Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

астра г не работи на бензин

gencho111 снимка gencho111 23 август 2019 - 22:41

здравейте надявам се темата ми да е за тук , имам следния проблем - от скоро съм собственик на астра г 2.0 бензин 136 коня. Колата е на метан и на бензин проблема е че не работи на бензин а това ме дразни да си призная , на метан е пушка върви си достойно за тежката уредба и мудността на метана но на бензин не работи изобщо. та историята е следната - симптомите на бензин - не пали изобщо , - смених бензинова помпа, бензинов филтър, дюзи, рейка ( дюзите са рециклирани качени на стенд и изчистени преди това на ултра звук - старите дюзи са в багажника ми пазя си ги ) , не се оправи , нито пали на бензин нито нищо. прочетохме я пак на диагностика показа датчик детаонации - ефект нулев . последва смяна на датчик колянов вал - този път имаше напредък - колата работи в момента около 10 секудни на бензин и след това гасне ( датчика е сменен по номер на предишния ) след горепосочените 10 секунди колата гасне без значение дали си подаваш газ с педала . решихме да откачим дебитомера - и о чудо колата работи със стабилни обороти на бензин на място , но решиш ли да тръгваш обороите трябва да са на 3500 поне - колата припуква дави се но засилиш ли я с 100 километра в час си върви добре . последва смяна на дебитомеер пак по сериен номер пак за този автомобил и след смяната с включен дебитомер ( в смисъл включен да сложа буксата в жака ) пак същото 10 секунди работа и после гасне . възможно ли е датчика на коляновия вал да е кенеф така да се каже на диагностика засича само него , а е нов 70-80 лева беше .
ПОСЛЕПИС - На метан колата е пушка върви добре гори малко няма проблеми но ако дебитомера е включен иначе е пълна скръб - дайте съвет някои сблъсквал ли се е с това - пак ли нов датчик колянов вал трябва да си вземам и каква е гаранцията мамка му че ще сработи
Отговори

sathv снимка sathv 23 август 2019 - 22:58

По скоро колата си иска дебитомер на сименс. С ментаци не работи коректно. Виж на живи данни какво дава дебитомера, ама ако не е сименс няма да стане. То и на коляновия вал трябва да е сименс иначе с другите също има проблеми.
Мнението беше редактирано от sathv: 23 август 2019 - 23:03
Отговори

gencho111 снимка gencho111 23 август 2019 - 23:21

значи пак да набия едни пари за тея работи май - кофти
Отговори

sathv снимка sathv 23 август 2019 - 23:32

Ми то не се набиват пари тъй безразборно. Какво показва колата на живи данни?
Отговори

gencho111 снимка gencho111 24 август 2019 - 00:05

не ги разбирам много какво значи живи данни да се засича инфомрацията по време на работа на колата ли , не притежавам програмата а и в родния ми град няма много специалисти в тази област на един познат с лаптоп и програма се доверявам - дайте малко инфо за това живи данни
Отговори

ICO07 снимка ICO07 24 август 2019 - 16:19

Колега доколкото разбирам си с X20XEV двигател. Някъде в гаража си имам датчик за колянов вал от старата ми кола Х18ХЕ (оригинален). Разлика между Х18ХЕ и Х20ХЕV няма, при датчиците на кол.вал и разпределителни валове.Имаше напукан кабел но до последно си работеше коректно. Цената ще е символична. Ако си сложил различен от сиеменс махай го.
Ако имаш интерес пиши на ЛС.
Мнението беше редактирано от ICO07: 24 август 2019 - 16:20
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 август 2019 - 18:00

Аз предполагам, че някой газаджия е "ъпгрейдвал" нещо мотора с цел да работи добре на метан колата.Предполагам, че не с газов/метанов инжекцион колата?
Ако е така, и да я направиш да работи на бензин, след време пак ще се скапе!А за решаване на проблема с бензина търси майстор!Така като сменяш наред може скъпичко да ти излезе!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg