 5 - и може и да си му оказал лошо влияние с тоя акумулатор!




Не, не е сгрешил. Но ,ако иска да е сигурен може да премери куплунга към делкото като даде контакт.
Отговори

Speedball снимка Speedball 31 май 2007 - 21:05

 ijp_cor, на May 30 2007, 08:23 PM, каза:

Датчика също можеш да измериш със светодиод, който свързваш на мястото на волтметъра, но не забравай да сложиш едно токоограничаващо съпротивление от около 800 ома. Като завъртиш делкото на ръка светодиода трябва да започне свети и изгасва, това съм го пробвал и работи. Спазвай поляритета на диода иначе няма да светне.

Ако не се справиш имам датчик на Хол, който е от друга кола, но мога да ти го дам за проба за да си сигурен.

Дали с волтметър или светлодиод все тая аз дори имам чек лампа на Delco. А като дам на контакт трябва да се появи + в буксата и да има (-) нали?
ПС: Утре ще проверя че сега съм на работа и ще пиша какво е станало.
ПС: По запалителната система има ли някъде реле защото аз не намерих а мисля и че не трябва да има?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 юни 2007 - 08:39

Правилна ти е схемата, показах я на чичката и той се съгласи! 12V е!
Отговори

Speedball снимка Speedball 11 юни 2007 - 19:13

.
Мнението беше редактирано от Speedball: 13 март 2013 - 17:21
Отговори

Speedball снимка Speedball 12 юни 2007 - 16:52

.
Мнението беше редактирано от Speedball: 13 март 2013 - 17:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg