Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не пали Opel Tigra A

javor_bg снимка javor_bg 20 август 2021 - 14:06

Публикувано изображение

Поне при мене сензорите си имат отделна маса - sensor ground(ограденото в червено). Бензиновата помпа си има съвсем отделна маса, която завършва някъде около задната седалка(пак оградено в червено). Тези две маси, обаче нямат нищо общо и никаква връзка, което лично съм установил. Зависи кои точно маси не ти излизат.....

Ако в случая не е така(не става въпрос за сензори, а примерно е масата на някое реле) , то тогава действително трябва да се търси на схемата и само в най-краен случай да се пускат нови маси от шасито примерно, ама нещо не ми се вярва.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 20 август 2021 - 14:19
Отговори

borkoooo59 снимка borkoooo59 20 август 2021 - 22:43

 javor_bg, на 20 август 2021 - 14:06, каза:

Публикувано изображение

Поне при мене сензорите си имат отделна маса - sensor ground(ограденото в червено). Бензиновата помпа си има съвсем отделна маса, която завършва някъде около задната седалка(пак оградено в червено). Тези две маси, обаче нямат нищо общо и никаква връзка, което лично съм установил. Зависи кои точно маси не ти излизат.....

Ако в случая не е така(не става въпрос за сензори, а примерно е масата на някое реле) , то тогава действително трябва да се търси на схемата и само в най-краен случай да се пускат нови маси от шасито примерно, ама нещо не ми се вярва.
Колега може ли тел за връзка да ти обясня кои минуси не ми излизат
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 август 2021 - 18:32

Защо не я закачите тая кола на оп-ком и да гледаш на кои сензори , какви сигнали има, има ли въобще, какви данни дават...

Ако няма, тогава гледай къде са и им мери кабелите. Както казва колегата, не е задължително да има галванична връзка, има места където минават през електроника и затова няма "маса"..

За да не пали има три основни проверки
1. Гориво - Наличие и налягане
2. Ток - наличие (кабели/бобина/свещи)
3. Центровка

В редки случаи(зависи от софтуера), може да се случи и заради някой датчик... липса на данни от него. Но не навсякъде е така.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 август 2021 - 21:05
Отговори

distefano59 снимка distefano59 21 август 2021 - 19:21

Абе преди колко време писах тук... центровката му е проблемът. Не знам какво са проверявали, как са засичали белези... Ток има, искра има на свещите, бензин стига до цилиндрите, само точен синхрон между тях няма май. И припуква в гърнетата.
Обаче пък това ме смущава:

 borkoooo59, на 04 август 2021 - 01:36, каза:

Значи колата палеше и си работеше но имаше проблем със инсталацията около мотора оправи се и след това почна да пали когато си иска и после спря да пали Помпата издаде багажа мислех че е от нея смених я и сега не пали.

Какъв проблем е имало с тази инсталация, как тъй се е оправил, сам ли? И последващите постепенни откази дали не са точно по тази причина? И като си сложил нов датчик колянов вал, дали той е подавал коректно сигнал на компа, или вследствие проблема в инсталацията изобщо не се е "обаждал"??
Отговори

borkoooo59 снимка borkoooo59 22 август 2021 - 03:28

 distefano59, на 21 август 2021 - 19:21, каза:

Абе преди колко време писах тук... центровката му е проблемът. Не знам какво са проверявали, как са засичали белези... Ток има, искра има на свещите, бензин стига до цилиндрите, само точен синхрон между тях няма май. И припуква в гърнетата.
Обаче пък това ме смущава:

Какъв проблем е имало с тази инсталация, как тъй се е оправил, сам ли? И последващите постепенни откази дали не са точно по тази причина? И като си сложил нов датчик колянов вал, дали той е подавал коректно сигнал на компа, или вследствие проблема в инсталацията изобщо не се е "обаждал"??
Колата беше на маистор поради причината че работеше на 3 цилиндъра и след това колата е спряла да пали и човека ми каза ела си вземи колата не става не мога да я направя.И сега аз я мисля как да я направя.

 Д-и-м-о-в, на 21 август 2021 - 18:32, каза:

Защо не я закачите тая кола на оп-ком и да гледаш на кои сензори , какви сигнали има, има ли въобще, какви данни дават...

Ако няма, тогава гледай къде са и им мери кабелите. Както казва колегата, не е задължително да има галванична връзка, има места където минават през електроника и затова няма "маса"..

За да не пали има три основни проверки
1. Гориво - Наличие и налягане
2. Ток - наличие (кабели/бобина/свещи)
3. Центровка

В редки случаи(зависи от софтуера), може да се случи и заради някой датчик... липса на данни от него. Но не навсякъде е така.
Чисто нова помпа кабели и свещи центровката я оправихме сега си е на белези.Датчиците съм ги премерил дават стоиностите които им дават и кабелите до тях са здрави ще пробвам да сменя еку.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 август 2021 - 09:07

А как са подредени кабелите да не сте разменили местата на някой стават и такива неща в бързината.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg